Úspešne dokončené:

Kniha AŽ NA DNO: Pomôžte mladým pochopiť, že sa to dá aj inak

Míľnik 1/3

Dokončíme knihu po grafickej stránke a pokryjeme časť nákladov na jej vydanie.

Získaných 0 € 6 100 €
5 000 €

Míľnik 2/3

Pokryjeme náklady na tlač knihy a ilustrácie knihy.

Získaných 0 € 6 100 €
7 000 €

Míľnik 3/3

Vytlačíme väčší počet kníh aj denníkov a odošleme knihy do každého Centra pre deti a rodiny na Slovensku

Získaných 0 € 6 100 €
9 000 €
 -
62 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
98 €
Priemerná výška daru
2 600 €
Najvyšší dar
56 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Kniha AŽ NA DNO: Pomôžte mladým pochopiť, že sa to dá aj inak

Míľnik 1/3

Dokončíme knihu po grafickej stránke a pokryjeme časť nákladov na jej vydanie.

Získaných 0 € 6 100 €
5 000 €

Míľnik 2/3

Pokryjeme náklady na tlač knihy a ilustrácie knihy.

Získaných 0 € 6 100 €
7 000 €

Míľnik 3/3

Vytlačíme väčší počet kníh aj denníkov a odošleme knihy do každého Centra pre deti a rodiny na Slovensku

Získaných 0 € 6 100 €
9 000 €
Zakladateľ
Laura Berková
Dátum pridania
20. 11. 2023
Posledná aktualita

23. 1. 2024 19:44

ĎAKUJEME! :)

Ahojte, 

chceme sa vám všetkým veľmi srdečne poďakovať. Dosiahli sme dokopy sumu 6100 EUR a chceme Vám s radosťou oznámiť, že knihu vydávame! WOW!!! :) 

Poviem vám táto cesta bola pre nás a verím, že aj pre vás veľmi napínavá. No verili sme, že sa stane, čo sa má stať. Aj sa stalo.

V týchto dňoch dokončujeme editáciu, ilustrácie a grafické záležitosti a veríme, že kniha AŽ NA DNO čoskoro príde na tento svet vo fyzickej podobe.

Budeme vás aj naďalej informovať, 

zatiaľ do skorého videnia a počutia a pekný týždeň praje celý tím :) 

Ďakujeme!

Zobraziť celú aktualitu

Na začiatku tohto projektu bol osobný príbeh. Môj príbeh.

Dobrý deň, volám sa Laura a napísala som knihu Až na dno, aby mladí ľudia nemuseli prežívať to, čo som prežívala ja. Prosím, pomôžte mi vydať túto knihu a dostať ju medzi mladých ľudí.

Práca s deťmi a mladými ľuďmi bola vždy pre mňa srdcová záležitosť. S deťmi preto, aké sú plné čistej lásky, ešte nepokrivené týmto svetom. S mladými ľuďmi preto, že práve v tom veku som si prechádzala najťažšími vecami aj ja sama a viem ich lepšie pochopiť. Vo veku tínedžera sa buduje identita a rozhoduje sa o tom, kam budú smerovať naše životy. Kdekoľvek som teda bola, zakaždým ma to prirodzene ťahalo priamo k mladej generácii alebo deťom. Odrážalo sa to vo voľnočasových aktivitách či prvej práci po strednej škole – najprv práca v škôlke, dobrovoľníctvo v rôznych kluboch s mládežou, v táboroch a podobne, ale neskôr aj pri výbere profesie. 

Počas roka, kedy som sa prvýkrát osamostatnila, som prežívala zlomové obdobie. Premýšľala som nad tým, prečo som sa vlastne narodila. Začala som si uvedomovať, že všetko, čo prežívam, predsa nemôže byť len tak. 

Raz mi jeden veľmi blízky kamarát povedal: „Tvoje víťazstvá nie sú len tvoje víťazstvá“. A zrazu všetko nabralo úplne iný smer. Zrodil sa vo mne sen. O tom, že by som chcela vyjsť z tej bolesti, spoluzávislosti, hnevu a pocitu menejcennosti bez akýchkoľvek závislostí, bez liekov a iných podporných látok. Prebojovať sa k uzdraveniu, aby som sa raz postavila pred mladých ľudí, ako som v tom čase bola ja sama, a mohla s hrdosťou povedať, že všetko sa dá zvládnuť, keď chceme. 

Tu sa začala moja práca so sebou a na sebe. 

Trvalo mi niekoľko rokov, počas ktorých som potrebovala úplne odpustiť, vyrovnať sa s tým, čo sa nám dialo a prestať utekať pred minulosťou. Spoznávať deň za dňom samu seba, svoje reakcie, postoje, nebojovať so sebou a nájsť kľúče k oslobodeniu sa zo spoluzávislosti. 

Po rokoch sa začali moje sny plniť. Dostala som možnosť robiť lektorku primárnej prevencie pre ACET Slovensko, a tak prinášať svoj príbeh do rôznych škôl a Centier pre deti a rodiny po celom Slovensku. Prednáška dostala názov AŽ NA DNO. Jej hlavnou témou bola spoluzávislosť a aj závislosti ako také. 

Mohla som na vlastné oči vidieť, aký vplyv má môj príbeh na životy mladých ľudí. Častokrát mi študenti písali spätnú väzbu, že si vážia moju odvahu hovoriť. Ďakovali mi za to, že mohli stretnúť človeka, ktorý tiež prežíval niečo podobné ako oni, a že v tom nie sú  sami. Niektorých som dokonca mala možnosť smerovať, ako zvládať ťažké situácie napríklad doma, v medziľudských vzťahoch či voči sebe samému. Prednášky som neskôr doplnila aj o individuálne poradenstvo. Študenti mi mohli napísať a spoločne sme riešili, čo ich práve trápi. 

Časom sa vízie rozrastali, so zámerom posúvať sa, rozvíjať svoju prácu viac a efektívnejšie a priniesť príbeh viacerým mladým ľuďom. Keďže záujem stúpal a ja nemám kapacitu ísť úplne všade, pochopila som, že prišiel čas napísať knihu. 

Názov knihy vznikol podľa prednášky a teda AŽ NA DNO. Časom sme pochopili, že predaj knihy potrebuje nejakú platformu, a tak vzniklo občianske združenie DÁ SA TO INAK. 

Prečo tento názov?

Túžim ukázať mladej generácii, že ťažké životné situácie sa dajú riešiť aj inak. Chceme sa primárne venovať osvete v oblasti spoluzávislosti a celkovo zdravotného štýlu, keďže práve ten je základom kvalitného života a slúži ako prevencia spoluzávislosti alebo závislostiam vo všeobecnosti. V spolupráci so školami a Centrami pre deti a rodiny budeme prinášať väčšie povedomie a skúsenosti, ako jednať so životnými výzvami práve v bode, z ktorého častokrát už nevidíme východisko. 

O AUTORKE

Volám sa Laura Berková, narodila som sa v Bratislave, kde som vyštudovala aj strednú školu – odbor informačných systémov a služieb a na Univerzite sv. Alžbety – odbor Sociálna práca. Vyrastala som s maminou, ktorá trpela alkoholizmom. Tým, že som to znášala dosť ťažko, som sa dostala k téme spoluzávislosti, ktorou som trpela zas ja. Postupne som sa ňou začala hlbšie zaoberať, pracovať na svojom sebarozvoji a na tom, aby som sa z nej postupne dostala. 

Neskôr som začala snívať o tom, že keď raz prejdem celým uzdravením, tak budem pomáhať mladým ľuďom v podobných situáciách. 

Po niekoľkých rokoch som sa dostala k istej organizácii a môj sen sa začal premieňať na realitu. Dostala som príležitosť robiť lektorku primárnej prevencie a mohla som tak začať rozprávať o spoluzávislosti a o tom, ako sa dá prejsť rôznymi životnými situáciami. Chodievali sme po rôznych základných či stredných školách. Ja osobne som si obľúbila aj prácu s Centrami pre deti a rodiny.

Pred nejakým časom som po ukončení šesťročného štúdia sociálnej práce začala pracovať ako sociálna pedagogička na strednej škole. Mám tak možnosť byť dennodenne medzi mladými ľuďmi s podobnými problémami, akými som kedysi prechádzala aj ja sama.

Keďže som videla, ako môj príbeh vplýva na životy mladých ľudí a koľko z nich sa v ňom vie nájsť, hľadala som spôsob, ako sa dostať k čo najviac mladým ľuďom. Časom som začala dostávať podnety k napísaniu knihy, a tak sa vo mne zrodil nápad rozšíriť svoju prácu aj o dielo v papierovej podobe. Kniha je úžasným nástrojom a verím, že aj so skvelým načasovaním. Začala som pracovať na tomto nápade a dnes je kniha napísaná a vo fáze prípravy na tlač. 

AKO TO S KNIHOU VYZERÁ TERAZ?

AŽ NA DNO je kniha v podobe denníka. Znelo by to možno poeticky, keby som povedala, že je založená na mojom osobnom príbehu. Pravdou však je, že to JE môj osobný príbeh. Prináša bližší pohľad na to, aké je to žiť v rodine so závislým členom – človekom trpiacim alkoholizmom. 

Závislosť nie je choroboujednotlivca, ale celej rodiny, ktorá trpí spoluzávislosťou. Na Slovensku nie je tento pojem veľmi známy, a preto som sa rozhodla hovoriť o ňom viac. 

Mojím krokom číslo jedna bolo a je začať hovoriť o tom, aké dôsledky má spoluzávislosť na členov rodiny z dlhodobého hľadiska. 

Kniha vznikla ako pokračovanie prednášky s názvom AŽ NA DNO s tým, že v knihe je môj príbeh omnoho detailnejší. 

Na konci knihy tiež nájdete príbehy troch odvážnych mladých ľudí, ktorí prestali utekať a začali tak meniť svet nielen svoj, ale aj ľudí naokolo. 

Pridaj sa k nám aj ty! 

Každý z nás zažíva sklamania, bolesť, zranenia, ale málokto o všetkom reálne hovorí. Uzavreli sme sa do bubliny našej vlastnej mysle. Máme pocit, že sme vo všetkom sami, lebo máme z ľudí okolo nás dojem, že je všetko dokonalé a nikto nemá problémy – len my. Utekáme pred našimi pocitmi a vlastnými emóciami. Žiaľ, častokrát nevidíme šťastný koniec, pretože sa nedokážeme spojiť so sebou a miesto toho, aby sme žili naplno, len prežívame. 

Nemusí to tak byť.

Každá situácia má svoje východisko. Kniha je zameraná práve na ne. Popisujem v nej primárne to, čo som sa vďaka rôznym situáciám, či už ťažkým alebo ľahším, naučila. 

Kniha má priniesť predovšetkým mladým ľuďom nádej a ukázať im, že nie sú sami. Ak sa rozhodneme odraziť sa od dna, vieme na ňom nájsť všetky odpovede, ktoré potrebujeme k tomu, aby sme podrástli a posunuli sa vpred.

Kniha Až na dno je napísaná a momentálne prebiehajú posledné korektorské a editorské úpravy. Ilustrátorka Terézia Molnárová dokončuje ilustrácie, aby mohla ísť kniha na grafické spracovanie. 

Finálne doľaďovanie v najbližších dňoch čaká aj denník Dá sa to inak. Otázky, ktoré v ňom nájdete, sme konzultovali s terapeutkou venujúcou sa spoluzávislosti a v súčasnosti je už v rukách našej skvelej grafičky. Vybrali sme papier, väzbu a formát tak, aby sa s denníkom dobre pracovalo a nosili ste ho stále so sebou.

MÍĽNIKY

5000€

Dokončíme knihu po grafickej stránke a pokryjeme časť nákladov na jej vydanie.

7000€

Pokryjeme náklady na tlač knihy a ilustrácie knihy.

9000€

Vytlačíme väčší počet kníh aj denníkov a odošleme knihy do každého Centra pre deti a rodiny na Slovensku Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

23. 1. 2024 19:44

ĎAKUJEME! :)

Ahojte, 

chceme sa vám všetkým veľmi srdečne poďakovať. Dosiahli sme dokopy sumu 6100 EUR a chceme Vám s radosťou oznámiť, že knihu vydávame! WOW!!! :) 

Poviem vám táto cesta bola pre nás a verím, že aj pre vás veľmi napínavá. No verili sme, že sa stane, čo sa má stať. Aj sa stalo.

V týchto dňoch dokončujeme editáciu, ilustrácie a grafické záležitosti a veríme, že kniha AŽ NA DNO čoskoro príde na tento svet vo fyzickej podobe.

Budeme vás aj naďalej informovať, 

zatiaľ do skorého videnia a počutia a pekný týždeň praje celý tím :) 

Ďakujeme!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

C.
51 €  •  15. 1. 2024 19:34
Lalus good luck 💗💗💗
Dobrosrdečný darca
450 €  •  15. 1. 2024 17:48
Štedrý darca
100 €  •  15. 1. 2024 10:28
Štedrý darca
20 €  •  15. 1. 2024 8:23
Štedrý darca
20 €  •  12. 1. 2024 7:03
Štedrý darca
100 €  •  11. 1. 2024 13:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  10. 1. 2024 22:53
Láskavý darca
20 €  •  10. 1. 2024 12:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  10. 1. 2024 6:35
Michal
30 €  •  9. 1. 2024 17:58
Teším sa na knihu a jej dopad na mladú generáciu, len tak dalej Laura :) fandim
Bianka
15 €  •  9. 1. 2024 14:26
Držím palce 🤗
Milý darca
200 €  •  8. 1. 2024 20:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
2 600 €  •  5. 1. 2024 8:42
Štedrý darca
80 €  •  4. 1. 2024 19:20
Veľkorysý darca
75 €  •  4. 1. 2024 17:42
Dobrosrdečný darca
100 €  •  3. 1. 2024 11:22
Láskavý darca
30 €  •  27. 12. 2023 9:12
Milý darca
50 €  •  27. 12. 2023 0:22
Láskavý darca
100 €  •  26. 12. 2023 21:37
Milý darca
30 €  •  24. 12. 2023 21:56
Láskavý darca
100 €  •  24. 12. 2023 20:20
Stanči
10 €  •  18. 12. 2023 17:16
Držím palce!
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 12. 2023 6:43
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  9. 12. 2023 8:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  8. 12. 2023 11:43
Láskavý darca
30 €  •  2. 12. 2023 21:57
Milý darca
50 €  •  2. 12. 2023 9:04
Štedrý darca
80 €  •  29. 11. 2023 21:30
Štedrý darca
20 €  •  29. 11. 2023 20:51
Veľkorysý darca
20 €  •  29. 11. 2023 19:06
Dobrosrdečný darca
50 €  •  29. 11. 2023 12:16
Láskavý darca
20 €  •  28. 11. 2023 19:26
Milý darca
20 €  •  28. 11. 2023 19:25
JMRMEM
100 €  •  28. 11. 2023 10:28
Nech sa táto kniha stane oknom do sveta slobody pre tých čo to potrebujú.
Milý darca
20 €  •  28. 11. 2023 7:59
Lia Tunbridge-shepherd
100 €  •  27. 11. 2023 22:16
Som na teba hrda Lauruska ❤️
Dobrosrdečný darca
59 €  •  24. 11. 2023 16:08
Dobrosrdečný darca
35 €  •  24. 11. 2023 6:05
Peter.shebela@gmail.com
20 €  •  24. 11. 2023 0:22
Stojíme za tebou Lauri🙌 od Tomášovej skupinky, cez Otcov dom s po to čo ta čaká ďalej 🙌🙌
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  23. 11. 2023 22:03
Andrejka
20 €  •  23. 11. 2023 11:41
Skvelé Laura, nech sa to podarí a nech sa k tomu Pán priznáva :)
Štedrý darca
40 €  •  23. 11. 2023 11:20
Veľkorysý darca
40 €  •  23. 11. 2023 9:52
Láskavý darca
35 €  •  22. 11. 2023 23:08
Bruno M.
40 €  •  22. 11. 2023 16:53
Ides bomby segra!
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  22. 11. 2023 16:30
Veľkorysý darca
10 €  •  22. 11. 2023 7:21
Štedrý darca
100 €  •  21. 11. 2023 18:21
ex KB5 suputnici
10 €  •  21. 11. 2023 15:21
Laura, to sme netušili... úžasný počin a sila, držíme palce ❤️
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 11. 2023 15:04
Milý darca
40 €  •  21. 11. 2023 13:39
uzasny projekt uzasnej Lauri na knizku sa velmi tesime :)
Štedrý darca
20 €  •  21. 11. 2023 12:39
Milý darca
20 €  •  21. 11. 2023 11:20
Veľkorysý darca
20 €  •  21. 11. 2023 10:55
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 11. 2023 8:01
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 11. 2023 21:43
Milý darca
10 €  •  20. 11. 2023 21:34
Milý darca
55 €  •  20. 11. 2023 21:33
Mino
10 €  •  20. 11. 2023 21:24
tesim sa z dobrej veci :)
Štedrý darca
500 €  •  20. 11. 2023 20:56
Láskavý darca
100 €  •  20. 11. 2023 20:42
Milý darca
20 €  •  20. 11. 2023 20:23

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu