Darcovská výzva ukončená:

Zachráňme jedinú plochú dráhu na Slovensku: Mantinely

Získaných 0 € 341 €
5 000 €
Zachráňme jedinú plochú dráhu na Slovensku: Mantinely
15 darcov
Celkom sa zapojilo
22,73 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Zachráňme jedinú plochú dráhu na Slovensku: Mantinely

Získaných 0 € 341 €
5 000 €
Zakladateľ
Kristián Feldsam
Dátum pridania
28. 9. 2023

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Rozhodol som sa založiť túto Darcovskú výzvu, pretože pochádzam zo Žarnovice a vidím, čo Speedway Club Žarnovica dokázal pre naše mesto. Po rokoch stagnácie a devastácie predchádzajúcim klubom, tento klub obnovil plochú dráhu a vrátil jej život. Dnes je dráha nielen miestom, kde sa organizujú medzinárodné preteky, ale je aj symbolom našej komunity a reprezentuje Slovensko na globálnej úrovni. Vklady do bezpečnostných mantinelov sú nevyhnutné pre udržanie tejto pozitívnej trajektórie a ja by som chcel, aby ste sa stali súčasťou tejto dôležitej misie.


Kto kampaň organizuje?

Speedway Club Žarnovica (občianske združenie) je organizátorom plochej dráhy na jedinom štadióne na Slovensku určenom pre tento šport. Pre svoju ďalšiu činnosť však potrebuje bezpečnostné nafukovacie mantinely a preto sa obracia s prosbou na Vás. Od svojho vzniku sa klub venuje nielen organizovaniu rôznych medzinárodných podujatí, medzi nimi aj majstrovstvám sveta, či Európy, ale aj pravidelnému plochodrážnemu životu počas celého roka.

Zabezpečuje reprezentáciu Slovenska, zapája sa do rôznych medzinárodných súťaží, organizuje tréningy a sústredenia pre mladých plochodrážnych adeptov, bezplatne poskytuje techniku, výbavu, zázemie a trénerov pre mladé talenty, venuje sa výchove nielen jazdcov, ale aj mechanikov, pracuje s mládežou, ktorú zapája do dobrovoľníckych a voľnočasových aktivít, stará sa o propagáciu plochej dráhy, organizuje besedy na školách a v škôlkach, organizuje podujatia a súťaže pre deti a mládež, zúčastňuje sa aktívnym spôsobom na rôznych kultúrnych a športových akciách v Žarnovici a jej okolí.

Je členom Regiónu Gron a zúčastňuje sa na výstavách cestovného ruchu doma i v zahraničí a tak propaguje a robí dobré meno svojmu regiónu.

Komu pomôžeme?

Žarnovická plochá dráha oslávila v tomto roku 70 rokov svojej existencie a je tak najstarším motoristickým podujatím na Slovensku. Od roku 1953 tu bolo zorganizovaných 324 podujatí rôzneho významu a od roku 1979 sa tu organizujú aj preteky majstrovstiev sveta a Európy, ktorých bolo doteraz uskutočnených už 35, čo nemá na Slovensku obdobu. A práve na týchto najvýznamnejších podujatiach pravidelne štartuje aj jeden z najlepších plochodrážnikov na svete Martin Vaculík.

Plochá dráha je mimoriadne adrenalínový šport, ktorý sa jazdí na štadiónoch na 400 metrov dlhej dráhe. Pretekári štartujú na motorkách, ktoré sú poháňané metylalkoholom a nemajú brzdy. Zrýchlenie majú podobné ako monoposty F1. Pri kolíziách a pádoch mnohokrát dochádza u pretekárov k zraneniam. Aby sa im v čo najväčšej miere predišlo, dráhy musia mať v zákrutách špeciálne bezpečnostné prvky – nafukovacie mantinely, ktorým zabezpečuje homologizáciu FIM (Svetová motocyklová federácia). Aj žarnovická plochá dráha má tieto prvky, avšak ich životnosť sa tento rok skončila a ak má pokračovať história tohto športu v Žarnovici, musia byť pre Speedway Club zakúpené nové. 

Reportáž o potrebe nafukovacích mantineloch odvysielala RTVS, kde sa vyjadril k tejto téme aj Martin Vaculík. 

 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Speedway Club Žarnovica v snahe zachovať jedinú plochú dráhu na Slovensku, musí počas zimy zakúpiť bezpečnostné prvky – nafukovacie mantinely do zákrut, aby mohla byť zorganizovaná aj sezóna 2024. Nafukovacie mantinely stoja približne 75 000 eur. Zaplatiť túto sumu je nad možnosti klubu, ktorý pôsobí na dobrovoľníckej báze. Žarnovická plochá dráha má však dlhú tradíciu a veľa verných fanúšikov, preto pevne veríme, že aj s ich pomocou dokáže náš klub zakúpiť tieto mantinely a pokračovať vo svojej činnosti.

Každému darcovi vopred ďakujeme.

Vaši plochodrážnici. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
10 €  •  11. 11. 2023 19:33
Milý darca
25 €  •  30. 10. 2023 22:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  30. 10. 2023 8:16
Milý darca
10 €  •  24. 10. 2023 2:57
Dobročiný Darca
50 €  •  23. 10. 2023 19:09
Milý darca
10 €  •  22. 10. 2023 21:08
Láskavý darca
25 €  •  15. 10. 2023 14:22
Milý darca
25 €  •  13. 10. 2023 23:42
Milý darca
50 €  •  11. 10. 2023 12:30
Láskavý darca
3 €  •  10. 10. 2023 9:41
Milý darca
10 €  •  7. 10. 2023 17:48
Láskavý darca
28 €  •  6. 10. 2023 12:43
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  2. 10. 2023 20:05
Dobročiný Darca
10 €  •  1. 10. 2023 14:07
Milý darca
15 €  •  30. 9. 2023 5:10

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.