Výzva ukončená:

Vybudujme vonkajšie fitness pre ľudí s hendikepom

Získaných 0 € 690 €
50 000 €
 -
15 darcov
Celkom sa zapojilo
46 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
90 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Vybudujme vonkajšie fitness pre ľudí s hendikepom

Získaných 0 € 690 €
50 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
30. 11. 2021
Posledná aktualita

24. 1. 2022 12:00

Podávame projekt na Nadáciu KIA MOTORS SLOVAKIA

Nadácia KIA vypísala grantový program INŠPIRÁCIA POHYBOM 2022. Projekt na 4 000 eur máme napísaný a prosíme aby ste nám držali palce. 

Vďaka získaniu grantu budeme môcť zakúpiť aspoň 50% gumovej podlahy. 

Zobraziť celú aktualitu

Jozef vďaka cvičeniu opäť stojí na nohách

Občianske združenie Pro-Gym KNM bolo vytvorené Jozefom Padychom - podstúpil v roku 2002 závažnú operáciu miechy, po ktorej sa musel učiť postaviť na nohy a chodiť. Vďaka silnej túžbe žiť život ako predtým tajne chodieval do telocvične, aby sa neopustil fyzicky ani morálne. Jeho stav sa zlepšil do takej miery, že o barlách a s ortézou na nohe robí trénera a rozhodol sa postaviť prvé bezbariérové fitnesscentrum v exteriéri na Slovensku.

Príbeh Jozefa Padycha:

http://fitness-trener.business.sk/moj-zivotny-pribeh/

Článok Nový čas:

https://www.cas.sk/clanok/2604141/hendikepovany-kulturista-jozef-padych-na-kysuciach-postavi-prve-bezbarierove-fitnesscentrum/

My Kysuce: 

https://mykysuce.sme.sk/c/22777301/rakovina-ho-posadila-na-vozik-nevzdal-sa-cvicil-a-teraz-sniva-o-bezbarierovom-fitku.html

Prvé fitness centrum pre ľudí s hedikepom

Dúfame, že čoskoro otvoríme prvé fitness centrum pre ľudí s hendikepom (pre všetkých občanov s prihliadnutím na znevýhodnených občanov) v Kysuckom Novom Meste. Fitness bude vybavené špeciálnymi strojmi, určenými práve pre ľudí pripútaných na invalidnom vozíku. Peniaze potrebujeme na rekonštrukciu priestorov, konkrétne na vybudovanie zázemia pre ľudí na vozíčku, teda s bezbariérovým prístupom. Projekt nie je ziskový, lebo všetci hendikepovaní budú mať vstup absolútne zdarma.

Vybudovaním bezbariérového fitness centra v exteriéri chceme dať ľuďom šancu na zdravý život bez ohľadu na ich zdravotný stav. Projekt realizujeme v Kysuckom Novom Meste, ktoré nám prenajalo pozemok na dvadsať rokov.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Finančné prostriedky (50 000 eur) budú použité na projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie, na geodetické práce, vytýčenie jestvujúcich inžinierskych sietí pred realizáciou zemných prác, vybagrovanie celého priestoru, následne kamenivo bude vyvalcované a naň bude osadená gumová podlaha. Taktiež za získané financie pozemok ohradíme a vybudujeme bezbariérový prístup.

Ak získame viac ako 50 000 eur, začneme postupne nakupovať stroje, budovať prezliekareň, tiež zavedieme kamerový systém pre bezpečnosť a cvičisko zastrešíme. Celkové náklady na projekt sú viac ako 150 000 eur.

Veríme, že spoločne sa nám tieto financie podarí postupne získať a tak vybudovať prvé takéto workout fitness pre hendikepovaných na SlovenskuĎakujeme za podporu.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

24. 1. 2022 12:00

Podávame projekt na Nadáciu KIA MOTORS SLOVAKIA

Nadácia KIA vypísala grantový program INŠPIRÁCIA POHYBOM 2022. Projekt na 4 000 eur máme napísaný a prosíme aby ste nám držali palce. 

Vďaka získaniu grantu budeme môcť zakúpiť aspoň 50% gumovej podlahy. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Gabriela
20 €  •  3. 1. 2022 11:37
Držím palce!
Veľkorysý darca
20 €  •  2. 1. 2022 22:02
Dobročinný Darca
150 €  •  28. 12. 2021 8:23
Dobrosrdečný darca
100 €  •  23. 12. 2021 19:44
Veľkorysý darca
10 €  •  22. 12. 2021 22:20
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  15. 12. 2021 21:20
Štedrý darca
20 €  •  3. 12. 2021 13:25
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  2. 12. 2021 9:24
Gabriela. K. M
10 €  •  1. 12. 2021 17:37
Láskavý darca
10 €  •  1. 12. 2021 13:10
Milý darca
5 €  •  1. 12. 2021 10:35
Dobročinný Darca
200 €  •  30. 11. 2021 22:19
Lucka, Erik a Sabinka
35 €  •  30. 11. 2021 20:02
Veľa šťastia prajeme 👍🏋️🧑‍🦽🧑🏼‍🦽
Štefan
20 €  •  30. 11. 2021 18:49
Veľmi úžasný projekt a fandím vám. Držím palce :)
Veľkorysý darca
50 €  •  30. 11. 2021 17:58

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň