Úspešne dokončené:

Pomôžte kúpiť ojazdený minibus pre našich seminaristov v Tanzánii .

Získaných 0 € 1 245 €
od 17 darcov
Pomôžte  kúpiť ojazdený minibus pre našich seminaristov v Tanzánii .
17 darcov
Celkom sa zapojilo
73,23 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
Viac o tejto výzve

Pomôžte kúpiť ojazdený minibus pre našich seminaristov v Tanzánii .

Získaných 0 € 1 245 €
od 17 darcov
Zakladateľ
Jaroslav Jasso
Dátum pridania
26. 4. 2024

Prečo Darcovskú výzvu zakladám

Darcovskú výzvu zakladáme na pomoc nášmu projektu kúpy ojazdeného mikroautobusu pre našich seminaristov v Tanzánii.


Kto kampaň organizuje?

Túto kampaň na pomoc študentom seminára v meste Morogoro v Tanzánii organizuje Misijná Spoločnosť svätého Vincenta de Paul zo sídlom generálnej kurie na Via dei Capasso 30 v Ríme.

Zodpovedným za tento projekt som ja, P. Jaroslav Jaššo CM, z Misijnej Spoločnosti svätého Vincenta de Paul. Som almužníkom a foundraiserom tejto Spoločnosti a tiež som zodpovedný spolu s generálnym otcom a jeho asistentami aj za ďalšie projekty v rôznych krajinách v Afrike a Ázii, kde máme naše misijné stanice.

Momentálne žijem v Ríme na generálnej kurii, povolaný generálnym otcom z misie na Madagaskare, kde som prežil pár rokov v službe tým najbiednejším. Generálny otec Misijnej spoločnosti svätého Vincenta de Paul, Tomáš Maurič CM ma poprosil, či by som nemohol vykonávať službu almužníka Misijnej spoločnosti, teda žobráka Božieho nielen pre Madagascar, ale aj pre ostatné chudobné provincie v Afrike, ako napríklad Nigéria, Mozambik a Tanzániu, ktoré som osobne navštívil a uvidel celú situáciu.

Za tých niekoľko týždňov, ktoré som tam strávil žijúc v našich spoločenstvách som uvidel veľkú materiálnu chudobu, no nevídané duchovné bohatstvo a veľký entuziazmus mladých ľudí, ktorí sa chcú stať kňazmi a budúcimi lídrami v týchto krajinách.

Komu pomôžeme?

Chceli by sme aspoň trochu napomôcť našim študentom v seminári v meste Morogoro v Tanzánii, aby mohli lepšie plniť svoje študijné poslanie, a takto sa dobre pripraviť na budúce povolanie lídrov v tejto krajine, ktorí by mohli potom formovať aj miestnych ľudí v rámci systémových zmien a pomôcť im žiť lepší život vo svojej krajine a neutekať za „lepším“ životom do Európy. 

So všetkými seminaristami sme sa osobne stretli a uvideli sme veľmi odhodlaných mladých mužov, ktorí chcú získať vzdelanie a napomôcť ľuďom vo svojej krajine žiť lepší a hodnotnejší život po duchovnej aj materiálnej stránke. Okrem mnohých problémov, ktoré tam musia ako študenti prekonávať, ako napríklad nedostatok počítačov na prípravu študijného materiálu na univerzitu, (majú tam len niekoľko starších počítačov pre skoro štyridsať ľudí) musia ísť denno-denne do školy niekoľko kilometrov na bicykloch, čo im značne sťažuje ich štúdium, hlavne v období dažďov, ked sú poľné cesty plné blata, ale aj z hľadiska bezpečnosti, keď sa večer vracajú zo školy.

Veľmi by potrebovali mikroautobus na takých tridsaťpäť ľudí na sedenie, ktorý sa tam dá zohnať priamo z Japonska, niekoľkoročný , v dobrom stave za 22-tisíc eur. Dostali sme aj list s prosbou o pomoc získať tento dopravný prostriedok, ktorý by im veľmi uľahčil život a mohol by sa použiť aj na iné aktivity cez víkend, ako napríklad návšteva bohoslužieb vo vedľajších dedinách a pomoc rodinám vo veľkej núdzi.

Touto kampaňou by sme vás chceli poprosiť o pomoc pri realizácii tohto projektu, ktorým pomôžeme našim  študentom v Tanzánii, ale aj nám samým tu v Európe.

V mene našich študentov zo seminára ďakujeme za akúkoľvek podporu tohto projektu.

S úctou váš brat v Kristu

P. Jaroslav Jaššo CM 🙂🙏🙋‍♂️

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z tejto kampane budú veľmi transparentne použité na zakúpenie ojazdeného mikroautobusu pre našich seminaristov z mesta Morogoro v Tanzánii.

Ak by sa podarilo získať viacej peňazí, dá Pán Boh a žiť budeme, tak by sa zvyšok peňazí použil na pomoc seminaristom pri zakúpení ďalších kusov dobytka, ako sú kravy a tiež ovce, zajace a sliepky, aby mohli seminaristi aj samostatne získať nejaký zdroj obživy, čo sa už aj realizuje, ale v menšej miere. Videli sme ich malú farmu, kde majú zatiaľ niekoľko zajacov, sliepok, dve kozy a jednu kravičku na mlieko. Ak by mali viacej prostriedkov, tak by si mohli svoju farmu rozšíriť.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  3. 5. 2024 23:40
Dobrosrdečný darca
50 €  •  1. 5. 2024 16:55
Štedrý darca
18 €  •  1. 5. 2024 8:55
Štedrý darca
10 €  •  30. 4. 2024 20:37
Dobrosrdečný darca
37 €  •  27. 4. 2024 14:15
Štedrý darca
50 €  •  27. 4. 2024 12:02
Dobročinný Darca
10 €  •  27. 4. 2024 11:22
Veľkorysý darca
150 €  •  27. 4. 2024 10:44
Veľkorysý darca
200 €  •  27. 4. 2024 10:38
Láskavý darca
25 €  •  27. 4. 2024 10:34
Darca, ktorý je za každú dobrosť
200 €  •  27. 4. 2024 10:13
Štedrý darca
10 €  •  27. 4. 2024 8:58
Milý darca
25 €  •  27. 4. 2024 8:35
Dobročinný Darca
150 €  •  27. 4. 2024 7:46
Láskavý darca
100 €  •  27. 4. 2024 7:39
Láskavý darca
10 €  •  27. 4. 2024 7:33
Dana H.
100 €  •  26. 4. 2024 23:22
Jarko, držím palce. Danka z gymnázia v Košiciach.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.