Darcovská výzva ukončená:

Darcovská výzva k narodeninám pre Salome

Získaných 0 € 255 €
od 9 darcov
Darcovská výzva k narodeninám pre Salome
9 darcov
Celkom sa zapojilo
28,33 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Darcovská výzva k narodeninám pre Salome

Získaných 0 € 255 €
od 9 darcov
Zakladateľ
Monika MoniQue Lengeňová
Dátum pridania
14. 6. 2023

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

 Pomôžme získať peniažky na rehabilitácie, ktoré potrebuje. S jej mamkou sa poznáme už dlho. Dokonca sme spolu ležali v nemocnici, keď sme čakali deti. 

Slečna bude mať zakrátko narodeniny. Podarí sa nám spolu dosiahnuť cieľ? 


Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň.

Volám sa Monika Lorman Lelovicsová a som mama 5-ročnej dcéry Salome.

Salome sa narodila v 25. týždni tehotenstva. Narodila sa spolu so svojou jednovaječnou sestričkou, ktorá bohužiaľ na ôsmy deň odišla do neba. Salome mala malú šancu na život, ale keďže je veľká bojovníčka, nevzdala to. Keď sa narodila, bola menšia ako bábika. Mala len 32cm a 700g a schudla na 500g. Museli ju 2-krát oživovať a podávať niekoľkokrát transfúzie krvi. Počas 3 mesiacoch strávených v nemocnici absolvovala veľa vyšetrení. Jej zdravotný stav bol ako na hojdačke. Hrozila jej operácia srdiečka, mala otvorený duktus. Ten sa uzavrel až keď mala 3 roky a tak sme sa vyhli operácii. Od dvoch mesiacov sme cvičili Vojtovu metódu. Salome veľmi pomaly reagovala na cvičenia. Keďže jej všetko išlo pomalšie a napredovala veľmi pomaly, poslali nás na magnetickú rezonanciu. Tam sa ukázalo, že má prerušované signály do mozgu a hemisféry medzi sebou nespolupracujú. Padla diagnóza atrofia corpus callosum a DMO.

Salome bude musieť rehabilitovať možno aj celý život. Vďaka vašej pomoci by sme jej mohli zabezpečiť kvalitné rehabilitačné pobyty, ktoré stoja nemalé peniaze. 

Komu pomôžeme?

Salome je veľmi živé dieťa. Ma problémy s chôdzou, stabilitou a má aj poruchu reči. Minulý rok v auguste začala pomaličky chodiť.  Jej chôdza je ešte neistá. Keďže jej dlho trvalo kým sa postavila na nohy a začala chodiť v rámci jej možnosti, prišli aj ďalšie diagnózy.  Valgózna deformita v oblasti členka a nohy, valgózna deformita v oblasti predkolenia a plochonožie. Potrebuje špeciálnu obuv aj vložky, ktoré nám treba meniť 2× do roka. Okrem toho má ešte hypotoniu bruška a chrbta. Má oslabené svaly. Aby sme sa mohli posúvať ďalej potrebuje veľa rehabilitovať. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniažky ktoré sa nám podaria získať pre našu Salomku, budú použité na intenzívne rehabilitácie v Centre Liberta kde dvojtýždňové pobyty stoja cca 1500 až 2000 € – záleží koľko hodín dieťa cvičí. Konkrétne by sme potrebovali zabezpečiť EEG biofeedback 2× týždenne, kde jedno sedenie stojí cca. 25 €, špeciálnu obuv za cca. 50 až 100 €, senzomotorickú integráciu, ktorú má narušenú za 60 €/90 minút/2× týždene, špeciálneho logopéda a pedagóga za cca. 25 eur/2× týždenne, hippoterapiu za 20 €, canisterapiu, pri ktorej ešte nevieme odhadnúť náklady. Od júls idú ceny za poskytované služby hore, takže preto píšem len približné sumy. Chceli by sme vyskúšať aj delfinoterapiu, ale tá stojí vyše 4000 €.

Od septembra bude Salome navštevovať špeciálnu súkromnú škôlku, keďže do žiadnej štátne ju nechceli zobrať, nakoľko potrebuje individuálny prístup a má narušenú komunikačnú schopnosť. Náklady na škôlku sú 290 € +  3, 80 € strava/mesačne. 

To všetko sa nedá zvládnuť z jedného platu a rodičovského príspevku. Za každé 1 euro Vám budeme neskutočne vďační.  

Zo srdca ďakujeme. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Spoludojka ❤️
25 €  •  24. 7. 2023 21:15
Si uzasne dievcatko a tesim sa z kazdeho tvojho uspechu 🙏🏼
Láskavý darca
25 €  •  22. 7. 2023 20:04
Dobrosrdečný darca
5 €  •  22. 7. 2023 11:01
Milý darca
5 €  •  22. 7. 2023 10:46
Veľkorysý darca
25 €  •  22. 7. 2023 9:58
Veľkorysý darca
50 €  •  23. 6. 2023 10:40
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  22. 6. 2023 19:15
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  14. 6. 2023 21:15
Dobročinný Darca
10 €  •  14. 6. 2023 19:56

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.