V poslednom období, zhruba od polovice decembra ma začali trápiť veľmi špecifické, náhle a nepríjemné bolesti, ktoré spočiatku nachvíľu odzneli, no postupne sa čoraz častejšie objavovali na viacerých miestach bez zjavnej príčiny a ich intenzita sa každým dňom neúnosne stupňovala. Sprevádzané únavou a celkovým pocitom vyčerpania, bolesťou chrbta, bolesťou v oblasti žalúdka a aj keď som nemala nikdy kilá „navyše“, o ďalších pár som prišla.
Cítila som, že niečo nie je so mnou v poriadku a preto som sa rozhodla zistiť, čo sa deje.
Po návšteve svojho praktického lekára, ktorý ma po výsledkoch krvných a ostatných odberov, ktoré nevyzerali „dobre“ poslal okamžite na USG brucha, sa žiaľ potvrdili moje najhoršie obavy.
To, čo mi spôsobovalo v ostatných dňoch toľko ťažkostí, bolestí a oberalo ma o všetky sily je malígny, zhubný nádor vo veľkosti 4,3 cm, v tesnej blízkosti hrubého čreva.
Nasledoval pád do tmy – nedokázala som spraviť krok, nadýchnuť sa, začala som sa nekontrolovateľne triasť. Myslela som len na svojho malého synčeka, ktorý ma tu ešte veľmi potrebuje.
Viem, že ma čaká ten najťažší boj.
V jednej veci mám však jasno – urobím všetko pre to, aby som tu so svojím synčekom bola čo najdlhšie. Som odhodlaná skúsiť všetko – možné aj nemožné, a bojovať zo všetkých síl každý jeden deň.
Pre seba, pre Leuška, pre nás!
Pretože náš spoločný čas je pre mňa najvzácnejší!