Otvorte spolu s nami deťom dvere k Bohu – podporte certifikované kurzy

Míľnik 1/2

Pokryjeme cestovné náklady pre lektorku Claudiu z USA

Získaných 0 € 1 445 €
2 000 €
13 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Ponúkneme všetkým zúčastneným tohtoročných letných kurzov permanentnú formáciu na najbližší školský rok

Získaných 0 € 1 445 €
4 000 €
13 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Átrium Dobrého pastiera
Dátum pridania
13. 5. 2024
Posledná aktualita

20. 5. 2024 22:11

Čo priniesol prvý týždeň

Od spustenia kampane prešiel presne jeden týždeň  a my sme už takmer v polovici prvého míľnika!

Bez vás, našich darcov, by sme to nedokázali! ĎAKUJEME!!!

Kampaň má pred sebou ešte 3 týždne a my veríme, že spolu sa nám podarí rozbehnúť ju tak, aby sme dosiahli cieľ – vďaka certifikovaným kurzom pre katechétov otvoriť deťom dvere k Bohu!

Ďakujeme za každý dar, zdieľanie medzi známymi, za to, že ste tu s nami!

Zobraziť celú aktualitu

Pomôž mi, aby som sa priblížil k Bohu sám

Átrium je spoločenstvo, v ktorom deti a dospelí spoločne prežívajú zážitok viery. Cez pripravené materiály a vybrané témy z Biblie a liturgie je dieťaťu ponúknutý priestor, čas a sprevádzanie, aby mohlo naplniť svoju prirodzenú túžbu : “Pomôž mi, aby som sa priblížil k Bohu sám.” Je fascinujúce pozorovať, ako je dieťa už od útleho veku schopné zažívať hlbokú radosť a uspokojenie, keď mu túto túžbu pomôžeme naplniť.

V Katechézach Dobrého pastiera ( KDP) pre to robíme všetko :

  • vo všetkých kresťanských denomináciách na všetkých kontinentoch 
  • vo viac ako 50 átriách na Slovensku 
  • pre vyše 1000 detí
  • spolu s viac ako 250 dospelými, ktorí ako katechéti sprevádzajú deti na tejto ceste

Keď zo semienka vyrastie strom…

Cez prvé semienka KDP, ktoré postupne boli zasiate aj u nás na Slovensku, sa z tohto diela stal strom. Na to, aby rástol a silnel, potrebuje oporu a kvalitnú výživu. Tú vidíme v certifikovaných kurzoch, ktoré už od roku 2021 vedie Claudia Margarita Schmitt- lektorka  z USA. Je to dlhoročná katechétka a formačná líderka, ktorá  8 rokov priamo v Ríme spolupracovala a viedla Átrium so zakladateľkami KDP - Giannou Gobbi a Sofiou Cavalletti. 

Claudia už štvrtý rok prichádza na Slovensko, aby formovala a sprevádzala ľudí, ktorým srdce horí pre dielo Katechéz.

Pridajte sa ku nám aj vy a podporte certifikované kurzy Katechéz Dobrého pastiera, aby sa posolstvo o Božej láske mohlo šíriť do každého kúta Slovenska!

Koho podporíte?

Katechéti Katechéz Dobrého pastiera sú ľudia, ktorí vo svojom voľnom čase pripravujú prostredie – átrium a v ňom každý týždeň sprevádzajú deti pri budovaní vzťahu s Bohom

Ich práca vyžaduje kvalitné a hlboké štúdium – cez certifikované kurzy a následnú permanentnú formáciu. Nevyhnutnosťou je aj  otvorené srdce pre jedinečnosť  dieťaťa a tiež osobný záväzok každý týždeň venovať niekoľko hodín príprave seba a materiálu.  Toto všetko robia preto, aby deti  mohli zažívať stretnutie so živým Bohom v bezpečnom priestore átria.   

Dieťa, pripravené prostredie a pripravený dospelý  sú tri základné piliere, o ktoré sa KDP opierajú. A práve pripravený dospelý je to, čo chceme podporiť cez kvalitnú a systematickú podporu vzdelávania. 

Pridajte sa  k nám aj vy a pomôžte nám, aby deti mali priestor a kvalitné osobné sprevádzanie pri budovaní živého vzťahu s Bohom!

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Zorganizovať certifikovaný kurz je  proces, ktorý sa začína plánovať už dlhý čas pred samotnou realizáciou. Zahŕňa plánovanie termínov, hľadanie vhodného miesta, administratívnu agendu, riešenie ubytovania, stravy, individuálnych požiadaviek účastníkov, prípravu vzorového materiálu, podporu lektorke, administratívu po kurzoch, … Všetko toto sa deje vďaka vytrvalej a ochotnej práci mnohých ľudí, dobrovoľníkov, ktorí prinášajú svoje ruky a srdce, aby všetko mohlo hladko prebehnúť. 

Našim prvým míľnikom – 2000 eur - chceme pokryť cestovné náklady pre lektorku Claudiu z USA, ktorá prináša autentickosť a odbornosť Katechéz. Claudia sa im venuje už vyše 30 rokov a je jednou z mála lektoriek, ktoré mali možnosť dlhodobo žiť, pracovať a formovať sa po boku zakladateliek programu.  

Naplnením druhého míľnika  – 4000 eur– ponúkneme všetkým zúčastneným permanentnú formáciu na najbližší školský rok. Táto je základným predpokladom, aby katechéti dokázali nadobudnuté poznatky z certifikovaného kurzu uplatniť pri práci s deťmi. 

Ak sa nám podarí dosiahnuť aj tretí míľnik – 6000 eur – môžeme vďaka vašej štedrosti pokryť náklady na ubytovanie a stravu pre Claudiu, ktorá nám bude na Slovensku 6 týždňov odovzdávať posolstvo Katechéz Dobrého Pastiera.

Pridajte sa k nám a otvoreme spolu deťom dvere k Bohu!

Ďakujeme za Vaše otvorené srdce!

V prípade, že vyzbierame viac financií, použijeme ich na pokrytie organizačných nákladov realizácie kurzov – administratívnu agendu, občerstvenie počas prestávok pre účastníkov, prípravu modelového átria a ďalšie. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

20. 5. 2024 22:11

Čo priniesol prvý týždeň

Od spustenia kampane prešiel presne jeden týždeň  a my sme už takmer v polovici prvého míľnika!

Bez vás, našich darcov, by sme to nedokázali! ĎAKUJEME!!!

Kampaň má pred sebou ešte 3 týždne a my veríme, že spolu sa nám podarí rozbehnúť ju tak, aby sme dosiahli cieľ – vďaka certifikovaným kurzom pre katechétov otvoriť deťom dvere k Bohu!

Ďakujeme za každý dar, zdieľanie medzi známymi, za to, že ste tu s nami!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
20 €  •  28. 5. 2024 22:46
Dobrosrdečný darca
120 €  •  27. 5. 2024 13:41
Veľkorysý darca
10 €  •  27. 5. 2024 12:00
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  26. 5. 2024 22:43
Veľkorysý darca
10 €  •  26. 5. 2024 22:19
Milý darca
20 €  •  26. 5. 2024 12:03
Milý darca
20 €  •  25. 5. 2024 23:22
Láskavý darca
5 €  •  24. 5. 2024 16:25
Dobrosrdečný darca
20 €  •  24. 5. 2024 12:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  24. 5. 2024 7:04
Dobrosrdečný darca
50 €  •  23. 5. 2024 22:44
Dobrosrdečný darca
40 €  •  23. 5. 2024 18:46
Dobrosrdečný darca
10 €  •  22. 5. 2024 20:10
Dobrosrdečný darca
20 €  •  22. 5. 2024 10:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 5. 2024 15:22
Láskavý darca
10 €  •  21. 5. 2024 14:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  20. 5. 2024 19:13
Milý darca
12 €  •  20. 5. 2024 14:16
Veľkorysý darca
18 €  •  17. 5. 2024 20:20
Dobrosrdečný darca
50 €  •  17. 5. 2024 15:07
Monika
50 €  •  17. 5. 2024 11:09
Dakujem za Krasu a Pokoj, ktory prinasate detom ❤️

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Štedrý darca
Prispejte 5 € a viac

Štedrý darca

Vašou odmenou je dobrý pocit, že dielo Katechéz rastie aj vďaka Vám!

Ak chcete prispieť viac, môžete tak urobiť  v nasledujúcom kroku.

Ďakujeme, že spolu s nami otvárate deťom dvere k Bohu! 

Kniha + záložka
Prispejte 20 € a viac

Kniha + záložka

Zostáva 30/40

Vyberte si ktorúkoľvek knihu z našej ponuky a my Vám k nej pribalíme limitovanú záložku s horčičným semienkom priamo zo Svätej Zeme. Vrátane poštovného.

Odmena Zostáva 30/40

1. Počúvanie Boha spolu s deťmi

Kniha je  pomôckou pre tých, ktorí sa rozhodli pracovať s programom Katechéz Dobrého pastiera, ale aj obohatením pre každého, komu záleží na rozvíjaní duchovného zmyslu dieťaťa.

2.Náboženský potenciál dieťaťa vo veku 6–12 rokov

Toto dielo je výbornou pomôckou pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi vo veku 6 až 12 rokov a hľadajú spôsoby, ako porozumieť ich potrebám, zvlášť v náboženskej oblasti.

3. Dobrý pastier a dieťa. Radostná cesta

V prehľadnej a praktickej publikácii sa delia autorky o svoje dlhoročné skúsenosti ako cez Sv. písmo a liturgiu pomôcť dieťaťu poznávať tajomstvá našej viery. 

4. Dejiny Božieho kráľovstva

Autorka ponúka v tomto diele vybrané kľúčové texty z Biblie, ktorými nasleduje „zlatú niť“ dejín spásy  – od momentu stvorenia až po ich zavŕšenie v druhom príchode Krista – parúzii.

Získať túto odmenu
30 % zľava na polrok pre Vaše dieťa v átriu
Prispejte 75 € a viac

30 % zľava na polrok pre Vaše dieťa v átriu

Zostáva 10/10

Získajte 30 percentnú zľavu na polrok pre Vaše dieťa. Túto odmenu môžete aj darovať.

Odmena Zostáva 10/10

Napíšte nám mesto, v ktorom Vaše dieťa navštevuje/ bude navštevovať átrium. Miesta, kde sa nachádzajú átriá, nájdete na tomto odkaze.

Prídeme ku vám
Prispejte 100 € a viac

Prídeme ku vám

Zostáva 2/3

Radi prídeme ku Vám – do Vašej komunity/ farnosti/ skupiny porozprávať o tom, ako sprevádzať dieťa už od útleho veku v osobnom vzťahu s Bohom a ako prežívať vieru v rodine podľa Katechéz Dobrého pastiera.

Zostáva 2/3
Večera s lektorkou Claudiou
Prispejte 120 € a viac

Večera s lektorkou Claudiou

Zostáva 11/12

Radi Vás pozveme na príjemnú večeru s Claudiou spolu s ďalšími 5 veľkorysými darcami v Bratislave a ďalšiu večeru zorganizujeme v Spišskej Novej Vsi. Tento darček môžete aj niekomu venovať. 

Odmena Zostáva 11/12

Tlmočenie bude v prípade potreby zabezpečené.

Získať túto odmenu
Kniha s podpisom Rebekah Rojcewicz
Minuli sa

Kniha s podpisom Rebekah Rojcewicz

Zostáva 0/2

Získajte knihu Dobrý Pastier a dieťa – radostná cesta s osobným podpisom jednej spoluautorky – Rebekah Rojcewicz vrátane poštovného.

Zostáva 0/2

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Štedrý darca
Prispejte 5 € a viac

Štedrý darca

Vašou odmenou je dobrý pocit, že dielo Katechéz rastie aj vďaka Vám!

Ak chcete prispieť viac, môžete tak urobiť  v nasledujúcom kroku.

Ďakujeme, že spolu s nami otvárate deťom dvere k Bohu! 

Kniha + záložka
Prispejte 20 € a viac

Kniha + záložka

Zostáva 30/40

Vyberte si ktorúkoľvek knihu z našej ponuky a my Vám k nej pribalíme limitovanú záložku s horčičným semienkom priamo zo Svätej Zeme. Vrátane poštovného.

Odmena Zostáva 30/40

1. Počúvanie Boha spolu s deťmi

Kniha je  pomôckou pre tých, ktorí sa rozhodli pracovať s programom Katechéz Dobrého pastiera, ale aj obohatením pre každého, komu záleží na rozvíjaní duchovného zmyslu dieťaťa.

2.Náboženský potenciál dieťaťa vo veku 6–12 rokov

Toto dielo je výbornou pomôckou pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi vo veku 6 až 12 rokov a hľadajú spôsoby, ako porozumieť ich potrebám, zvlášť v náboženskej oblasti.

3. Dobrý pastier a dieťa. Radostná cesta

V prehľadnej a praktickej publikácii sa delia autorky o svoje dlhoročné skúsenosti ako cez Sv. písmo a liturgiu pomôcť dieťaťu poznávať tajomstvá našej viery. 

4. Dejiny Božieho kráľovstva

Autorka ponúka v tomto diele vybrané kľúčové texty z Biblie, ktorými nasleduje „zlatú niť“ dejín spásy  – od momentu stvorenia až po ich zavŕšenie v druhom príchode Krista – parúzii.

Získať túto odmenu
30 % zľava na polrok pre Vaše dieťa v átriu
Prispejte 75 € a viac

30 % zľava na polrok pre Vaše dieťa v átriu

Zostáva 10/10

Získajte 30 percentnú zľavu na polrok pre Vaše dieťa. Túto odmenu môžete aj darovať.

Odmena Zostáva 10/10

Napíšte nám mesto, v ktorom Vaše dieťa navštevuje/ bude navštevovať átrium. Miesta, kde sa nachádzajú átriá, nájdete na tomto odkaze.

Prídeme ku vám
Prispejte 100 € a viac

Prídeme ku vám

Zostáva 2/3

Radi prídeme ku Vám – do Vašej komunity/ farnosti/ skupiny porozprávať o tom, ako sprevádzať dieťa už od útleho veku v osobnom vzťahu s Bohom a ako prežívať vieru v rodine podľa Katechéz Dobrého pastiera.

Zostáva 2/3
Večera s lektorkou Claudiou
Prispejte 120 € a viac

Večera s lektorkou Claudiou

Zostáva 11/12

Radi Vás pozveme na príjemnú večeru s Claudiou spolu s ďalšími 5 veľkorysými darcami v Bratislave a ďalšiu večeru zorganizujeme v Spišskej Novej Vsi. Tento darček môžete aj niekomu venovať. 

Odmena Zostáva 11/12

Tlmočenie bude v prípade potreby zabezpečené.

Získať túto odmenu
Kniha s podpisom Rebekah Rojcewicz
Minuli sa

Kniha s podpisom Rebekah Rojcewicz

Zostáva 0/2

Získajte knihu Dobrý Pastier a dieťa – radostná cesta s osobným podpisom jednej spoluautorky – Rebekah Rojcewicz vrátane poštovného.

Zostáva 0/2