Úspešne dokončené:

Podporte knihy vydavateľstva Príbeh.

Míľnik 1/1

Táto suma nám pomôže začať s procesom publikovania. Pokryje až štvrtinu celkových potrebných financií, čo nám umožní vytlačiť knih

Získaných 0 € 2 180 €
1 000 €
 -
88 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
25 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
36 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte knihy vydavateľstva Príbeh.

Míľnik 1/1

Táto suma nám pomôže začať s procesom publikovania. Pokryje až štvrtinu celkových potrebných financií, čo nám umožní vytlačiť knih

Získaných 0 € 2 180 €
1 000 €
Zakladateľ
Príbeh
Dátum pridania
12. 9. 2023
Posledná aktualita

19. 12. 2023 18:11

Oneskorenie tlače z dôvodu dodanej zlej kvality.

Dobrý deň,

v mene vydavateľstva Príbeh by sme sa vám radi ospravedlnili, že naše knihy – Lukáš Polák: Pahltné a Radoslav Kozák: Trinásť balád pre Lucifera vám nebudú dodané do Vianoc, ale posielanie titulov sa pretiahne až do nového roka.

V našom vydavateľstve neustále dbáme na vysokú kvalitu kníh, no tlačiarne nám opakovane dodali diela v neadektávnej kvalite, ktoré sme nemohli poslať do vašich rúk.

Veľmi nás to mrzí a ako malé ospravedlnenie vám bude zaslaná bonusová poviedka od Lukáša Poláka s názvom Dom sĺz, ktorá sa dá čítať ako „vystrihnutá“ scéna z knihy Pahltné. Dúfame, že príbeh zacelí ranu z nášho oneskorenia a knihy k vám prídu v novom roku.

Ďakujeme za pochopenie.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Podpor domácu tvorbu: Vychádza dvojica slovenských hororových kníh!

Vydavateľstvo Príbeh prichádza s dvomi hororovými novinkami. Román Pahltné od Lukáša Poláka a zbierka poviedok s názvom Trinásť balád pre Lucifera od Radoslava Kozáka práve vošli do predpredaja. Môžete ich podporiť, získať tak obe knihy za výhodnú cenu a k tomu ďalšie zaujímavé bonusy!

Prijmite pozvanie do Pahltného:


Pahltné bude obohatené o ilustrácie od umelkyne Alexandry Power, ktorá sa zároveň postarala o obálku knihy. Alexandra Power sa venuje prevažne portrétnej a fantasy tvorbe, pričom v jej dielach nájdete prvky slovanskej mytológie, hororu, ľudových motívov, ale aj štipku erotiky. V jej portfóliu sa nachádza aj obálka pre Lukášov debutový román Kriaky.

Lukáš Polák je autor zameraný na hororovú tvorbu. V jeho dielach sa často objavujú bodyhororové scény, násilie, bizarné príšery, antihrdinovia či dávka cynizmu. Lukáš sa venuje románovej a poviedkovej tvorbe. Jeho poviedky nájdete v časopise Charon, v Prekliatej zbierke od vydavateľstva Príbeh, v Slovenskom temne od vydavateľstva Hydra a jeho najnovší príbeh sa objaví v chystanej zbierke Krvavé Považie od vydavateľstva Hydra. Na konte má jeden román Kriaky a Pahltné bude jeho druhou samostatnou knihou. Okrem písania sa Lukáš venuje podpore hororu na sociálnych sieťach a na conoch, kde máva pravidelné prednášky na hororové témy.


Facebook: https://www.facebook.com/lukaspolakautor
Instagram: https://www.instagram.com/lukas_polak_autor/
Tiktok: https://www.tiktok.com/@lukas.z.kriakov

Odkryte tajomstvo Luciferových balád:Trinásť balád pre Lucifera bude obsahovať vyše 30 ilustrácií od Beáty Juritkovej. Šikovná umelkyňa vytvorila aj obálku knihy a nedávno ilustrovala Prekliatu zbierku od vydavateľstva Príbeh. Beáta Juritková sa umeniu venuje odmalička, študovala na strednej umeleckej škole, momentálne nastúpila na VŠVU v Bratislave. Má rada horory a temné príbehy, preto si prácu na zbierke užila.

Radoslav Kozák sa vo svojich dielach zameriava na temné príbehy prechádzajúce od trileru cez magický realizmus až po horor, pričom kladie dôraz najmä na pochmúrnu atmosféru a psychologický teror. Zbierka Trinásť balád pre Lucifera je preňho samostatným knižným debutom, no jeho poviedky môžete nájsť v antológiách Slovenské temno, Prekliata zbierka, Esence hrůzy, v zborníku Fantázia 2020 a v časopisoch XB-1, Jupiter alebo Howard. S vydavateľstvom Hydra pracuje na zostavení antológie Krvavé Považie a s českým vydavateľstvom Golden Dog zase na antológii Kronika smrti. Okrem toho sa ako šéfredaktor e-časopisu Charon venuje podpore domáceho literárneho hororu a taktiež spovedá autorov v podcaste Pitevňa.


Facebook: https://www.facebook.com/radoslav.kozak.5/
Instagram: https://www.instagram.com/radoslav_kozak/
YouTube: https://www.youtube.com/@Radoslav_Kozak

Kto za kampaňou stojí?

Vydavateľstvo Príbeh je malé žánrové vydavateľstvo zamerané na domácu tvorbu. Do sveta vypustilo Prekliatu zbierku, ktorou predstavila nádejných autorov fantasy, scifi a hororu. Tento rok naplánovalo vydanie dvoch hororových kníh – Pahltné a Trinásť balád pre Lucifera. Budúci rok sa pustí aj do kníh zo žánrov scifi a fantasy. Najlepšou možnosťou, ako podporiť nádejné vydavateľstvo, je kúpiť si knihu. Vydavateľstvo Príbeh za každú podporu vopred ďakuje.Zakladateľom vydavateľstva Príbeh je Stanislav Damon Vereš.

Web: https://www.Pribeh.eu
Facebook: https://www.facebook.com/Pribeh.Art
Instagram: https://www.instagram.com/vydavatelstvo.pribeh/

Občianske združenie Príbeh založené za účelom podpory domácej tvorby.

Web: https://www.Pribeh.org

A samozrejme už vyššie zmienení autori a naša malá literárna komunita.

Na čo získané peniaze použijeme?

Chceme vás pozvať do sveta našich kníh a potrebujeme vašu pomoc, aby sme ich mohli publikovať, predávať a správne propagovať. Finančné prostriedky, ktoré získame, budú mať nasledovné využitie:

  • 1 000€: Táto suma nám pomôže začať s procesom publikovania. Pokryje až štvrtinu celkových potrebných financií, čo nám umožní vytlačiť knihy.
  • 3 000€: S týmto finančným príspevkom budeme schopní publikovať obe knihy v mäkkej väzbe, a to s plánovaným nákladom tlače.
  • 6 000€: Ak nám podarí dosiahnuť tento cieľ, budeme môcť knihy publikovať v tvrdej väzbe.

Distribútori a kníhkupci si z celkovej ceny publikácie (bez DPH) nechajú spoločne 50% províziu. Výnimkou je kníhkupectvo Funtastic, ktoré sa nás snaží touto cestou podporiť. Zo zostávajúcej časti budeme musieť pokryť tlač, grafické práce, korektúry, zalomenie, dopravu a reklamné predmety, ako napríklad záložky.

Bohužiaľ, na reklamu nám neostane veľa, čo predstavuje výzvu v konkurencii s etablovanými zahraničnými autormi a ich knihami, ktoré boli dokonca sfilmované.

Táto situácia vedie k tlači s menším nákladom, najmä pri fantastických žánroch, kde nedostatočná reklama vedie k obmedzenému záujmu čitateľov.

Vaša podpora je kľúčová. Čím viac čitateľov nás podporí, tým vyšší bude náklad, čo nám umožní tlačiť knihy za výhodnejšie ceny.

Staňte sa hrdinami slovenskej tvorby tým, že podporíte naše knihy na Donio. Pomôžte nám zrealizovať tento sen a poskytnúť vám knihy, na ktoré budete hrdí. Peniaze z tejto kampane budú primárne investované do tlače a súvisiacich nákladov.

Vaša podpora nás tiež posunie bližšie k našim publikáciám v budúcnosti. Ďakujeme vám za podporu a za to, že nám pomáhate vytvoriť a zdieľať slovenské príbehy a kultúru. Staneme sa spolu hrdinami slovenskej literárnej scény!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

19. 12. 2023 18:11

Oneskorenie tlače z dôvodu dodanej zlej kvality.

Dobrý deň,

v mene vydavateľstva Príbeh by sme sa vám radi ospravedlnili, že naše knihy – Lukáš Polák: Pahltné a Radoslav Kozák: Trinásť balád pre Lucifera vám nebudú dodané do Vianoc, ale posielanie titulov sa pretiahne až do nového roka.

V našom vydavateľstve neustále dbáme na vysokú kvalitu kníh, no tlačiarne nám opakovane dodali diela v neadektávnej kvalite, ktoré sme nemohli poslať do vašich rúk.

Veľmi nás to mrzí a ako malé ospravedlnenie vám bude zaslaná bonusová poviedka od Lukáša Poláka s názvom Dom sĺz, ktorá sa dá čítať ako „vystrihnutá“ scéna z knihy Pahltné. Dúfame, že príbeh zacelí ranu z nášho oneskorenia a knihy k vám prídu v novom roku.

Ďakujeme za pochopenie.

19. 10. 2023 22:33

ĎAKUJEME!

Naozaj a úprimne vám všetci z vydavateľstva Príbeh ďakujeme za neskutočnú podporu našich kníh v kampani na donio.sk. Veľmi milo nás potešilo, akú obrovskú odozvu sme dostali, a to nielen v podobe predaných kníh, ale aj v zdieľaní kampane či milých slov do správ. Pozitívna odozva nám pridáva vietor do plachiet a o to viac sa budeme snažiť do buducnosti.

Môžeme prezradiť pár čísiel z kampane: Vyzbieralo sa 2180€ od 88 prispievateľov a predalo sa 134 kníh a 5 anjelikov.

Čo bude ďalej? Momentálne makáme, aby sme čím skôr vyltačili knihy, dostali ich do rúk podporovateľov a následne ich odovzdali do distribúcie. A čaká nás aj krst kníh (v predajni funtastic.sk), o ktorom vás budeme čochvíľa informovať.

(Od Donio.sk môžeme očakávať finančné prostriedky zhruba 10 dní od jej ukončenia. Následne sa bude dva tri dni trvať spracovanie platby a objednávky tlačiarňami. Na tlač si vyhradzujú 14 dní. Po tomto období, ktoré nie je v našej kompetencií skrátiť sa budeme snažiť čo najrýchlejšie zaslať vaše odmeny.)

Ešte raz veľké ĎAKUJEME!

7. 10. 2023 15:44

Podporte nás a získajte ručne robeného anjelika!

Milujete naše knihy a chcete nám pomôcť v našej tvorbe? Ak áno, máme pre vás skvelú odmenu! Za 15 eur, ktoré nám prispejete, vám pošleme ručne robeného anjelika, ktorý je inšpirovaný naším logom. Tento anjelik je vyrobený z kvalitného materiálu a je jedinečným a originálnym darčekom pre vás alebo vašich blízkych. Anjelik vám prinesie šťastie, ochranu a inšpiráciu pri čítaní našich kníh. Nechajte sa uniesť na krídlach fantázie a podporte nás!

22. 9. 2023 18:29

Dosiahli sme prvý míľnik.

Ďakujeme všetkým našim podporovateľom za ich veľkorysosť a dôveru. Vďaka vašej podpore sme úspešne dosiahli prvý míľnik v našej kampani na Donio.sk za 10 dní. S vašou pomocou budeme môcť priniesť na svetlo sveta dve úžasné knihy. Kniha od Lukáša Poláka s názvom Pahltné a kniha od Radoslava Kozáka s názvom Trinásť balád pre Lucifera sú hororové príbehy s ručne robenými ilustráciami, ktoré vás určite dostanú. Ešte raz vám ďakujeme za vašu podporu a dôveru.

16. 9. 2023 20:37

Prekročili sme 50%!

A veľká vďaka ide vám! Dnešným dňom sme prekonali hranicu 50% potrebných finančných prostriedkov, aby naša kampaň bola úspešná a peniaze sa dostali do rúk vydavateľovi. Práve vďaka ním zaplatí vstupné náklady na tlač a tým sa trochu odbremení finančná náročnosť vydania žánrových kníh. Budeme vďační, keď nám aj naďalej pomôžete s realizáciou diel a kúpite knihu alebo knihy teraz v predpredaji. My sa Vám odmeníme osobným venovaním a rýchlym doručením hneď po vydaní knihy. Len vďaka vám má vydávanie hororových kníh zmysel. My stále veríme, že hororová literatúra má aj na Slovensku svoje miesto a môžeme sa priblížiť hororovej produkcii v Česku. Všetko je len na nás.

13. 9. 2023 19:33

Ďakujeme

Ďakujeme všetkým!
Milo ste nás prekvapili, že sme za 24 hodín dosiahli takmer tretinu. Ste úžasní!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
30 €  •  18. 10. 2023 21:47
Milý darca
30 €  •  18. 10. 2023 15:44
Milý darca
20 €  •  18. 10. 2023 13:03
Veľkorysý darca
35 €  •  17. 10. 2023 23:40
Dobrosrdečný darca
15 €  •  17. 10. 2023 18:34
Štedrý darca
30 €  •  17. 10. 2023 12:53
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  17. 10. 2023 7:35
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  16. 10. 2023 19:46
Darca, ktorý je za každú dobrosť
30 €  •  16. 10. 2023 18:55
Štedrý darca
20 €  •  16. 10. 2023 14:52
☀️ Slniečko
17 €  •  16. 10. 2023 13:45
Tak ešte anjelika 😇
Veľkorysý darca
20 €  •  16. 10. 2023 12:00
Dobrosrdečný darca
30 €  •  16. 10. 2023 11:44
Dobrosrdečný darca
30 €  •  16. 10. 2023 11:29
Láskavý darca
30 €  •  16. 10. 2023 10:24
Monika N.
15 €  •  16. 10. 2023 8:30
už sa teším :) nech sa darí! <3

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu