Kultúra aj do regiónov – podporte festival Medzipriestor

Míľnik 1/1

Pokryjeme náklady na technické zabezpečenie (zvuková technika, osvetlenie, toalety) a čiastočne pokryjeme honoráre účinkujúcich

Získaných 0 € 976 €
3 500 €
19 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Andrea Tušimová a kolektív
Dátum pridania
2. 4. 2024
Posledná aktualita

9. 4. 2024 20:52

Ďakujeme za priazeň prvým podporovateľom

S každým naplneným % kampane sa naše vízie približujú realizácii. Cez dni voľna sme preto zamierili na Bzovík a nevynechali sme ani návštevu hradu. Hoci tie priestory veľmi dobre poznáme, teraz sme sa s víziou nášho festivalu na ne pozerali celkom inou optikou. Je to famózne miesto. Skromne sme premýšľali, kde nainštalujeme výstavu výtvarných diel, kde postavíme DJ set, z ktorej bašty urobíme provizórny „stage“ a ako tam vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru. 

Okrem toho, v malých obciach často funguje viac slovo a milý úsmev ako online propagácia. Vzali sme teda letáčiky do rúk, vytiahli bicykle a polepili čo sa dalo :) Offline kampaň je teda taktiež v plnom prúde. 

Zobraziť celú aktualitu

ČO JE MEDZIPRIESTOR?

Medzipriestor je nultý ročník festivalu hudby, tanca, výtvarného umenia, divadla a priateľských stretnutí ľudí všetkých vekových kategórií. Festival, ktorého cieľom je dokázať, že v kultúre a umení je pochopenie a v pochopení sila. Festival, ktorý má ambíciu spájať. Našou ambíciou je organizovať ho v obci každoročne a vytvoriť tak podujatie plné aktivít, umeleckých workshopov, diskusií, výstav..

Dominantou obce je hrad Bzovík, ktorý často zíva prázdnotou. Chceme oživiť jeho opustené priestory a prispieť k rozvoju povedomia o kultúre v regióne Hont.

PREČO CHCEME FESTIVAL ORGANIZOVAŤ?

Sú regióny a miesta na Slovensku, ktoré sú niečím jedinečné a predsa málo navštevované. Lokálni ľudia sú tam často odkázaní len na tradície a prísun nových kultúrnych podnetov sa im dostáva len veľmi sporadicky a limitovane. Ako rodákom/čkam nám však záleží na tom, aby sa aj v malej obci ako je Bzovík dalo zažiť umenie. Aktuálna politicko-spoločenská situácia nás motivuje zorganizovať typ takéhoto hybridného a inkluzívneho podujatia ešte o čosi viac. Vnímame, že práve v tejto dobe je nevyhnutné hľadať polohy vzájomného pochopenia, zdieľať radosť a vytvárať kvalitný spoločný čas. To všetko sú manévre, ktorými umenie a kultúra disponujú… a to je našou snahou, priniesť ich do našej malebnej obce práve skrz festival Medzipriestor.

NA ČO KONKRÉTNE BUDÚ PENIAZE Z TEJTO KAMPANE POUŽITÉ?

Chystáme sa priniesť bohatý program plný rôznych umeleckých aktivít pre všetky vekové kategórie. Samozrejme, čím viac financií sa nám podarí vyzbierať, tým bohatší program festival bude. Veľmi si vážime prácu umelcov a všetkých, ktorí sa budú na tomto podujatí podieľať a preto významnú položku tvorí čiastočné financovanie honorárov.

Do programu sme už oslovili niekoľko umelcov (študentov a absolventov Vysokej školy múzických umení, Vysokej školy výtvarných umení a Akadémii umení v Banskej Bystrici), avšak finálny program dáme dokopy až po úspešnom ukončení kampane. 

Tu je ukážka niekoľkých výstupov, ktoré by sme radi zo zbierky zafinancovali:

Čaká nás aj spoločná stanovačka – a to najmä pre tých, ktorí do obce docestujú z väčšej diaľky ale aj pre tých, ktorí chcú zažiť skutočnú umelecko-festivalovú atmošku. :) Nebudú chýbať sprievodné aktivity, ktoré vyplnia čakanie medzi našimi „headlinermi“. V okolí hradu sa budú môcť deti aj dospelí povoziť na koňoch, plánujeme zorganizovať swap či bazár oblečenia a atmosféru spríjemní aj pojazdná kaviareň Kaffé na hrade s čerstvo napečenými dobrotkami. Aby nám bolo počas celého dňa veselo, desivé ticho opustených hradieb vyplní za pomoci DJ rytmická hudba. A čo nejaké vínko? Chystáme sa osloviť lokálnych predajcov vín a zabezpečiť ochutnávku toho najlepšieho, čo náš kraj ponúka.

Vašu podporu využijeme hlavne na technické zabezpečenie a propagáciu

Možno sa to nezdá, ale zorganizovať festival v opustených priestoroch je nákladná záležitosť. Na hrade nie je žiadne technické zázemie a je nevyhnutné zabezpečiť zvukovú techniku, osvetlenie, toalety či materiál na workshopy. Záleží nám, aby sa o festivale dozvedelo čo najviac ľudí z blízkeho okolia. Časť financií preto pôjde samozrejme aj do propagácie podujatia – tlač plagátov, online reklama.

Radi by sme z hradu vytvorili živý priestor plný podnetov – na nádvorí pripravíme chill zónu so spoločenskými hrami, baštu premeníme na malú výstavnú sieň a z jedného podlažia vytvoríme improvizovaný stage.

KTO STOJÍ ZA TÝMTO NÁPADOM?

Sme skupinka mladých umelcov/kýň a kreatívcov pôsobiacich na poli tanečného, výtvarného umenia a dizajnu. Niektorí/é z nás v obci Bzovík vyrastali, avšak uplatnenie sme našli niekoľko desiatok či stoviek kilometrov ďaleko. Venujeme sa online marketingu, umeniu a dizajnu a produkcii nezávislej kultúry. Naša práca nie je pre nás len prácou. Skutočne nás napĺňa a čím ďalej tým viac si uvedomujeme svoju privilegovanú pozíciu – máme možnosti rozvíjať sa, študovať, navštevovať kurzy, galérie, divadlá, performatívne umenia, výstavy… Vnímame však, že väčšina týchto aktivít  sa centruje do veľkých miest a cítime potrebu to zmeniť… preto vzniká aj festival  Medzipriestor.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

9. 4. 2024 20:52

Ďakujeme za priazeň prvým podporovateľom

S každým naplneným % kampane sa naše vízie približujú realizácii. Cez dni voľna sme preto zamierili na Bzovík a nevynechali sme ani návštevu hradu. Hoci tie priestory veľmi dobre poznáme, teraz sme sa s víziou nášho festivalu na ne pozerali celkom inou optikou. Je to famózne miesto. Skromne sme premýšľali, kde nainštalujeme výstavu výtvarných diel, kde postavíme DJ set, z ktorej bašty urobíme provizórny „stage“ a ako tam vytvoriť nezabudnuteľnú atmosféru. 

Okrem toho, v malých obciach často funguje viac slovo a milý úsmev ako online propagácia. Vzali sme teda letáčiky do rúk, vytiahli bicykle a polepili čo sa dalo :) Offline kampaň je teda taktiež v plnom prúde. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
5 €  •  22. 4. 2024 14:07
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  18. 4. 2024 15:42
Štedrý darca
20 €  •  15. 4. 2024 19:51
Milý darca
20 €  •  14. 4. 2024 22:52
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  14. 4. 2024 18:37
Štedrý darca
20 €  •  14. 4. 2024 12:29
Láskavý darca
10 €  •  13. 4. 2024 10:23
Veľkorysý darca
120 €  •  13. 4. 2024 9:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  12. 4. 2024 20:45
Veľkorysý darca
10 €  •  12. 4. 2024 1:34
Láskavý darca
10 €  •  11. 4. 2024 14:48
Veľkorysý darca
10 €  •  11. 4. 2024 10:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
18 €  •  9. 4. 2024 19:20
Dobrosrdečný darca
18 €  •  9. 4. 2024 19:10
Láskavý darca
120 €  •  9. 4. 2024 16:59
Veľkorysý darca
25 €  •  9. 4. 2024 10:19
Milý darca
50 €  •  9. 4. 2024 10:16
Veľkorysý darca
100 €  •  9. 4. 2024 9:15
Dobrosrdečný darca
5 €  •  8. 4. 2024 12:17
Dobrosrdečný darca
10 €  •  8. 4. 2024 11:37
Veľkorysý darca
20 €  •  8. 4. 2024 8:29
Veľkorysý darca
20 €  •  7. 4. 2024 19:54
Láskavý darca
10 €  •  7. 4. 2024 11:11
Láskavý darca
40 €  •  7. 4. 2024 8:03
Dobrosrdečný darca
10 €  •  6. 4. 2024 17:49
Veľkorysý darca
10 €  •  6. 4. 2024 9:44
Veľkorysý darca
10 €  •  6. 4. 2024 9:43
Dobrosrdečný darca
20 €  •  6. 4. 2024 7:25
Dobrosrdečný darca
10 €  •  3. 4. 2024 22:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  3. 4. 2024 21:53
Veľkorysý darca
10 €  •  3. 4. 2024 19:52
Štedrý darca
15 €  •  3. 4. 2024 14:06
Láskavý darca
50 €  •  3. 4. 2024 12:58
Láskavý darca
20 €  •  3. 4. 2024 8:07
Veľkorysý darca
20 €  •  2. 4. 2024 19:59
Štedrý darca
10 €  •  2. 4. 2024 18:25

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Vstupenka na festival Medzipriestor
Prispejte 10 € a viac

Vstupenka na festival Medzipriestor

Zostáva 181/200

Vstupenku nemusíte tlačiť. Príde vám na email a vy budete pridaní do nášho guest listu. Je možný aj osobný odber v Bratislave alebo na Bzovíku.

Zostáva 181/200
Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Fandíte nápadu zorganizovať umelecký festival v regióne Hont a za podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme :)

Taška Medzipriestor
Prispejte 15 € a viac

Taška Medzipriestor

Zostáva 40/40

Taška je vyrobená z pevného materiálu. Budete si ju môcť vyzdvihnúť priamo na festivale alebo vám ju pošleme poštou (v cene je zarátané poštovné). Je možný aj osobný odber v Bratislave alebo na Bzovíku.

Zostáva 40/40
Tričko Medzipriestor
Prispejte 25 € a viac

Tričko Medzipriestor

Zostáva 39/40

Tričko Medzipriestor s ktorým sa v dave netratíte! Budete si ho môcť vyzdvihnúť priamo na podujatí alebo vám ho odošleme poštou (v cene je zarátané poštovné). Je možný aj osobný odber v Bratislave alebo na Bzovíku.

Zostáva 39/40
Získať túto odmenu
Kávička s organizačným tímom
Prispejte 100 € a viac

Kávička s organizačným tímom

Zostáva 9/10

Radi sa s vami stretneme, odpovieme vám na otázky a vypočujeme si vaše postrehy, názory a rady pri výbornej kávičke. Teší sa vás celý organizačný tím :)

Zostáva 9/10
Partner programu
Prispejte 300 € a viac

Partner programu

Máte firmu alebo ste jednotlivec, ktorý sa chce na Medzipriestore odprezentovať? Staňte sa naším sponzorom a pomôžte nám festival realizovať. Na oplátku vám ponúkame možnosť umiestniť vaše logo na plagáte a tlačovinách a propagáciu v online komunikácii či na mieste. Na konkrétnych podmienkach sa dohodneme osobne.

Odmena
  • vaše logo na plagáte a tlačovinách
  • vaše logo na propagácií v online komunikácii a na mieste

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Vstupenka na festival Medzipriestor
Prispejte 10 € a viac

Vstupenka na festival Medzipriestor

Zostáva 181/200

Vstupenku nemusíte tlačiť. Príde vám na email a vy budete pridaní do nášho guest listu. Je možný aj osobný odber v Bratislave alebo na Bzovíku.

Zostáva 181/200
Odmenou mi bude dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Odmenou mi bude dobrý pocit

Fandíte nápadu zorganizovať umelecký festival v regióne Hont a za podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme :)

Taška Medzipriestor
Prispejte 15 € a viac

Taška Medzipriestor

Zostáva 40/40

Taška je vyrobená z pevného materiálu. Budete si ju môcť vyzdvihnúť priamo na festivale alebo vám ju pošleme poštou (v cene je zarátané poštovné). Je možný aj osobný odber v Bratislave alebo na Bzovíku.

Zostáva 40/40
Tričko Medzipriestor
Prispejte 25 € a viac

Tričko Medzipriestor

Zostáva 39/40

Tričko Medzipriestor s ktorým sa v dave netratíte! Budete si ho môcť vyzdvihnúť priamo na podujatí alebo vám ho odošleme poštou (v cene je zarátané poštovné). Je možný aj osobný odber v Bratislave alebo na Bzovíku.

Zostáva 39/40
Získať túto odmenu
Kávička s organizačným tímom
Prispejte 100 € a viac

Kávička s organizačným tímom

Zostáva 9/10

Radi sa s vami stretneme, odpovieme vám na otázky a vypočujeme si vaše postrehy, názory a rady pri výbornej kávičke. Teší sa vás celý organizačný tím :)

Zostáva 9/10
Partner programu
Prispejte 300 € a viac

Partner programu

Máte firmu alebo ste jednotlivec, ktorý sa chce na Medzipriestore odprezentovať? Staňte sa naším sponzorom a pomôžte nám festival realizovať. Na oplátku vám ponúkame možnosť umiestniť vaše logo na plagáte a tlačovinách a propagáciu v online komunikácii či na mieste. Na konkrétnych podmienkach sa dohodneme osobne.

Odmena
  • vaše logo na plagáte a tlačovinách
  • vaše logo na propagácií v online komunikácii a na mieste