Projekt ukončený:

Podporte lokálnych tvorcov a pomôžte nám zorganizovať Mestský trhík

Míľnik 1/3

propagácia lokálnych tvorcov, umelcov, ktorí sa zúčastnia mestského trhíku – reklama

Získaných 0 € 30 €
500 €

Míľnik 2/3

Vianočný mestský trhík podpora lokálnych tvorcov, umelcov, vytvorenie priestoru zdarma pre ich prezentovanie a predaj tvorby

Získaných 0 € 30 €
1 000 €

Míľnik 3/3

Mestský trhík 2023 v parku. Ešte väčší priestor na prezentáciu viacerým záujemcom

Získaných 0 € 30 €
2 000 €
 -
2 podporovateľ
Celkom sa zapojilo
15 €
Priemerná výška daru
25 €
Najvyšší dar
36 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte lokálnych tvorcov a pomôžte nám zorganizovať Mestský trhík

Míľnik 1/3

propagácia lokálnych tvorcov, umelcov, ktorí sa zúčastnia mestského trhíku – reklama

Získaných 0 € 30 €
500 €

Míľnik 2/3

Vianočný mestský trhík podpora lokálnych tvorcov, umelcov, vytvorenie priestoru zdarma pre ich prezentovanie a predaj tvorby

Získaných 0 € 30 €
1 000 €

Míľnik 3/3

Mestský trhík 2023 v parku. Ešte väčší priestor na prezentáciu viacerým záujemcom

Získaných 0 € 30 €
2 000 €
Zakladateľ
Ateliér nápadov o.z.
Dátum pridania
25. 10. 2022

Predstavenie nášho príbehu ako sme začali…

V júni sme zorganizovali komunitný  MESTSKÝ TRHÍK v parku v Novom Meste nad Váhom. Toto podujatie, ktoré podporilo i mesto, sme smerovali na lokálnu tvorbu, poskytnutie bezplatného priestoru na prezentáciu kvalitnej tvorby miestnych umelcov a malovýrobcov. Okrem prezentácie originálnych remeselných výrobkov, má Trhík i ekologický a edukačný rozmer. V spolupráci  s Technickými službami mesta sme zabezpečili separáciu odpadu, edukačný stánok  o separovaní. Program pre deti s Tárajkom, Popletajkou a zvieratkami bol tiež zameraný na triedenie odpadu hravou formou.

Pozrite si, ako prebiehal prvý ročník  www.mestskytrhik.sk

Foto a video: Michal Gábor

Lokálnych tvorcov chceme podporiť aj v adventnom období a zároveň dať miestnym ľuďom možnosť kúpiť s láskou vyrobený vianočný darček.

Naše občianske združenie sa venuje spracovaniu prebytočného materiálu, látkového odpadu. Vieme, ako je náročná ručná práca na čas i na výrobu.  A aké ťažké je popritom sa venovať reklame a propagácii vlastnej tvorby. Preto chceme vytvoriť bezplatný priestor na prezentáciu a spájanie komunity.

Letný MESTSKÝ TRHÍK zožal veľký úspech u predajcov i návštevníkov a motivoval nás toto podujatie v mestskom verejnom priestore rozvíjať a posúvať ďalej. 

Preto chceme i touto kampaňou vytvoriť väčší priestor pre originálnu tvorbu šikovných výrobcov, spoločné zážitky, inšpiratívne stretnutia, miestne občianske združenia, workshopy a aktivity pre deti i dospelých…

Kto za kampaňou stojí?

Občianske združenie Ateliér nápadov, ktoré sa venuje kreatívnej tvorbe v Novom Meste nad Váhom. Vytvára priestor na rôzne kurzy. Zameriava sa hlavne na aktivity spojené s udržateľným spôsobom života. V dielni OZ sa spotrebovávajú kúsky látok, organizujú kurzy šitia, aby si vedeli jednotlivci opraviť odev, ušiť doplnok alebo dekoráciu zo zbytkov látok. Dbáme, aby sa nevytváral zbytočný odpad a predchádzame jeho vzniku. Zároveň sa venujeme spájaniu tvorivej komunity, ktorá rozmýšľa rovnako udržateľne a snažíme sa dostať lokálnu tvorbu do verejného priestoru.

Janka a Ivetka, tešíme sa na Vás :)

Na čo získané peniaze použijeme?

Pomôžte nám nazbierať financie z kampane, ktoré sa použijú hlavne na podporu, prezentáciu a propagáciu lokálnej tvorby.

Aký máme cieľ?

* 500 EUR – propagácia lokálnych tvorcov, umelcov, ktorí sa zúčastnia mestského trhíku – reklama

* 1 .000 EUR – Vianočný mestský trhík 4. 12. 2022, podpora lokálnych tvorcov, umelcov, vytvorenie priestoru zdarma pre ich prezentovanie  a predaj tvorby

* 2.000 EUR – Mestský trhík 2023 v parku. Ešte väčší priestor na prezentáciu viacerým záujemcom, lokálnym tvorcom a prípravu super programu, aby Mestský trhík mohol rásť.

Ďakujeme, že podporujete lokálnu tvorbu.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Podporovateľ lokálnych tvorcov
25 €  •  26. 10. 2022 20:36
Teším sa na odmenu :)
Účastník letného trhíku
5 €  •  25. 10. 2022 22:27
Nech sa darí a vianočný trhík sa uskutoční

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu