Úspešne dokončené:

Podporte fungovanie výdajne potravín pre odídencov z Ukrajiny

Získaných 0 € 1 480 €
od 7 darcov
 -
7 darcov
Celkom sa zapojilo
211 €
Priemerná výška daru
1 290 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte fungovanie výdajne potravín pre odídencov z Ukrajiny

Získaných 0 € 1 480 €
od 7 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Filantropia Michalovsko-košickej eparchie
Dátum pridania
24. 2. 2023

Kto kampaň organizuje?

V rámci projektu Sociálna výdajňa potravín je Filantropia Michalovsko-košickej eparchie partnerom Slovenskej únie sluchovo postihnutých a spolu zabezpečujeme balenie a distribúciu potravinových balíkov s trvanlivými a čerstvými potravinami pre odídencov z Ukrajiny. Denne zabalíme a expedujeme viac ako 100 balíkov. Rozhodne to však nestačí a potrebovali by sme tento počet navýšiť. Naše finančné a logistické možnosti sú však obmedzené. 

Technické zabezpečenie tohto projektu – celý skladový a distribučný servis – spolufinancuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) Slovensko. IOM nemá mandát na zabezpečenie potravín preto je našou úlohou zabezpečiť dostatok trvanlivých a čerstvých potravín pre väčšinu odídencov v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji. Viac o projekte: https://iom.sk/sk/novinky-a-podujatia/1986-iom-slovensko-doručuje-potravinovú-pomoc-ľuďom-utekajúcim-pred-vojnou-na-ukrajine.html

Komu pomôžeme?

Obraciame sa na Vás s prosbou o finančnú podporu, ktorou pomôžete odídencom z Ukrajiny, ktorí žijú na Slovensku a mnohí z nich sú v zlej sociálnej situácii, najmä čo sa týka zabezpečenia základných životných potrieb. Ich príjem je v mnohých prípadoch taký nízky, že si nemôžu dovoliť kúpiť ani základné potraviny.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané financie budú použité výlučne na nákup trvanlivých potravín, ktoré budú distribuované v krabiciach po celom regióne Košického a Prešovského samosprávneho kraja.

Ak sa nám spoločnými silami za Vašej aktívnej podpory podarí získať financie na zakúpenie potrebného množstva potravín, mohol by projekt Sociálnej výdajne potravín pokračovať a pomôcť väčšiemu počtu odídencov.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
1 290 €  •  4. 4. 2023 17:03
Milý darca
25 €  •  14. 3. 2023 12:27
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  7. 3. 2023 7:32
Dobročinný Darca
25 €  •  27. 2. 2023 20:22
Láskavý darca
10 €  •  27. 2. 2023 8:38
Veľkorysý darca
10 €  •  25. 2. 2023 17:22
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  25. 2. 2023 10:28

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň