Úspešne dokončené:

Resido Concept chce pomôcť Adamkovi / kto sa pridá?

Získaných 0 € 655 €
od 16 darcov
Resido Concept chce pomôcť Adamkovi / kto sa pridá?
16 darcov
Celkom sa zapojilo
40,93 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Resido Concept chce pomôcť Adamkovi / kto sa pridá?

Zakladateľ
Štefan Sípos
Dátum pridania
1. 11. 2023

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Ahojte, som naozaj veľmi rád, že ste prijali moje pozvanie na kolaudáciu našich nových priestorov. Chcel by som vás touto cestou poprosiť, aby ste namiesto nejakej drobnej pozornosti pre mňa, venovali svoj dar niekomu, kto to skutočne potrebuje. Vybral som si malého chlapca menom Adamko. Jeho príbeh je podrobne vysvetlený v tejto výzve. Príspevok môže byť anonymný a aj jeho výška je dobrovoľná. Vopred ďakujem za vašu podporu a teším sa na stretnutie s vami budúci piatok.


Adamko nemôže rásť, ako jeho zdraví súrodenci a kamaráti

Milí darcovia,

dovoľte, aby sme Vám predstavili ADAMKA, ktorý trpí diagnózou zvanou achondroplázia. To znamená, že nemôže rásť, ako jeho zdraví súrodenci a kamaráti. Má kratšie ručičky aj nožičky.

Kvôli disproporcii jeho telíčka sa mu jeho nožičky vykrivujú do písmena O. Máva bolesti v kolienkach aj chrbátiku, ale aj tak sa veľmi teší, že je tu na tomto svete.

Ale bez liečby bude merať len okolo 115–130cm a bude potrebovať celý život pomoc okolia.

V novembri oslávi svoje 5. narodeniny. My, jeho rodičia robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme mu čo možno najviac skvalitnili život. Vytvorili sme verejnú kampaň, aby sme mu mohli kúpiť liek na jeho chorobu – VOXZOGO, ktorý je nesmierne drahý.

V niektorých krajinách v Európe, dokonca v susednej Českej republike ho úplne preplácajú a Adamkovi českí kamaráti sa tak môžu bezplatne liečiť. 

Dlho sme verili, že bude liek Voxzogo hradený cez poisťovňu aj u nás na Slovensku. Teraz však pomaly strácame nádej, že to bude v blízkej budúcnosti a preto sme sa rozhodli, že urobíme pre Adamka kampaň.

Pri tejto liečbe ide o čas.

Čím skôr sa začne, tým lepšie výsledky sa očakávajú. 

Doteraz sa nám podarilo sa nám získať peniaze na prvých 7 mesiacov liečby. A vďaka tomu sa Adamko začne liečiť 6. 10. 2023 v Prahe Motol. My však túžime pokračovať v liečbe aj ďalej, preto Vás prosíme o pomoc.

Pomôžeme tak zmeniť život dieťaťu, ktorý bez liečby môže mať vážne problémy.

Či už:

1) zdravotné (hrozí poškodenie sluchu, operácie nožičiek, apnoe, zúženie miechy, obezita, bedrová stenóza, kardiovaskulárne problémy, ortopedické problémy, výrazné bolesti a podobne) alebo

2) sociálne (Dospelí Palčekovia – tak sa im hovorí, nedočiahnu na bankomaty, na pulty a regály v obchode, nevyvezú sa výťahom vyššie ako na druhé poschodie, potrebujú asistenciu na wc, alebo pri umývaní vlasov, lebo pre krátke ruky nedočiahnu… ). 

Na čo konkrétne budú peniaze použité?

Peniažky, ktoré vďaka Vám získame budú použité na liečbu liekom Voxzogo, ktorého cena na rok sa v ČR pohybuje okolo 160 000 eur. Veríme, že sa nám to spolu podarí. 

Vďaka tejto liečbe by Adamko mohol:

  1. rásť ako jeho zdraví rovesníci a dosiahnuť tak spodnú hranicu zdravého muža
  2. by sa mu mali rozšíriť ORL cesty, začal by lepšie počuť
  3. by sa mu mali vyrovnať nožičky a nemusel by ísť na operáciu, ktorú má naplánovanú vzhľadom na deformity jeho nožičiek
  4. by sa mu mali upraviť chrupavky, ktoré sa nepremieňajú na kosť
  5. by mu mal dorásť koreň nosa
  6. by sa mali zminimalizovať alebo úplne odstrániť charakteristické črty tváre pre achondropláziu (vypuklé čelo, hypoplázia strednej faciálnej časti, ortodentické problémy..)
  7. by sa mu mala narovnať chrbtica a celková disproporcia tela 8. by sa mu mala odstrániť bolesť, ktorou trpí (bolesti hlavy, krčnej chrbtice, kolienok…)

Všetky získané peniažky použijeme výlučne na liečbu liekom Voxzogo. Ak sa nepodarí  získať cieľovú sumu, pokryjeme získanými peniazmi aspoň také obdobie, na ktoré nám finančné prostriedky postačia.

Pričiníte sa o to, že sa jednému dieťatku úplne zmení kvalita života. A za to Vám s nesmiernou úctou a pokorou ďakujeme. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
25 €  •  14. 11. 2023 6:00
Štedrý darca
25 €  •  13. 11. 2023 13:04
Láskavý darca
25 €  •  12. 11. 2023 18:46
Milý darca
25 €  •  12. 11. 2023 11:24
Štedrý darca
100 €  •  10. 11. 2023 15:50
Štedrý darca
50 €  •  10. 11. 2023 15:34
Milý darca
25 €  •  10. 11. 2023 14:16
Štedrý darca
30 €  •  10. 11. 2023 9:05
Láskavý darca
50 €  •  10. 11. 2023 9:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  10. 11. 2023 9:02
Daniela
25 €  •  7. 11. 2023 8:46
Adamkovi držím palce❤️
Láskavý darca
25 €  •  2. 11. 2023 9:14
Láskavý darca
100 €  •  1. 11. 2023 13:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  1. 11. 2023 12:45
Dobrosrdečný darca
25 €  •  1. 11. 2023 9:21
Držíme palce Adamkovi❤️
Veľkorysý darca
25 €  •  1. 11. 2023 8:44

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.