Úspešne dokončené:

Prispejte Nastenke na liečbu

Získaných 0 € 1 000 €
1 000 €
 -
52 darcov
Celkom sa zapojilo
19 €
Priemerná výška daru
90 €
Najvyšší dar
36 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prispejte Nastenke na liečbu

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Adriána Mišutová
Dátum pridania
10. 1. 2023
Posledná aktualita

16. 2. 2023 20:10

Ďakujeme ❤

Láskaví darcovia,

podarilo sa nám vyzbierať peniažky a zbierku dokončiť.  Chceli by sme sa vám veľmi pekne poďakovať za každý jeden príspevok, vrúcne slová plné podpory a nádeje, ktoré nám aj Nastenke pomáhali v ťažkých časoch. Nastenka sa z operácie zotavila, momentálne musí doživotne fungovať na liekoch a špeciálnej strave. Finančné prostriedky pokryjú všetky náklady spojené s operáciou, tabletky a prípadné ďalšie vyšetrenia. Nastenka to však ešte nemá vyhraté, preto jej držte packy.🐾  

Ďakujeme ❤️

Zobraziť celú aktualitu

Kto som?

Ahojte. Volám sa Nasťa a som fenka ruského chrta – barzoja. Občas mi hovoria aj Brmba, Brmbula, Hereša, Pani Grófka a podobne. Moji gazdovia si ma adoptovali asi pred 6 rokmi. Rada papám,  ležím na svojom gaučíku a rekreačne naháňam mačky (i keď väčšinou som s nimi kamoška).

Čo sa stalo?

Asi pred rokom mi páneškovia priviedli domov nového kamoša Olega, aby som pri ňom trochu ožila. Spočiatku som ho ignorovala, ale po pol roku som ho už ignorovala menej. Nakoniec sme sa skamošili a naháňali sme mačky spolu. Pred pár dňami mi prišlo zle, prestala som papať a mala som hnačku. Neskôr sa mi začalo zväčšovať bruško. Gazdovia ma vzali mojej pani dochtorke, ktorá spravila röntgen, sono a iné vyšetrenia a prišla na to, že mám bruško plné krvi. Okamžite mi vybavili voľnú kliniku a do hodiny som bola prevezená a pripravená na operačnej sále. Keď som sa zobudila, svet sa mi točil a bola som sama v cudzom priestore. Neskôr som sa dozvedela, že kým ma operovali, tak gazdovia šli domov po Olega, ktorý mi daroval krv. Tým mi zachránil život. Pani dochtorka povedala, že keby ma priviezli o pol hodinu neskôr,  tak neprežijem.  Podľa jej slov som stratila 1,5l krvi z celkového objemu asi 3l, teda polovicu! A prečo vlastne? Praskol mi nádor na slezine o ktorom nikto ani nevedel. Pri operácii zistili, že mám nádory aj na pečeni, tak čakáme na výsledky histológie. Už som doma na svojom gaučíku a dúfam, že budem môcť zase zdravá behať s Olegom po vonku. Vraj som mu veľmi chýbala.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze použijeme na výdaje súvisiace s Nastenkinou liečbou. Prvotná návšteva veterinára bola cca 45€, na klinike to už bolo ďalších cca 865€.  Pýtali sa, či nezvolíme eutanáziu, ale rozhodne sme boli za operáciu. Tá žiaľ odhalila nádorové ochorenie  s ktorým budeme musieť bojovať. Nasťa je pre nás člen rodiny a my budeme stáť po jej boku a veriť v úspešnú liečbu. Tá však bude nákladná a preto sa obraciame na Vás, dobrých ľudí. Podporte jej liečbu aspoň malým príspevkom. Nech môže naša Brmbula ďalej robiť radosť nám, kamošovi Olegovi, aj celému svetu. Ďakujeme ❤️

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

16. 2. 2023 20:10

Ďakujeme ❤

Láskaví darcovia,

podarilo sa nám vyzbierať peniažky a zbierku dokončiť.  Chceli by sme sa vám veľmi pekne poďakovať za každý jeden príspevok, vrúcne slová plné podpory a nádeje, ktoré nám aj Nastenke pomáhali v ťažkých časoch. Nastenka sa z operácie zotavila, momentálne musí doživotne fungovať na liekoch a špeciálnej strave. Finančné prostriedky pokryjú všetky náklady spojené s operáciou, tabletky a prípadné ďalšie vyšetrenia. Nastenka to však ešte nemá vyhraté, preto jej držte packy.🐾  

Ďakujeme ❤️

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
90 €  •  14. 2. 2023 13:02
Želka
5 €  •  3. 2. 2023 8:06
Skore uzdravenie Nastenke.
Štedrý darca
25 €  •  2. 2. 2023 0:31
Štedrý darca
10 €  •  30. 1. 2023 21:04
Láskavý darca
5 €  •  29. 1. 2023 18:37
Darca, ktorý je za každú dobrosť
5 €  •  23. 1. 2023 18:15
Dobrosrdečný darca
25 €  •  22. 1. 2023 11:38
Dobrosrdečný darca
25 €  •  18. 1. 2023 18:52
Láskavý darca
10 €  •  17. 1. 2023 22:46
Dobrosrdečný darca
10 €  •  16. 1. 2023 18:57
Štedrý darca
30 €  •  14. 1. 2023 12:42
Štedrý darca
25 €  •  13. 1. 2023 22:58
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  13. 1. 2023 17:51
Nasťa
50 €  •  13. 1. 2023 11:05
Nastenka drž sa❤
Milý darca
20 €  •  13. 1. 2023 10:38
Dobročinný Darca
10 €  •  12. 1. 2023 21:38
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  12. 1. 2023 15:40
Veľkorysý darca
10 €  •  11. 1. 2023 19:13
Stanka
25 €  •  11. 1. 2023 14:27
Nasťaa, drž sa
Štrko
10 €  •  11. 1. 2023 12:39
Drž s Nasťa
Dobrosrdečný darca
25 €  •  11. 1. 2023 11:55
Štedrý darca
10 €  •  11. 1. 2023 10:34

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň