„SVERIGE BRO“ podporte vznik nového albumu slovenského speváka Mateja Smutného

Míľnik 1/3

Mix a master

Získaných 0 € 365 €
3 000 €
16 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Mix, master grafika a fotografie

Získaných 0 € 365 €
5 000 €
16 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Mix, master, grafika, fotografie, videoklipy a vydanie

Získaných 0 € 365 €
7 000 €
16 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Matej Smutný
Dátum pridania
25. 3. 2024

O novom albume

Album Sverige Bro začalo vznikať krátko po mojom odsťahovaní sa do Švédska. Práve tu som začal spoznávať nových umelcov či producentov s moderným, pre mňa doposiaľ neznámym zmýšľaním v oblasti popovej hudby a popovej hudobnej produkcie.

Všetky tieto vplyvy sa dnes pokúšam využívať vo svojej produkčnej práci a rozhodol som sa, že nový album sprodukujem výlučne sám, bez pomoci externých hudobných producentov. Kdežto doteraz na každom mojom singli či albume pracovali desiatky ľudí, na skladbách z tohto projektu budete môcť počuť stopercentného Mateja Smutného :)

Hoci projekt je už z jednej tretiny hotový, bez Vašej pomoci nebude môcť nikdy uzrieť svetlo sveta. Vyberte si niektrú z odmien a pomôžte mi ho dokončiť! 

Zabúdame na kultúru

SVERIGE BRO bude nielen mojou výpoveďou o tom prečo som sa spolu s rodinou rozhodol opustiť Slovensko ale aj o tom prečo Slovensko opúšťajú mnohí mladí ľudia a najmä umelci. Za posledné roky sa podmienky pre zrod nového projektu akéhokoľvek druhu umenia rapídne zmenili. Nehľadám vinníka, no som si istý, že určite k tomu prispela pandémia COVID-19, expanzia digitalizácie a tiež naša túžba po pohodlí domova, ktorá je nám častokrát prednejšia ako objavovanie krás kultúry „tam vonku“. Aj vďaka tomu dnes umelci stoja na hranici medzi tým či sa uskromniť a pokračovať v ich poslaní alebo to hodiť za hlavu a začať žiť nový život v novej práci. 

Cieľová skupina projektu

Cieľovú skupinu projektu tvoria ľudia po celom svete, ktorí akýmkoľvek spôsobom na môj nový album natrafia a budú si chcieť z neho vypočuť čo i len jednu skladbu. Jeho výhodou je, že bude v anglickom jazyku, čo podčiarkuje vyššie spomenuté „po celom svete“. 

Vydanie albumu SVERIGE BRO

Finalizovanie a vydanie albumu je predbežne stanovené na jún 2024 avšak život sa vie zmeniť zo dňa na deň a preto môžeme iba sľúbiť, že pre to urobíme maximum. Samotné vydávanie a distribúcia nosiča budú sprostredkované vydavateľstvom Warner Music ČR, s ktorými mám dlhodobo uzavretú zmluvu o distribúcii mojej hudby. 

Kto je Matej Smutný?

Hlavným producentom albumu je slovenský spevák, bubeník, perkusionista, hudobný pedagóg a hudobný skladateľ Matej Smutný, ktorý celý svoj žiivot zasvätil klasickej a populárnej hudbe. V roku 2015 bol so štipendiom prijatý na prestížnu Berklee College of Music v Bostone a v roku 2019 poukázal na dôležitosť povedomia bicích nástrojov na Slovensku veľmi úspešným Marimba Tour. Medzi žánrom populárnej hudby a žánrom klasickej hudby pláva od roku 2020, kedy vydal svoj debutový singel Psycho Love, ktorého nevídaný úspech mu otvoril brány k ďalším možnostiam populárnej hudby. Dnes žije vo  Švédsku a spríjemňuje si to koncertovaním na Slovensku, v Čechách ale aj v celej Európe. Z času na čas sa objaví aj v uliciach európskych miest, kde interpretuje svoju hudbu iba tak s gitarkou a úsmevom na tvári. 

Na čo získané peniaze použijeme?

Približne jedna tretina albumu je už dokončená no tie najnákladnejšie úkony nás ešte len čakajú.

Na hudbe a textoch k albumu pracujem nepretržite každý deň čo znamená, že keby išlo iba o to tak album vie byť hotový do pár týždňov.

Po ukončení produkčných prác však jednotlivé skladby potrebujú prejsť finalizačnými a postprodukčnými procesmi ako sú mixing a mastering (lossless, ADM, spatial audio).

Tieto úkony si vyžadujú zaplatiť profesionálov, zvukových inžinierov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s mixovaním a mastrovaním popovej hudby. Každý album sa nezaobíde bez jedného či dvoch videoklipov, ktorými vie autor poslucháčom navodiť atmosféru a príbeh skladby ešte intenzívnejšie a tomuto všetkému dá krásnu bodku dokonalá grafika, promo fotografie a cover image albumu. Následne, aby sa k Vám nosič mohol fyzicky dostať je potrebné zaplatiť za tlač CD nosičov na to špecializovaným firmám. Takže v skratke, peniaze budú použité na všetko okrem tvorby samotnej hudby, o ktorú sa starám ja sám.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
10 €  •  21. 4. 2024 11:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  20. 4. 2024 18:34
Katarina
20 €  •  7. 4. 2024 12:05
Lebo sme na teba hrdy a tvoju hudbu zboznujeme
Dobrosrdečný darca
20 €  •  31. 3. 2024 13:16
Art š.
50 €  •  28. 3. 2024 7:19
Teším sa na novú hudbu 🙂
Dobrosrdečný darca
20 €  •  27. 3. 2024 19:32
Láskavý darca
20 €  •  26. 3. 2024 20:32
Láskavý darca
50 €  •  26. 3. 2024 20:21
Láskavý darca
25 €  •  26. 3. 2024 18:02
Dobrosrdečný darca
50 €  •  25. 3. 2024 21:04
Láskavý darca
15 €  •  25. 3. 2024 18:34
Dobrosrdečný darca
15 €  •  25. 3. 2024 10:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  25. 3. 2024 8:50
Milý darca
10 €  •  25. 3. 2024 8:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Dobrý pocit za ľubovoľný príspevok podľa vlastného uváženia.

Podpiskarta s venovaním od Mateja
Prispejte 15 € a viac

Podpiskarta s venovaním od Mateja

Zostáva 48/50

Chcete podporiť Matejov nový projekt a zároveň dostať venovanie od Mateja? Nechajte sa prekvapiť, aký text pre Vás vymyslí!

Zostáva 48/50
EP Van Stories
Prispejte 25 € a viac

EP Van Stories

Zostáva 49/50

Matejove podpísané debutové EP Van Stories, na ktorom nájdete hity ako Psycho Love či Fairytale. 

Odmena Zostáva 49/50

poštovné v cene

CD Aura + tričko Aura
Prispejte 35 € a viac

CD Aura + tričko Aura

Zostáva 20/20

Matejov podpísaný album Aura plus podpísané tričko Aura :)

Odmena Zostáva 20/20

poštovné v cene

Backstage
Prispejte 50 € a viac

Backstage

Zostáva 6/10

Stráv s Matejom a jeho tímom perfektný čas pred a po koncerte pri najbližšej možnej príležitosti. Spoznaj ich a vyskúšaj si, čo prežívajú počas koncertovania. 

Zostáva 6/10
Workshop
Prispejte 250 € a viac

Workshop

Zostáva 10/10

Workshop s Matejom na tému song-writing alebo na tému hudobná produkcia.

Odmena Zostáva 10/10

– workshop

– CD Aura

– tričko Aura

Sponzor
Prispejte 1 000 € a viac

Sponzor

Zostáva 5/5

Staň sa oficiálnym sponzorom Matejovho albumu Sverige Bro

Odmena Zostáva 5/5

– meno a logo na obale albumu

– workshop na tému hudobná produkcia alebo song-writing

– CD Van Stories + CD Aura

– vstup do backstage-u

Hlavný sponzor
Prispejte 5 000 € a viac

Hlavný sponzor

Zostáva 3/3

Staň sa hlavným sponzorom Matejovho nového albumu Sverige Bro

Odmena Zostáva 3/3

– meno a logo na obale albumu

– meno a logo vo všetkých mediálnych výstupoch

– workshop na tému hudobná produkcia alebo song-writing

– CD Van Stories + CD Aura

– vstup do backstage-u

– doživotný vstup na Matejove koncerty zadarmo

Napíš s Matejom pieseň
Prispejte 500 € a viac

Napíš s Matejom pieseň

Zostáva 15/15

Napíš spolu s Matejom pesničku, ktorá sa stane hitom. Spolu ju napíšete, nahráte sprodukujete a vydáte. Možno práve tento song Ti otvorí cesty do sveta popovej hudby :)

Odmena Zostáva 15/15

– skomponovanie skladby, jej nahratie a sprodukovanie

– workshop na tému song-writing alebo hudobná produkcia

– CD Aura + CD Van Stories

– tričko Aura + Mikina Magentic Clouds

Matejov merch
Prispejte 100 € a viac

Matejov merch

Zostáva 24/24

Získaj všetko dostupné z Matejovho merch-u

Odmena Zostáva 24/24

– CD Aura

– CD Van Stories

– podpiskarta

– tričko Aura

– mikina Magentic Clouds

– odznaky „Baby I miss the way“ a „Karaoke Love for U“

Súkromný koncert
Prispejte 800 € a viac

Súkromný koncert

Zostáva 3/3

Matej Smutný u Vás v obývačke? Žiadny problém! 

Odmena Zostáva 3/3

– súkromný koncert Mateja Smutného

– CD Aura + CD Van Stories

– tričko Aura

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Dobrý pocit za ľubovoľný príspevok podľa vlastného uváženia.

Podpiskarta s venovaním od Mateja
Prispejte 15 € a viac

Podpiskarta s venovaním od Mateja

Zostáva 48/50

Chcete podporiť Matejov nový projekt a zároveň dostať venovanie od Mateja? Nechajte sa prekvapiť, aký text pre Vás vymyslí!

Zostáva 48/50
EP Van Stories
Prispejte 25 € a viac

EP Van Stories

Zostáva 49/50

Matejove podpísané debutové EP Van Stories, na ktorom nájdete hity ako Psycho Love či Fairytale. 

Odmena Zostáva 49/50

poštovné v cene

CD Aura + tričko Aura
Prispejte 35 € a viac

CD Aura + tričko Aura

Zostáva 20/20

Matejov podpísaný album Aura plus podpísané tričko Aura :)

Odmena Zostáva 20/20

poštovné v cene

Backstage
Prispejte 50 € a viac

Backstage

Zostáva 6/10

Stráv s Matejom a jeho tímom perfektný čas pred a po koncerte pri najbližšej možnej príležitosti. Spoznaj ich a vyskúšaj si, čo prežívajú počas koncertovania. 

Zostáva 6/10
Workshop
Prispejte 250 € a viac

Workshop

Zostáva 10/10

Workshop s Matejom na tému song-writing alebo na tému hudobná produkcia.

Odmena Zostáva 10/10

– workshop

– CD Aura

– tričko Aura

Sponzor
Prispejte 1 000 € a viac

Sponzor

Zostáva 5/5

Staň sa oficiálnym sponzorom Matejovho albumu Sverige Bro

Odmena Zostáva 5/5

– meno a logo na obale albumu

– workshop na tému hudobná produkcia alebo song-writing

– CD Van Stories + CD Aura

– vstup do backstage-u

Hlavný sponzor
Prispejte 5 000 € a viac

Hlavný sponzor

Zostáva 3/3

Staň sa hlavným sponzorom Matejovho nového albumu Sverige Bro

Odmena Zostáva 3/3

– meno a logo na obale albumu

– meno a logo vo všetkých mediálnych výstupoch

– workshop na tému hudobná produkcia alebo song-writing

– CD Van Stories + CD Aura

– vstup do backstage-u

– doživotný vstup na Matejove koncerty zadarmo

Napíš s Matejom pieseň
Prispejte 500 € a viac

Napíš s Matejom pieseň

Zostáva 15/15

Napíš spolu s Matejom pesničku, ktorá sa stane hitom. Spolu ju napíšete, nahráte sprodukujete a vydáte. Možno práve tento song Ti otvorí cesty do sveta popovej hudby :)

Odmena Zostáva 15/15

– skomponovanie skladby, jej nahratie a sprodukovanie

– workshop na tému song-writing alebo hudobná produkcia

– CD Aura + CD Van Stories

– tričko Aura + Mikina Magentic Clouds

Matejov merch
Prispejte 100 € a viac

Matejov merch

Zostáva 24/24

Získaj všetko dostupné z Matejovho merch-u

Odmena Zostáva 24/24

– CD Aura

– CD Van Stories

– podpiskarta

– tričko Aura

– mikina Magentic Clouds

– odznaky „Baby I miss the way“ a „Karaoke Love for U“

Súkromný koncert
Prispejte 800 € a viac

Súkromný koncert

Zostáva 3/3

Matej Smutný u Vás v obývačke? Žiadny problém! 

Odmena Zostáva 3/3

– súkromný koncert Mateja Smutného

– CD Aura + CD Van Stories

– tričko Aura