Podporte workshopy s Kabinetom tvorivosti na školách

Míľnik 1/3

Prvý workshop máme zabezpečený. Potiahnime to spolu ďalej!

Získaných 0 € 336 €
250 €
24 minút
do ukončenia

Míľnik 2/3

Sme v polovici. Kam sa až dostaneme? Za túto sumu pripravím workshopy pre päť škôl. Ďakujem

Získaných 0 € 336 €
1 250 €
24 minút
do ukončenia

Míľnik 3/3

Cieľ je naplnený, v školskom roku 2024/2025 realizujem desať workshopov na školách na severovýchode Slovenska! Ďakujem

Získaných 0 € 336 €
2 500 €
24 minút
do ukončenia
Zakladateľ
Filmdock s.r.o.
Dátum pridania
14. 5. 2024
Posledná aktualita

14. 6. 2024 7:12

Kabinet tvorivosti na školách

Dnes končí moja kampaň na Donio.sk

Ďakujem všetkým podporovateľom a teším sa na workshopy, ktoré vďaka nim budem môcť realizovať.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Ako som s kabinetom začal?

Príbeh projektu Kabinet tvorivosti začal, keď som rozmýšľal, ako tvorivo stráviť čas s mojimi deťmi. Vytvoril som pre ne z rôznych hračiek kulisy ku krátkym filmom. Spoločne sme ich nakrúcali a spracovávali. Neskôr som začal učiť na Filmovej škole v Košiciach. Tam ma pani riaditeľka poverila vytvoriť koncepciu vyučovania – Ako nakrúcať mobilom. Úprimne, veľmi som neveril, že by to mohlo mať úspech. Ale pustil som sa do toho.

A takto to pokračovalo…

Počas doplnkového pedagogického štúdia som v téme pokračoval a začal som tvoriť workshopy, pre rôzne cieľové skupiny. Aj vďaka kultúrnym centrám po Slovensku som si mohol vyskúšať prácu nielen so študentmi na strednej škole, ale aj s deťmi z vylúčených komunít, deťmi a dospelými so špeciálnymi vzdelávacími a výchovnými potrebami. A tak vznikol môj projekt Kabinet tvorivosti, vďaka ktorému robím workshopy „Ako nakrúcať mobilom“ pre rôzne cieľové skupiny.

Som Peter Kováčik – režisér a pedagóg

Okrem toho že učím na Súkromnej škole umeleckého priemyslu v Košiciach, spolupracujem s Národným osvetovým centrom ako člen poroty pre neprofesionálne audiovizuálne súťaže, rovnako som aj členom poradného orgánu pre vzdelávanie v audiovízii, som členom asociácie slovenského dokumentárneho filmu a spolupracoval som s rôznymi televíziami. Od spravodajstva až po výrobu zábavných show, publicistiky a dokumentov. Okrem toho spolupracujem ako dobrovoľník s kultúrno-komunitnám centrom BAŠTA v Bardejove. Počas doplnkového pedagogického štúdia som pripravil brožúru – Nakrúcame smartfónom, v ktorej som okrem teórie opísal aj moje skúsenosti s tvorbou workshopov a študijného programu na danú tému.

Na čo získané peniaze použijeme?

Získané peniaze chcem využiť na workshopy, ktoré chcem realizovať na školách na severovýchode Slovenska. Suma 2500 € reprezentuje desať workshopov pre desať rôznych škôl. Koľko sa mi ich nakoniec podarí zrealizovať závisí aj od vašej podpory.

Viac o mojich aktivitách sa dočítate na blogu a na mojej stránke k projektu Kabinet tvorivosti:

https://www.filmdock.sk/kabinet-tvorivosti

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

14. 6. 2024 7:12

Kabinet tvorivosti na školách

Dnes končí moja kampaň na Donio.sk

Ďakujem všetkým podporovateľom a teším sa na workshopy, ktoré vďaka nim budem môcť realizovať.

13. 6. 2024 8:36

Posledný deň kampane

Pozdravujem všetkých podporovateľov mojej kampane!

Ešte stále nie je koniec a ostáva posledný deň na podporu. Už sme takmer pri druhom workshope. Dostaneme sa tam do jej konca?

Ďakujem všetkýcm, čo ma podporili, ale aj tým, ktorí len prezdieľali moju kampaň:)

12. 6. 2024 8:41

Dva dni do konca kampane

Do konca mojej kampane Kabinet tvorivosti na školách ostávajú ešte dva dni. Koľko workshopov sa mi podarí pripraviť pre školy je hlavne na vás :)

Jeden už určite zrealizujem. Pridáme ešte jeden?

Vďaka za podporu a zdieľanie :)

11. 6. 2024 9:05

Moja kampaň končí o tri dni

Blíži sa koniec kampane projektu Kabinet tvorivosti na školách.

Doteraz sa nám podrilo vyzbierať na jeden workshop. Podarí sa pridať ešte jeden?

Vďaka vašej podpore zrealizujem workshop pre študentov bardejovskej Spojenej školy. S pedagógom, ktorý vedie študentov k audiovizuálnej tovrbe som sa stretol na niekoľkých neprofesionálnych súťažiach. Svojich študentov vedie k tomu, aby voľný čas trávili zmysluplne. Preto som túto školu oslovil ako prvú a rozhodol som sa, že práve tam zrealizujem prvý workshop.

Aj vďaka vašej pomoci budem môcť k tejto škole pridať ešte ďalšiu. Ak sa podarí do konca kampane vyzbierať na ďalší workshop.

Ďakujem za podporu a zdieľanie!

9. 6. 2024 6:26

5 dní ko konca kampane

O päť dní končí moja kampaň na donio.sk

Ďakujem všetkým, ktorý ju podporili a zdieľali. Vďaka vám budem môcť robiť workshopy na školách. V Bardejove sa už tešia. Stretli sme sa aj na regionálnom, aj na krajskom kole postupovej súťaže Cineama a vidieť, že sa tam študentom venujú. 

Ja sa pokúsim rozšíriť okruh ich vedomostí a budúci rok to možno dotiahnú aj na celoslovenskú úroveň:)

Podarí sa nám vyzbierať aj na ďalší workshop?

8. 6. 2024 11:34

Každá práca má zmysel

Už som spomínal, že začiatkom roka som sa dva mesiace venoval deťom z vylúčenej komunity v komunitnom centre v Zborove. Spoločne sme sa skôr hrali, ako tvorili. No vznikli aj nejaké videá. jedno komunitné centrum prihlásilo do postupovej súťaže CINEAMA. A oplatilo sa!

Na regionálnom kole, ktoré sa konalo v Bardejove, postupili do krajského kola. Okrem diplomu si odniesli zaujímavé ceny. Na krajskom kole deti dostali diplom a pamäťovú kartu:) Postúpiť do celoštátneho predvýberu sa nepodarilo, ale aj tak je to pekný úspech!

Každá práca má zmysel!

Ďakujem za podporu a zdieľanie a verím, že sa nám spoločne podarí vyzbierať takú sumu, ktorá zaručí čo najviac workshopov pre školy. 

4. 6. 2024 19:18

Naozaj je nakrúcanie na mobil jednoduché?

Zdá sa, že natočiť video na mobil je jednoduché. Každý ho má pri sebe, stačí ho zapnúť a nakrúcať. Áno, je to tak. Problém nastáva, ak sa tomu chcete venovať na vyššej úrovni. Tam už roztrasený záber nestačí.

Na workshopoch sa študenti naučia, ako kreatívne používať mobil, ako ho nastaviť, ako video natočiť a spracovať, kam a prečo ho zavesiť.

Ďakujem za podporu a zdieľanie :)

1. 6. 2024 10:35

Deň detí

Každý potrebuje trošku radosti vo svojom živote.

Ja si robím radosť pravidelne. Jednak ma baví to, čo robím, jednak neustále hľadám, čo by som mohol robiť inak, lepšie. Tak je to aj v Kabinete tvorivosti. Začínal ako niečo, čím by som vyplnil čas svojim deťom, neskôr som do toho zakomponoval aj pedagogické postupy a vypracoval sériu workshopov. Začal som s novými technológiami, postupne však čoraz viac objavujem tie staré. Vraciam sa na začiatok.

Pokusy s filmom ma nesmierne bavia. Myslím, že ani na škole som nemal takú radosť z tvorby, akú mám dnes. A to robím poväčšine iba malinké projektíky, ktoré nie su ničím výnimočné. Baví ma vzdelávanie, baví ma film, bavia ma pokusy. 

Ďakujem za každú podporu a zdieľane!

31. 5. 2024 8:46

Nový workshop na spadnutie

Už asi mesiac pripravujem nový workshop. Nie že by jeho príprava trvala tak dlho, ale potrebujem si k nemu nakúpiť vybavenie.

Väčšina už dorazila a tak budem najbližšie mesiace experimentovať, aby som od septembra mohol svoje skúsenosti zdieľať aj verejne. Nakrúcať na film je dnes skôr rarita. Na mojich workshopoch si to budete môcť vyskúšať! Na Super 8mm film si niečo natočíme, vyvoláme si ho, postriháme a urobíme premietanie. Proste paráda!

Ďakujem za každú podporu a šírenie!

26. 5. 2024 10:57

Prvé školy zareagovali

Oslovil som do projektu niekoľko škôl. A od tých prvých som dostal pozitívne odpovede. Ak ma podporíte, workshopy na tému Nakrúcame mobilom, si budú môcť užiť študenti napríklad na Spojenej škole Štefánikova v Bardejove, možno aj na ŠUP vo Svidníku a gymnazisti v Humennom. Je na vás, koľko a aké školy sa mi podarí do projektu dostať. Stačí ma podporiť :)

24. 5. 2024 17:50

Workshop v Prešove

Dnes som na Strednej odbornej škole služieb v Prešove spolu so študentmi laboroval nad tým, ako nakrúcať zaujímavé videá na YouTube mobilom. 

Vyskúšali sme rôzne aplikácie a pomôcky. Okrem toho aj AI. Na workshopoch sa pokúšam vysvetliť študentom všetky úskalia aj výhody pri práci s umelou inteligenciou.

Vďaka za podporu a šírenie mojej kampane!

22. 5. 2024 10:18

Prvý úspech mojich workshopových zverencov

Stalo sa niečo, čo som čakal najmenej.

Po každom workshope hovorím deťom, aby svoje diela prihlásili na rôzne súťaže. Doteraz tak nik neurobil. No po workshope v komunitnom centre Zborov, sa to zmenilo. Komunitné centrum prihlásilo video, ktoré robila skupinka miestnych rómskych detí z osady na regionálne kolo súťaže Cineama. Nuž a podarilo sa im prebojovať na krajské kolo!

Som zvedavý, ako sa im bude dariť ďalej :) 

Aj vy sa vďaka workshopom môžete naučiť kreatívne pracovať s mobilným telefónom a zapojiť sa do rôznych súťaží. Cineama, Zlatá klapka, MobilFEST… Je ich dosť :)

PS: ďakujem všetkým, ktorí sa rozhodli podporiť moju kampaň!

19. 5. 2024 9:19

Aj vy môžete rozhodnúť, na ktorej škole budem realizovať workshopy

Ako na to? Ak si vyberiete odmenu, ktorá vám umožní vybrať si školu, na ktorej budem robiť workshop, nielen že ma podporíte, ale vy sami rozhodnete, kam s workshopom pôjdem.

Je len na vás, či túto možnosť využijete :) Každopádne budem rád za každú vašu podporu a zdieľanie!

17. 5. 2024 11:16

Ako vznikala brožúra

Brožúra „Nakrúcame smartfónom“ vznikla ako výsledok môjho pedagogického vzdelávania. Najskôr prišla myšlienka od pani Uhríkovej, riaditeľky SŠUP Filmovej, kde učím. Chcela, aby som pre študentov prirpavil text, vďaka ktorému by pochopili, ako nakrúcať na mobil zaujímavé videá.

Potom prišlo aj k tomu, že som si musel urobiť pedagogické vzdelanie, aby som mohol pokračovať ako učiteľ. A tak som oprášil túto tému. Brožúru som sa rozhodol písať aj s ohľadom na potreby detí so špeciálnymi výchovno vzdelávacími potrebami. Oslovil som Martina Pyšného, ktorý vytvoril font pre dyslektikov. Tento font som použil spolu s ďalšími metódami na vytovrenie brožúry.

Obsahovo som ju rozdelil na dve časti. Prvá – vysvetľuje základné pojmy a ponúka návody na aplikácie, ktoré pri nakrúcaní s mobilom často využívam. Druhá – obsahuje moje prípravy na workshopy, ich hodnotenie a postrehy, čo fungovalo. Okrem toho som do nej napísal aj učebné osnovy pre ZUŠ/CVČ, ktoré by si chceli túto tému zaradiť do svojho výukového procesu.

Ak sa rozhodnete podporiť ma, môžete si ju vybrať ako jednu z odmien! 

15. 5. 2024 8:00

Úspešný štart

Prvý deň mojej kampane je úspešne ukončený. 

Ďakujem štedrým darcom, dobrosrdečným darcom a všetkým, čo si pozreli, o čo mi v tejto kampani ide. Môj projekt Kabinet tvorivosti funguje už tretí rok. Na začiatku som si dal záväzok, že by som chcel zorganizovať každý rok desať workshopov. Zatiaľ sa mi to darí plniť. V úvode mi pomohli kultúrne a komunitné centrá, kde som pripravoval workshopy pre rôzne cieľové skupiny. A to mi dalo naozaj veľa skúseností. Často som musel na mieste meniť moju prípravu. Vďaka tomu sa mi darí promptne reagovať, ak cítim, že niekto sa už na workshope nudí. Aj vďaka diskusii o tom, či by mali mať deti mobilné telefóny v školách, som sa rozhodol, že sa pokúsim robiť workshopy na školách. Aby som ukázal nielen deťom, ale aj pedagógom, že mobilný telefón sa dá využiť na vyučovaní aj tvorivo!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
25 €  •  14. 6. 2024 13:24
Štedrý darca
5 €  •  14. 6. 2024 10:09
Láskavý darca
50 €  •  12. 6. 2024 19:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  11. 6. 2024 17:08
Štedrý darca
25 €  •  7. 6. 2024 12:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  5. 6. 2024 16:23
Veľkorysý darca
25 €  •  31. 5. 2024 10:59
Dobrosrdečný darca
30 €  •  21. 5. 2024 22:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
11 €  •  21. 5. 2024 17:38
Dobrosrdečný darca
10 €  •  14. 5. 2024 18:55
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  14. 5. 2024 13:57
Štedrý darca
100 €  •  14. 5. 2024 11:21

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Vy ma podporíte a získate tým dobrý pocit, že vďaka vašej podpore som o krôčik bližšie k workshopu pre jednu školu.

Úplne najlepší pocit
Prispejte 25 € a viac

Úplne najlepší pocit

Ešte lepší, ako dorbý pocit z toho, že ste podporili dobrú vec :)

Brožúra za podporu
Prispejte 50 € a viac

Brožúra za podporu

Zostáva 49/50

Za odmenu získajú prvý 50 podporovatelia moju brožúru Nakrúcame smartfónom.

Zostáva 49/50
Workshop pre vami vybratú školu
Prispejte 250 € a viac

Workshop pre vami vybratú školu

Zostáva 10/10

Ak si vyberiete túto podporu, môžete vybrať školu, na ktorej zrealizujem workshop „Nakrúcame mobilom“ na vami vybratú tému. – STOPMOTION animácia, alebo Príprava krátkeho filmu

Zostáva 10/10
Dvojdňový workshop pre vami vybratú školu
Prispejte 500 € a viac

Dvojdňový workshop pre vami vybratú školu

Zostáva 5/5

Ak si vyberiete túto podporu, môžete vybrať školu, na ktorej zrealizujem workshop „Nakrúcame mobilom“ na obe témy – STOPMOTION animácia a Príprava krátkeho filmu

Zostáva 5/5

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Vy ma podporíte a získate tým dobrý pocit, že vďaka vašej podpore som o krôčik bližšie k workshopu pre jednu školu.

Úplne najlepší pocit
Prispejte 25 € a viac

Úplne najlepší pocit

Ešte lepší, ako dorbý pocit z toho, že ste podporili dobrú vec :)

Brožúra za podporu
Prispejte 50 € a viac

Brožúra za podporu

Zostáva 49/50

Za odmenu získajú prvý 50 podporovatelia moju brožúru Nakrúcame smartfónom.

Zostáva 49/50
Workshop pre vami vybratú školu
Prispejte 250 € a viac

Workshop pre vami vybratú školu

Zostáva 10/10

Ak si vyberiete túto podporu, môžete vybrať školu, na ktorej zrealizujem workshop „Nakrúcame mobilom“ na vami vybratú tému. – STOPMOTION animácia, alebo Príprava krátkeho filmu

Zostáva 10/10
Dvojdňový workshop pre vami vybratú školu
Prispejte 500 € a viac

Dvojdňový workshop pre vami vybratú školu

Zostáva 5/5

Ak si vyberiete túto podporu, môžete vybrať školu, na ktorej zrealizujem workshop „Nakrúcame mobilom“ na obe témy – STOPMOTION animácia a Príprava krátkeho filmu

Zostáva 5/5