Darcovská výzva ukončená:

Narodeninový darček – zbierka pre Záchrannú stanicu v Borinke

Získaných 0 € 65 €
od 4 darcov
Narodeninový darček - zbierka pre Záchrannú stanicu v Borinke
4 darcovia
Celkom sa zapojilo
16,25 €
Priemerná výška daru
20 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Narodeninový darček - zbierka pre Záchrannú stanicu v Borinke

Zakladateľ
Petra Kmeťová
Dátum pridania
14. 7. 2022

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Ahojte,

prvý raz v živote takto zverejňujem svoje narodeniny (15. 7.): rozhodla som sa, že poslúžia bohumilému účelu – pomôžte, prosím, miesto gratulácií podporiť spolu so mnou záchranu a liečbu divožijúcich zvierat v jednej z len dvoch fungujúcich záchranných staníc na Slovensku. Peniaze budú použité na nákup zdravotníckeho materiálu a iných potrebných vecí.

Znova sa blížia horúčavy, príroda je dlhodobo vyschnutá, my zároveň stále viac ničíme prirodzené prostredie zvierat, preto je aj malá pomoc každej jednej zvieracej dušičke nesmierne dôležitá.

Babka k babce…

Ďakujem 🙂


Kto kampaň organizuje?

Kampaň je organizovaná občianskym združením Návrat do divočiny. Náš tím pozostáva z dobrovoľníkov, ktorí popri svojej práci venujú všetok svoj voľný čas záchrane voľne žijúcich živočíchov. Či už ide o dvoch našich veterinárov-špecialistov, ktorí spolupracujú na viacerých medzinárodných záchranných projektoch, alebo tím zoológov. Všetci robia maximum, aby sme splatili istý dlh, ktorý voči týmto zraneným živočíchom máme. Väčšina jedincov totiž prichádza so zraneniami spôsobenými ľudskou činnosťou. Či už ide o drobné mláďatá veveričky, ktoré sa zranilo pri pílení stromu, ježka, ktorého oskalpovala kosačka trávy , alebo sokola, ktorého zrazilo auto. Neustále sa snažíme našu pomoc zraneným a osirelým živočíchom posúvať na vyššiu úroveň. Rozširovať naše kapacity a zlepšovať pomoc, ktorú vieme poskytnúť. No bez pomoci ľudí, ktorým nie je osud poranených a osirelých jedincov z našej prírody ľahostajní, by sme to nedokázali. 

Komu pomôžeme?

Svojou podporou nám pomôžete zachraňovať zranené a osirelé voľne žijúce živočíchy. Každým rokom k nám do stanice príde okolo 400 poranených jedincov a práve im bude adresovaná Vaša pomoc. Vaša podpora nám pomôže zrealizovať dlhodobý projekt špecializovanej veterinárnej ošetrovne a poskytnúť tak šancu závažne zraneným jedincom byť ošetrený priamo v stanici bez nutnosti často veľmi stresujúceho transportu do vzdialenejšieho zariadenia. Súčasne nám to rozšíri možnosti edukácie verejnosti v oblasti environmentálnej výchovy.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Financie budú použité primárne na nákup liekov, zdravotníckeho materiálu a vybavenia do ošetrovne. Pre správne a cielené ošetrenie poranení potrebujeme lieky a materiál. Či už ide o obväzy, gumenné rukavice, dezinfekčné prostriedky, materiál na ošetrenie zlomenín, ale i špecializované prístroje, ktoré nám umožňujú presnú diagnostiku  a monitoring teploty, dychu či činnosti srdiečka.   

ĎAKUJEME!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
20 €  •  15. 7. 2022 15:44
Dobrosrdečný darca
5 €  •  15. 7. 2022 13:11
Veľkorysý darca
20 €  •  15. 7. 2022 13:09
Štedrý darca
20 €  •  15. 7. 2022 12:27

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.