Projekt ukončený:

Pomôžte appke Najdúch, aby mohla pomáhať zvieratkám

Míľnik 1/3

Pokryjeme náklady na základný vývoj aplikácie

Získaných 0 € 10 €
3 000 €

Míľnik 2/3

Pokryjeme náklady na chod aplikácie na prvotné obdobie, kým začne sama na seba zarábať

Získaných 0 € 10 €
7 200 €

Míľnik 3/3

Pokryjeme komplet aplikáciu a ešte zostanú prostriedky aj na reklamu a uvedenie aplikácie do povedomia

Získaných 0 € 10 €
10 000 €
 -
1 podporovateľ
Celkom sa zapojilo
10 €
Priemerná výška daru
10 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Pomôžte appke Najdúch, aby mohla pomáhať zvieratkám

Míľnik 1/3

Pokryjeme náklady na základný vývoj aplikácie

Získaných 0 € 10 €
3 000 €

Míľnik 2/3

Pokryjeme náklady na chod aplikácie na prvotné obdobie, kým začne sama na seba zarábať

Získaných 0 € 10 €
7 200 €

Míľnik 3/3

Pokryjeme komplet aplikáciu a ešte zostanú prostriedky aj na reklamu a uvedenie aplikácie do povedomia

Získaných 0 € 10 €
10 000 €
Zakladateľ
Miroslav Janeček
Dátum pridania
27. 10. 2022

Príbeh Najdúcha

Podporte náš projekt vývoja aplikácie Najdúch, ktorou chceme pomôcť ľudom nájsť svoje stratené zvieratko.

Aplikácia je určená ľudom, ktorým nie sú stratené zvieratká ľahostajné a chcú sa podieľať na ich hľadaní a návrate domov, útulkom a občianskym združeniam, aby mali ďalšiu možnosť, ako zvieratkám nájsť domov a dať niečo navyše do ich misiek.

Odkiaľ sa vzal nápad vyvinúť aplikáciu Najdúch?

Jeden večer sme sa „obložení mačičkami“ len tak doma rozprávali o tom aká mobilná aplikácia ešte neexistuje a Jarka mi povedala, že „taká v ktorej by sa dalo hľadať stratené zvieratko“. To bol úplný začiatok tohto príbehu.

Po týždňoch dolaďovania, vymýšľania riešení ako by to asi mohlo fungovať, čo by v tom všetko malo byť, čo tým chceme dosiahnuť pre tých, ktorí sa o zvieratká starajú a dlhých hodín grafiky, aby to dostalo aj nejaký vizuál je Najdúch na svete. Teda zatiaľ „na papieri“.

Nastal čas tento sen o tom, že každý najdúch si zaslúži svoj domov zrealizovať.

Stratil sa ti psík, mačička? Videl si nejaké stratené zvieratko? Chceš si adoptovať útulkáča? Nemôžeš si zvieratko nechať a chceš mu nájsť ten najlepší domov?

Buď súčasťou príbehu budúcej komunity Najdúch, kde môžeš pomôcť zvieratkám, ktoré si hľadajú domov, alebo sa stratili a aj ich majiteľom, aby sa do svojho domova vrátili.

Kto je za Najdúchom?

Sme milovníci zvierat, tvorcovia nápadu na aplikáciu, ktorá bude zastrešovať komunitu ľudí s domácimi miláčikmi, ľudí ktorým nie je osud zvierat na ulici ľahostajný a útulky či občianske združenia, ktoré sa o zvieratá z ulice starajú.

Jarmila a Miro, dvaja blázni do zvieratiek, u ktorých už nejaký ten čas je zopár najdúchov z ulice či útulku. V profesijnom živote Jarmila umelec a ilustrátor, Miro grafický dizajnér so špecializáciou na výstavy. A k tomu inšpiráciou tri naše mačičky, z toho jedna z útulku a dve najdúšky z ulice :)

Aplikácia bude umožňovať vytvorenie si svojho profilu ako Môj domov so svojimi domácimi miláčikmi a v prípade straty zvieratka vie používateľ zadať zvieratko do hľadania. Iní používatelia toto hľadanie uvidia buď na mape, alebo v zozname hľadaných zvieratiek. V prípade, že zvieratko uvidia, vedia majiteľa kontaktovať.

Ďalšou funkciou je pridávanie zvieratiek videných na ulici do mapy, čo môže tiež pri hľadaní pomôcť. Ktokoľvek s aplikáciou Najdúch vie hneď na ulici odfotiť psíka bez majiteľa a pridať ho cez aplikáciu do mapy, kde ho môže uvidieť jeho majiteľ.

Súčasťou aplikácie bude aj hľadanie či už stratených videných, alebo zvieratiek hľadajúcich domov podľa podrobného vyhľadávania pomocou rôznych filtrov. Hlavné kategórie hľadania budú farebne odlíšené.

Ďalším našim cieľom je v aplikácii združiť čo najviac útulkov a občianskych združení, ktoré by cez profily vedeli ponúkať zvieratká na adopciu, čo by im uľahčilo vyhľadávanie vytvorené pre užívateľov s možnosťou mnohých filtrov pre presnejšie výsledky. Po oslovení mnohých útulkov a občianskych združení z celého Slovenska vieme, že to bude mať zmysel. Odozva bola viac než pozitívna a to hlavne u menších občianskych združení, ktoré ledva prežívajú a potrebujú každú možnú pomoc. Našou snahou je vytvorenie širokej komunity milovníkov zvierat, ktorej sociálne interakcie cez pridávanie si obľúbených najdúchov, či zvieratiek z útulkov, alebo profilov iných užívateľov môže mnohým zvieratkám nájsť si nový domov, alebo sa vrátiť do toho svojho. 

Snahou je aplikáciu urobiť dobročinnou a akýkoľvek zisk nad bežné výdaje spojené s jej chodom chceme rozdeliť OZ a útulkom, ktoré budú jej súčasťou. V neskoršej fáze to vidíme aj na merch (tričká, hrnčeky, plátené tašky), z čoho by tiež nejaké granulky či dobroty útulkáčom mohli naplniť misky.

Základ je však aplikáciu dať vôbec do vývoja na čo potrebujeme pomoc vás všetkých.

Staňte sa súčasťou príbehu Najdúcha.

Na čo získané peniaze použijeme?

Získané prostriedky použijeme na vývoj aplikácie samotnej, jej spojazdnenie, pridanie do služieb Obchod Apple a Google Play, zabezpečenie serveru (hostingu) potrebného pre jej chod a administračný systém na jej správu.

Očakávané začatie projektu vývoja aplikácie je po dosiahnutí prvého miľníka a finálne spustenie do ďalších troch mesiacov, koľko by mal trvať samotný vývoj.

Ak nám niečo ešte ostane tak na reklamu, aby sa aplikácia dostala do povedomia a získala si svojich používateľov.

Míľniky podpory 

  • 3000  EUR – pokryjeme náklady na základný vývoj aplikácie
  • 7200 EUR – pokryjeme náklady na chod aplikácie na prvotné obdobie, kým začne sama na seba zarábať
  • 10000 EUR– pokryjeme komplet aplikáciu a ešte ostane dačo aj na reklamu a uvedenie aplikácie do povedomia

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
10 €  •  5. 11. 2022 8:12

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu