Sedem dní bez vojny pre deti, ktorých ockovia zahynuli pri obrane Ukrajiny

Míľnik 1/5

Za túto sumu zabezpečíme týždňový rehabilitačný tábor na Slovensku pre 10 detí

Získaných 0 € 6 747 €
2 600 €
21 dní
do ukončenia

Míľnik 2/5

Za túto sumu zabezpečíme týždňový rehabilitačný tábor na Slovensku pre 20 detí

Získaných 0 € 6 747 €
5 200 €
21 dní
do ukončenia

Míľnik 3/5

Za túto sumu zabezpečíme týždňový rehabilitačný tábor na Slovensku pre 30 detí

Získaných 0 € 6 747 €
7 800 €
21 dní
do ukončenia

Míľnik 4/5

Za túto sumu zabezpečíme týždňový rehabilitačný tábor na Slovensku pre 40 detí

Získaných 0 € 6 747 €
10 400 €
21 dní
do ukončenia

Míľnik 5/5

Za túto sumu zabezpečíme týždňový rehabilitačný tábor na Slovensku pre 50 detí

Získaných 0 € 6 747 €
13 000 €
21 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Jana Čavojská a Marcel Rebro
Dátum pridania
15. 3. 2024

Deti vedia, že ocka Rusi zabili, no nechápu, že sa po vojne nevráti

Pred chatou sa chlapci hrajú na vojakov. Ako všade na svete. Namiesto pušiek majú palice, jeden velí ostatní postupujú podľa jeho príkazov. Priblížiť sa k budove, vystreliť zopár rán, pár krokov späť, skrčiť sa pred nepriateľskými guľkami. Lenže títo chlapci sa hrajú na svojich vlastných otcov.  Na otcov, ktorí sú už mŕtvi, uvedomím si. Zabili ich Rusi pri obrane Ukrajiny.

Nasťa svojim dvom malým dievčatkám, päťročnej Jave a trojročnej Nike, musela vysvetliť, že ocko zomrel na fronte. Vedia, čo je smrť. No nechápu, že to znamená, že ocko sa po vojne nevráti domov… „Nasťa, dostali sme sa pod obstrel a Žeňku to zasiahlo do hlavy, keď som ho videl naposledy, bol ešte živý a volal o pomoc,“ napísal jeho spolubojovník. Nasťa obvolala veliteľstvo aj všetky nemocnice v okolí Charkova. Konečne sa dopátrala. Do jednej z nemocníc priviezli muža s menom Kastrnka napísanom na ruke – veliteľ kázal vojakom napísať si na ruku priezvisko, aby ich dokázali identifikovať. „Dovolala som sa doktorovi, či je u nich. Keď voláte, tak už všetko viete, zareagoval. Povedala som, že neviem nič, len že ho zranili. A on mi oznámil, že sa im ho nepodarilo zachrániť.“

Tetyana a jej tábory

Okolo sú ďalšie ženy, ktorých mužov zabili ruskí vojaci pri obrane Ukrajiny. Veľa hovoríme o láske. O tom, ako sa stretli prvýkrát, ako sa vzali, mali deti a prežívali krásne, bežné veci. A ako sa potom život zmenil na nočnú moru. Manželia niektorých zo žien sú nezvestní alebo v ruskom zajatí – tie ženy majú ešte nádej. Nasťa má doma urnu s popolom mŕtveho muža. Čaká, kým Ukrajinci oslobodia Dniprorudnyj. Aby ho pochovala doma.

Okrem mužov stratili tieto ženy aj domov. Sú z okupovaných území alebo miest, kde sa kvôli ostreľovaniu už nedá normálne žiť. V meste Rivne žijú v provizórnych podmienkach a väčšinou z malej sociálnej podpory – majú malé deti, to znamená problém nájsť si prácu. Rovnaký príbeh má za sebou Tetyana z Luhanska. Prvého muža jej zabili v boji o donecké letisko v roku 2014. Nechcel bojovať, nikto nechce, hovorí Tetyana, no na Donbase začali Ruskom podporovaní separatisti vojnu a on musel ísť. Ich synček mal jeden a pol roka.

Ona potom dobrovoľníčila na fronte, cítila, že tam musí byť, že čím je bližšie k bojom, tým viac je ruských dvestoviek, teda mŕtvych. Trvalo dva a pol roka, kým sa dokázala vrátiť za synčekom a budovať preňho nový život. Život vysídlencov bez peňazí, bez koreňov na novom mieste.

Celý Tetyanin príbeh napísala Janka  v reportáži pre týždenník Plus7dní :

https://plus7dni.pluska.sk/zahranicie/vdovy-mrtvych-vojakoch-chodia-stale-ciernom-musia-povedat-detom-tu-najhorsiu-spravu

Druhý muž, ktorého si Tetyana vzala, bojuje v batalióne Azov. Z Azovstaľu sa dostal do ruského zajatia, celé mesiace o ňom nič nevedela, každý deň mu písala správy o láske na hluchý telegramový účet. Po mesiacoch sa jej Markíz vrátil. Vychudnutý, dobitý, psychicky poznačený. Ale živý. Dnes už znovu bojuje za Ukrajinu.

Tetyana bojuje na svojom vlastnom fronte. S ďalšími ženami, ktoré vo vojne stratili mužov, organizuje pomoc: vysídleným so zariaďovaním bývania, tým, ktorí prišli o blízkych, so psychologickou podporou, vojakom so všetkým potrebným. Pre deti a manželky zabitých vojakov robí terapeutické tábory na Zakarpatí.

Dva takéto tábory sme už zafinancovali z prostriedkov vyzbieraných od dobrých ľudí na Slovensku. Začiatkom roka sme preberali s Tetyanou našu ďalšiu spoluprácu. „Je skvelé čo robíte pre naše deti a ich matky. Dávate im nádej. Vidím ako sa počas tých siedmich dní doslova menia pred očami. Ale vidím aj inú vec. Stále si uvedomujú, že sme na Ukrajine. A že raketa môže priletieť kamkoľvek a kedykoľvek. To si tu na Ukrajine uvedomuje každý. Je tu vojna,“ povedala vtedy Tetyana. Tak sme s Jankou dostali nápad. Zoberieme aspoň jeden autobus detí na týždeň ku nám – na Slovensko.

Sedem dní na Slovensku – sedem dní bez vojny

Jeden autobus. Štyridsaťšesť detí, ktorých otcovia zahynuli pri obrane Ukrajiny, alebo sú v ruskom zajatí. Štyridsaťšesť osudov. Sedem dní, ktoré tieto nevinné obete ruskej agresie strávia bez strachu, že v noci môže priletieť nepriateľská raketa. Sedem dní ozajstného a bezstarostného detstva. To je to, čo im vieme a dokážeme zabezpečiť za vaše peniaze. 

Ďakujeme!

Jana a Marcel

Viac príbehov z našich ciest po Ukrajine nájdete tu :

https://blog.sme.sk/rebro

https://dennikn.sk/autor/jana-cavojska/

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
7 €  •  22. 4. 2024 13:41
Veľkorysý darca
25 €  •  22. 4. 2024 12:23
Dobrosrdečný darca
10 €  •  21. 4. 2024 9:40
Dobročiný Darca
25 €  •  21. 4. 2024 9:14
Dobrosrdečný darca
50 €  •  20. 4. 2024 11:38
Jozef M.
100 €  •  19. 4. 2024 22:16
super iniciativa!
Štedrý darca
25 €  •  19. 4. 2024 16:09
Milý darca
10 €  •  19. 4. 2024 12:51
Dobročiný Darca
50 €  •  18. 4. 2024 22:34
Štedrý darca
20 €  •  18. 4. 2024 13:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
300 €  •  18. 4. 2024 11:32
Dobrosrdečný darca
50 €  •  18. 4. 2024 10:45
Dobrosrdečný darca
20 €  •  17. 4. 2024 16:53
Láskavý darca
25 €  •  17. 4. 2024 7:31
Milý darca
25 €  •  16. 4. 2024 22:16
Milý darca
25 €  •  16. 4. 2024 19:54
Dobročiný Darca
25 €  •  16. 4. 2024 8:41
Štedrý darca
5 €  •  16. 4. 2024 8:15
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  15. 4. 2024 17:34
Jozef M.
30 €  •  15. 4. 2024 10:17
Cпокійне небо
Láskavý darca
100 €  •  14. 4. 2024 19:00
Veľkorysý darca
25 €  •  14. 4. 2024 8:15
Dobrosrdečný darca
100 €  •  13. 4. 2024 10:37
Štedrý darca
100 €  •  13. 4. 2024 8:51
Láskavý darca
25 €  •  13. 4. 2024 8:32
Dobrosrdečný darca
50 €  •  13. 4. 2024 7:52
Andrea M.
20 €  •  12. 4. 2024 16:49
Robite zmysluplnu pracu- drzim palce!
Štedrý darca
25 €  •  12. 4. 2024 11:56
Dobrosrdečný darca
50 €  •  12. 4. 2024 11:54
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 4. 2024 10:01
Láskavý darca
25 €  •  12. 4. 2024 9:56
Láskavý darca
25 €  •  12. 4. 2024 9:40
Veľkorysý darca
25 €  •  12. 4. 2024 8:59
Milý darca
25 €  •  12. 4. 2024 8:46
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 4. 2024 8:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  11. 4. 2024 11:44
Láskavý darca
70 €  •  11. 4. 2024 7:48
Láskavý darca
100 €  •  10. 4. 2024 23:37
Láskavý darca
50 €  •  10. 4. 2024 19:49
Dobrosrdečný darca
20 €  •  10. 4. 2024 18:07
Dobrosrdečný darca
25 €  •  10. 4. 2024 17:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  10. 4. 2024 15:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  10. 4. 2024 15:17
Dobročiný Darca
50 €  •  10. 4. 2024 10:31
Dobrosrdečný darca
50 €  •  10. 4. 2024 8:01
Dobročiný Darca
25 €  •  10. 4. 2024 6:52
Láskavý darca
25 €  •  10. 4. 2024 0:05
Dobrosrdečný darca
50 €  •  9. 4. 2024 17:25
Dobrosrdečný darca
25 €  •  9. 4. 2024 13:53
Štedrý darca
25 €  •  9. 4. 2024 13:31
Bea
50 €  •  9. 4. 2024 13:15
Pre deti všetko, nech sa zotavia
Veľkorysý darca
10 €  •  9. 4. 2024 12:24
Dobročiný Darca
25 €  •  9. 4. 2024 12:06
Veľkorysý darca
100 €  •  9. 4. 2024 11:54
Dobrosrdečný darca
150 €  •  9. 4. 2024 11:42
Dobročiný Darca
100 €  •  9. 4. 2024 11:15
Dobrosrdečný darca
30 €  •  9. 4. 2024 10:57
Dobrosrdečný darca
25 €  •  9. 4. 2024 9:18
Dobrosrdečný darca
10 €  •  9. 4. 2024 9:07
Dobrosrdečný darca
25 €  •  9. 4. 2024 8:47
Dobročiný Darca
25 €  •  9. 4. 2024 8:36
Jano
25 €  •  9. 4. 2024 8:33
Robíte dobrú prácu
Štedrý darca
30 €  •  9. 4. 2024 8:31
Štedrý darca
25 €  •  9. 4. 2024 7:47
Štedrý darca
10 €  •  8. 4. 2024 23:17
Milý darca
25 €  •  8. 4. 2024 21:54
Milý darca
25 €  •  8. 4. 2024 20:06
Iris
20 €  •  8. 4. 2024 11:52
Dakujem za tuto skvelu iniciativu
Láskavý darca
5 €  •  7. 4. 2024 13:13
Milý darca
10 €  •  7. 4. 2024 9:55
Milý darca
25 €  •  7. 4. 2024 9:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  6. 4. 2024 17:12
Milý darca
50 €  •  5. 4. 2024 10:49
Láskavý darca
100 €  •  3. 4. 2024 15:21
Milý darca
50 €  •  3. 4. 2024 10:46
Dobročiný Darca
10 €  •  3. 4. 2024 10:39
Štedrý darca
30 €  •  2. 4. 2024 17:24
Jozef
19 €  •  26. 3. 2024 12:53
Ukrajinci nasi drzime vam palce: Slava Ukrajine!!!
Darca, ktorý je za každú dobrost
150 €  •  26. 3. 2024 12:16
Štedrý darca
15 €  •  25. 3. 2024 13:40
Dobročiný Darca
150 €  •  25. 3. 2024 0:45
Milý darca
20 €  •  24. 3. 2024 12:49
Láskavý darca
20 €  •  23. 3. 2024 14:56
Štedrý darca
100 €  •  23. 3. 2024 8:26
Dobročiný Darca
150 €  •  22. 3. 2024 22:14
Milý darca
10 €  •  22. 3. 2024 19:38
Dobrosrdečný darca
25 €  •  22. 3. 2024 18:16
Milý darca
50 €  •  22. 3. 2024 10:50
Ján Šmelík
25 €  •  22. 3. 2024 10:19
Ďakujem, že som mohol pomôcť, ďakujem, že pomáhate deťom, ktoré trpia Ruskou agresiou! Decká držte sa !
Štedrý darca
25 €  •  21. 3. 2024 13:15
Dobročiný Darca
25 €  •  21. 3. 2024 13:05
Štedrý darca
25 €  •  21. 3. 2024 11:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  20. 3. 2024 22:48
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 3. 2024 22:18
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 3. 2024 21:36
Láskavý darca
25 €  •  20. 3. 2024 21:20
Dobrosrdečný darca
100 €  •  20. 3. 2024 20:59
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 3. 2024 20:47
Dobročiný Darca
50 €  •  20. 3. 2024 20:14
Milý darca
10 €  •  20. 3. 2024 17:19
Láskavý darca
50 €  •  20. 3. 2024 13:21
Dobročiný Darca
50 €  •  20. 3. 2024 13:04
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 3. 2024 12:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  20. 3. 2024 12:41
Láskavý darca
25 €  •  20. 3. 2024 9:39
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 3. 2024 8:55
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 3. 2024 8:43
Láskavý darca
25 €  •  20. 3. 2024 8:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 3. 2024 7:20
Milý darca
25 €  •  19. 3. 2024 21:32
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  19. 3. 2024 20:57
Štedrý darca
50 €  •  19. 3. 2024 20:34
Dobročiný Darca
50 €  •  19. 3. 2024 20:11
Milý darca
25 €  •  19. 3. 2024 20:05
Slávka K.
25 €  •  19. 3. 2024 19:58
Diskutujúci na SME
25 €  •  19. 3. 2024 19:39
Aj more sa skladá z kvapiek!
Štedrý darca
50 €  •  19. 3. 2024 18:52
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 3. 2024 18:48
Milý darca
6 €  •  19. 3. 2024 18:45
Milý darca
50 €  •  19. 3. 2024 17:51
Dobrosrdečný darca
100 €  •  19. 3. 2024 17:26
Láskavý darca
100 €  •  19. 3. 2024 16:57
Janka, Marcel skvela praca, deturence pekne zazitky
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  19. 3. 2024 16:05
Dobrosrdečný darca
50 €  •  19. 3. 2024 14:59
Láskavý darca
25 €  •  19. 3. 2024 14:36
Láskavý darca
25 €  •  19. 3. 2024 14:07
Láskavý darca
50 €  •  19. 3. 2024 13:44
Láskavý darca
100 €  •  19. 3. 2024 13:13
Dobročiný Darca
50 €  •  19. 3. 2024 13:02
Vojto LC
25 €  •  19. 3. 2024 12:57
Aspoň takto, krajšie leto.
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 3. 2024 12:47
Dobročiný Darca
25 €  •  19. 3. 2024 11:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  19. 3. 2024 11:48
Láskavý darca
100 €  •  19. 3. 2024 10:16
Láskavý darca
50 €  •  19. 3. 2024 9:36
Štedrý darca
25 €  •  19. 3. 2024 9:35
Dobrosrdečný darca
10 €  •  19. 3. 2024 9:34
Milý darca
25 €  •  19. 3. 2024 9:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 3. 2024 9:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  19. 3. 2024 8:41
Dobročiný Darca
10 €  •  19. 3. 2024 8:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 3. 2024 8:23
Štedrý darca
25 €  •  19. 3. 2024 8:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 3. 2024 8:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 3. 2024 8:00
Milý darca
25 €  •  19. 3. 2024 8:00
Tomáš
250 €  •  19. 3. 2024 7:48
Na krásne zážitky
Dobrosrdečný darca
100 €  •  19. 3. 2024 7:41
Milý darca
25 €  •  19. 3. 2024 4:36
Štedrý darca
25 €  •  19. 3. 2024 0:30
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  18. 3. 2024 22:37
Milý darca
50 €  •  18. 3. 2024 15:38
Dobročiný Darca
25 €  •  18. 3. 2024 14:03
Štedrý darca
25 €  •  18. 3. 2024 13:49
Štedrý darca
10 €  •  18. 3. 2024 0:39
Štedrý darca
25 €  •  17. 3. 2024 23:35
Láskavý darca
25 €  •  17. 3. 2024 0:13
Štedrý darca
25 €  •  15. 3. 2024 19:41
Dobročiný Darca
25 €  •  15. 3. 2024 12:50
Dobrosrdečný darca
25 €  •  15. 3. 2024 11:17
Dobročiný Darca
25 €  •  15. 3. 2024 10:34

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Jozef M.
100 €  •  19. 4. 2024 22:16
super iniciativa!
Jozef M.
30 €  •  15. 4. 2024 10:17
Cпокійне небо
Andrea M.
20 €  •  12. 4. 2024 16:49
Robite zmysluplnu pracu- drzim palce!
Bea
50 €  •  9. 4. 2024 13:15
Pre deti všetko, nech sa zotavia
Jano
25 €  •  9. 4. 2024 8:33
Robíte dobrú prácu
Iris
20 €  •  8. 4. 2024 11:52
Dakujem za tuto skvelu iniciativu
Jozef
19 €  •  26. 3. 2024 12:53
Ukrajinci nasi drzime vam palce: Slava Ukrajine!!!
Ján Šmelík
25 €  •  22. 3. 2024 10:19
Ďakujem, že som mohol pomôcť, ďakujem, že pomáhate deťom, ktoré trpia Ruskou agresiou! Decká držte sa !

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň