Podporte vznik knihy pre čitateľov 7+, ktorá ich nadchne pre jedlo a varenie

Míľnik 1/2

Pokryjeme čiastočné náklady na tlač 700 ks Príbehov z hladného brucha

Získaných 0 € 406 €
1 200 €
26 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Pokryjeme čiastočné náklady na tlač 700 ks Príbehov z hladného brucha a čiastočné náklady na honorár pre ilustrátora

Získaných 0 € 406 €
2 500 €
26 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Zum Zum production,s.r.o.
Dátum pridania
19. 3. 2024

O čom je kniha Príbehy z hladného brucha?

Vedeli ste, že aj za kuchynskými dverami sa môžu odohrávať všakovaké dobrodružstvá? A že tanier môže byť javiskom pozoruhodných príbehov? Táto kniha vás o tom presvedčí. 

Keď je Peter hladný, začnú sa mu zjavovať zvláštni tvorovia – hudci z jeho brucha. Hudci ako správni muzikanti precestovali takmer celý svet a na vlastné oči videli a vlastné jazyky okúsili, že každý kút sveta má svoje tradičné jedlá a suroviny. Malí dobrodruhovia sa tak neraz presvedčili, že jedlo nám nielen plní bruchá, ale dokáže ľudí spájať a prinášať im smiech a lásku. Dokážu o tom hudci presvedčiť aj zarytého výmyselníka Petra?

Okrem príbehu od Zuzany Sotákovej, kniha obsahuje aj 5 receptov, aby si malí čitatelia spolu s rodičmi vedeli v domácich podmienkach pripraviť 5 hlavných jedál z príbehu. Recepty pripravila lektorka vzdelávania o jedle, zakladateľka Skutočne zdravej školy a autorka pracovného zošita Škriatok Zdravý tanier Anetta Vaculíková. 

Hudci ako správni muzikanti precestovali takmer celý svet. Petrovi rozprávajú ako v treskúcej zime takmer umrzli v Japonsku, no zachránili ich tajné majstrovstvá v ramene. Nešťastnej neveste, ktorá chcela uzmieriť svoju rodinu s rodinou svojho nastávajúceho, pomohol Žolko, keď navrhol – Mám to! Keď chcete spojiť svoje rodiny, musíte spojiť svoje pirohy! A tak prispel k vzniku slávnych gruzínskych khinkali.

Žolkova nehoda v Kanade, pri ktorej skočil do suda s javorovým sirupom, odštartovala obľúbenosť francúzskeho toastu. A dokonca podarilo sa im zachrániť ľud Etiópie, ktorý sa už niekoľko nocí nevyspal, lebo ich slávny muzikant zložil pieseň o slnku a mesiac sa urazil a nevychádzal. Hudci nelenili a zložili pieseň o mesiaci, navyše pripravili aj obrovskú indžeru, ktorú vystrelili na oblohu – odvtedy sa už v Etiópii vždy strieda deň s nocou.

Napokon pomohli aj Petrovi s jeho školským projektom, aby pripravil slovenské tradičné jedlo. Všetci boli prekvapení, že ním bola kaša. A aká dobrá bola!

Kto sú autori knihy?

Zuzana Sotáková – autorka príbehu 

„Príbehy z hladného brucha sú inšpirované mnou samotnou. Ako dieťa som bola ,to dieťa, ktoré stále vymýšľalo‘ a v strete s rodičmi, starými rodičmi či školskou jedálňou sa mi stávali všelijaké smiešne i menej smiešne situácie. Nebola som ale jediná, detí, ktoré mali pri jedení s niečím konflikt som poznala mnoho."

„V dospelosti som si k jedlu našla pekný vzťah, najmä cez varenie, improvizáciu v ňom a rôzne kulinárske hókusy-pókusy. Jedlo sa pre mňa stalo zábavou a varenie záľubou. K tomu s partnerom vedieme aj našich malých špuntov a vidíme, že ich vzťah k jedlu je diametrálne iný, než bol kedysi môj. Verím, že podobnou premenou môžu prejsť aj dnešné deti, stačí im dať za štipku inšpirácie a za hrniec smiechu."

Jozef Gľaba – autor ilustrácií

„Hlavná postava ma preniesla do detstva, do jedálne základnej školy, do školských lavíc… S Petrom som sa vedel aj jemne stotožniť a v podstate som sa mal o čo oprieť od prvej chvíle. Snažím sa text nezabiť ilustráciou, ale skôr ho rozšíriť, podčiarknuť vtipné momenty."

 „Zvolil som si analógovú techniku kresby – monotypiu, pretože ak zo svojej tvorby vypustím grafický tablet a jeho funkciu krok späť, dokážem tak prijať aj chybu ako vďačný moment v kresbe. Kresby a skice si síce pripravujem digitálne, ale finálnu ilustráciu robím vždy na litografickom kameni, ktorý dodáva kresbe príjemne zrno. Zároveň, nedokážem predpovedať, kde sa ktorá linka ako odtlačí, občas to nevyjde podľa predstáv, a to je dobre. To je charakter monotypie."

Anetta Vaculíková – autorka receptov

„Jedlo je radosť, láska, vzťahy, zdravie, umenie aj kultúra. No väčšinou sa pri stravovaní cyklíme v rovnakých jedlách a postupom času nás tie klasiky už prestanú baviť a nevieme čo doma variť, aby chutilo nielen dospelým, ale aj detským jedákom, a aby strava bola pestrá. Aj preto ma zaujala téma knižky Príbehy z hladného brucha, ktorá deti podnecuje skúšať nové suroviny, kombinácie a recepty."

„Krajiny, ktoré Peter spoznával, sú nám často tak vzdialené, že by sme sa tam možno vybrali iba prstom na mape. Ja verím, že vďaka týmto príbehom a receptom sa deti dostanú do ďalekého sveta, ktorý ich podnieti skúšať nové, dovtedy nepoznané a spestria si tak jedálniček o domáce svetové gastro pochúťky."

Na čo získané peniaze použijeme?

Peniaze použijeme na vykrytie časti nákladov tlače. Tlač knihy podporil aj Fond na podporu umenia, čo si nesmierne vážime a bez tejto podpory by kniha vôbec nevznikla. Avšak náklady na tlač sú vysoké, a tak sme sa rozhodli aj pre crowdfundingovú kampaň.

Kniha bude vytlačená v máji 2024 vo formáte 180×250 mm.

Ďakujeme za každú jednu vašu podporu – kúpu aj zdieľanie ❤️

Zuzana Dušičková, vydavateľka v Zum Zum production 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
25 €  •  4. 4. 2024 16:21
Dobrosrdečný darca
34 €  •  28. 3. 2024 12:07
Dobrosrdečný darca
50 €  •  25. 3. 2024 8:33
Štedrý darca
18 €  •  20. 3. 2024 13:44
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 3. 2024 9:29
Láskavý darca
100 €  •  19. 3. 2024 23:34
Veľkorysý darca
25 €  •  19. 3. 2024 16:32
Láskavý darca
30 €  •  19. 3. 2024 13:52
Láskavý darca
34 €  •  19. 3. 2024 13:09
Veľkorysý darca
30 €  •  19. 3. 2024 12:46
Milý darca
30 €  •  19. 3. 2024 12:45

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha s podpismi autorov
Prispejte 21 € a viac

Kniha s podpismi autorov

Prajeme si, aby sa deti nadchli pre objavovanie nových chutí, aby našli radosť z jedenia a varenia.

Príbehy z hladného brucha dostanete s podpismi jej autorov

Zuzany Sotákovej – autorky príbehu

Anett Vaculíkovej – autorky receptov

Jozefa Gľabu – autora ilustrácií

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Kniha bez podpisov
Prispejte 18 € a viac

Kniha bez podpisov

Kniha Príbehy z hladného brucha

Prajeme si, aby sa deti nadchli pre objavovanie nových chutí, aby našli radosť z jedenia a varenia.

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Knihu podporíte bez nároku na odmenu.

Ďakujeme ✨

Kniha s podpismi + pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier
Prispejte 30 € a viac

Kniha s podpismi + pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ Pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier od Anetty Vaculíkovej, ktorý ukazuje ako si vytvoriť zdravý vzťah k jedlu. 

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Kniha s podpismi + kniha Odvaha tohto leta
Prispejte 34 € a viac

Kniha s podpismi + kniha Odvaha tohto leta

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ Kniha Odvaha tohto leta od Zuzany Líškovej s ilustráciami Jozefa Gľabu. Odvaha tohto leta je dobrodružným príbehom Mira a Tóna, ktorí musia tráviť letné prázdniny u svojich starých mám. Miro je nútený starať sa o statok a záhradu. Tóno je zavretý so starkou v paneláku, lebo starká trochu zabúda a on ju stráži. Kto z nich nazbiera dostatok odvahy, aby sa vydal na pátranie po rodinnom tajomstve?

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Kniha s podpismi + Škriatok Zdravý tanier + Odvaha tohto leta
Prispejte 40 € a viac

Kniha s podpismi + Škriatok Zdravý tanier + Odvaha tohto leta

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier od Anetty Vaculíkovej

+ kniha Odvaha tohto leta s ilustráciami Jozefa Gľabu

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Knižný balíček
Prispejte 49 € a viac

Knižný balíček

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier od Anetty Vaculíkovej

+ kniha Odvaha tohto leta s ilustráciami Jozefa Gľabu

+ kniha Cukrové topánky od Adely Režnej – O Cyrilovi, ktorý po nájdení cukrových topánok zistí, že sladkosti je dobré jesť s mierou. Táto jedna knižka je určená aj pre mladších čitateľov od 3 rokov.

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha s podpismi autorov
Prispejte 21 € a viac

Kniha s podpismi autorov

Prajeme si, aby sa deti nadchli pre objavovanie nových chutí, aby našli radosť z jedenia a varenia.

Príbehy z hladného brucha dostanete s podpismi jej autorov

Zuzany Sotákovej – autorky príbehu

Anett Vaculíkovej – autorky receptov

Jozefa Gľabu – autora ilustrácií

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Kniha bez podpisov
Prispejte 18 € a viac

Kniha bez podpisov

Kniha Príbehy z hladného brucha

Prajeme si, aby sa deti nadchli pre objavovanie nových chutí, aby našli radosť z jedenia a varenia.

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Knihu podporíte bez nároku na odmenu.

Ďakujeme ✨

Kniha s podpismi + pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier
Prispejte 30 € a viac

Kniha s podpismi + pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ Pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier od Anetty Vaculíkovej, ktorý ukazuje ako si vytvoriť zdravý vzťah k jedlu. 

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Kniha s podpismi + kniha Odvaha tohto leta
Prispejte 34 € a viac

Kniha s podpismi + kniha Odvaha tohto leta

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ Kniha Odvaha tohto leta od Zuzany Líškovej s ilustráciami Jozefa Gľabu. Odvaha tohto leta je dobrodružným príbehom Mira a Tóna, ktorí musia tráviť letné prázdniny u svojich starých mám. Miro je nútený starať sa o statok a záhradu. Tóno je zavretý so starkou v paneláku, lebo starká trochu zabúda a on ju stráži. Kto z nich nazbiera dostatok odvahy, aby sa vydal na pátranie po rodinnom tajomstve?

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Získať túto odmenu
Kniha s podpismi + Škriatok Zdravý tanier + Odvaha tohto leta
Prispejte 40 € a viac

Kniha s podpismi + Škriatok Zdravý tanier + Odvaha tohto leta

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier od Anetty Vaculíkovej

+ kniha Odvaha tohto leta s ilustráciami Jozefa Gľabu

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024

Knižný balíček
Prispejte 49 € a viac

Knižný balíček

Príbehy z hladného brucha s podpismi jej autorov (Zuzany Sotákovej, Anetty Vaculíkovej, Jozefa Gľabu)

+ pracovný zošit Škriatok Zdravý tanier od Anetty Vaculíkovej

+ kniha Odvaha tohto leta s ilustráciami Jozefa Gľabu

+ kniha Cukrové topánky od Adely Režnej – O Cyrilovi, ktorý po nájdení cukrových topánok zistí, že sladkosti je dobré jesť s mierou. Táto jedna knižka je určená aj pre mladších čitateľov od 3 rokov.

* poštovné je zahrnuté v cene

* odmenu dostanete v máji 2024