DOBROkilometre s Katkou Koščovou a Danielom Špinerom pre deti a rodiny

Získaných 0 € 1 448 €
2 500 €
12 dní
do ukončenia
Zakladateľ
ORAVSKÉ SRDCIA n.f.
Dátum pridania
15. 4. 2024
Posledná aktualita

14. 5. 2024 15:09

DOBROkilometre začínajú už 16. 5. 2024

Pomôžte zdieľať a šíriť pozvánku ďalej ❤️🙏❤️

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

DOBROkilometre s Katkou a Danielom

16. mája plánuje chatár Miro z Útulne pod Magurkou a zároveň spoluzakladateľ Oravských sŕdc vyraziť na DOBROdružnú, DOBROvoľnú, DOBROčinnú túru.

Za 14 dní chce zo slovensko-poľsko-ukrajinského trojmedzia (vrch Kremenec) prejsť s kamarátmi až na Oravu 400 DOBROkilometrov.

Prečo sú to DOBROkilometre?

Pretože za každý jeden prejdený kilometer Miro daruje 1 EURO pre deti a rodiny, pre ktoré sa táto benefičná akcia koná.

Ak chcete zažiť DOBROdružstvo a vytvoriť jedno dobré družstvo, môžete sa DOBROvoľne ku nemu pridať aj vy. Ale nemusíte ísť všetci presne ako on. Môžete sa pridať napríklad len na jednu etapu, alebo si môžete zvoliť aj svoju vlastnú DOBROdružnú cestu a podeliť sa o iné DOBROkilometre podľa vašich možností a schopností.

Viac sa o trase DOBROkilometrov dozviete tu: https://oravskesrdcia.sk/dobrokilometre/

Po ukončení túry sa bude 31. 5. 2024 o 18.00 v obci Vavrečka konať benefičný koncert "DOBROkilometre s Katkou a Danielom", na ktorom sa všetky DOBROkilometre zrátajú.

Ako predkapela na benefičnom koncerte vystúpi skupina HeliBand.

AK CHCE ÍSŤ NA BENEFIČNÝ KONCERT A PODPORIŤ ZBIERANIE DOBROKILOMETROV, VYBERTE SI JEDNU Z NAŠICH ODMIEN, KTORÉ TU PRE VÁS PONÚKAME.  


Komu pomôžeme?

Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v RABČI

https://caritas.sk/dom-charitas-sv-hildegardy-z-bingenu/

V tomto charitnom dome sa spájajú dva druhy služby. V zariadení núdzového bývania poskytujú sociálnu službu týraným matkám s deťmi, slobodným matkám a ženám, na ktorých je páchané násilie, ktoré nemajú zabezpečené bývanie, alebo ho nemôžu z vážnych dôvodov užívať. Na určitý čas im poskytujú bývanie, sociálne poradenstvo a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov. Budúcej mamičke zabezpečujú pomoc počas tehotenstva i po narodení dieťaťa.

Druhým zariadením a zároveň službou, ktorú v tomto charitnom dome poskytujú, je nocľaháreň. V nocľahárni poskytujú dočasné ubytovanie a možnosť prenocovať ženám, ktoré sa ocitli v nepriaznivej situácii z dôvodu straty bývania.

Centrum pre deti a rodiny ISTEBNÉ

https://cdristebne.sk/

Centrum pre deti a rodiny v Istebnom vzniklo v roku 1947 ako Oblastné Centrum. Prešiel mnohými organizačnými zmenami od abstinenčnej liečebne, sirotinca až po centrum pre deti a rodiny.

Momentálne je celková kapacita centra, 60 klientov. Máme 3 samostatne usporiadané skupiny, 1 skupinu mladých dospelých a 22 detí máme umiestnených v profesionálnych náhradných rodinách.

Kto kampaň organizuje?

Neinvestičný fond Oravské srdcia založili v roku 2021 piati kamaráti, ktorí sa dovtedy podieľali na mnohých prospešných aktivitách. Spolu už zorganizovali benefičné zbierky KILOMETRE pre KUBA a DOBROkilometre, ale najmä dva veľmi úspešné benefičné koncerty v Lokci (2019, 2020) a jeden v Oravskej Jasenici (2022).
https://oravskesrdcia.sk/

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

14. 5. 2024 15:09

DOBROkilometre začínajú už 16. 5. 2024

Pomôžte zdieľať a šíriť pozvánku ďalej ❤️🙏❤️

30. 4. 2024 14:39

Pridajte sa k DOBROdruhom

Ďakujeme, že ste sa pridali k DOBROdruhom.

Pozvite aj ďalších ešte dnes dnes, zajtra, či pozajtra.

Pozvite ich na 400 km benefičný prechod, ktorý sa koná od 16. 5. do 30. 5. 2024 (odkaz na trasu TU) alebo ich pozvite na benefičný koncert Katky Koščovej s Danielom Špinerom a heligonkármi HELIband, ktorý sa bude konať 31. 5. 2024 o 18.00 v Dome kultúry vo Vavrečke.

Nachystané sú pre vás takéto odmeny -> KLIKNITE

Pomôže a poteší aj každé vaše zdieľanie tohto videa ;)

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
20 €  •  20. 5. 2024 17:32
Veľkorysý darca
40 €  •  19. 5. 2024 21:37
Láskavý darca
30 €  •  19. 5. 2024 17:27
Dobrosrdečný darca
250 €  •  19. 5. 2024 6:38
Darca, ktorý je za každú dobrost
200 €  •  16. 5. 2024 18:37
Láskavý darca
100 €  •  16. 5. 2024 12:05
Veľkorysý darca
400 €  •  10. 5. 2024 10:50
Láskavý darca
100 €  •  10. 5. 2024 10:45
Veľkorysý darca
17 €  •  4. 5. 2024 17:16
Láskavý darca
50 €  •  30. 4. 2024 13:30
Dobrosrdečný darca
20 €  •  28. 4. 2024 9:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
27 €  •  27. 4. 2024 21:51
Monika H.
20 €  •  19. 4. 2024 5:29
Šťastnú cestu :)
Dobrosrdečný darca
50 €  •  17. 4. 2024 13:39
Veľkorysý darca
4 €  •  17. 4. 2024 11:32
Veľkorysý darca
50 €  •  17. 4. 2024 11:09
Štedrý darca
60 €  •  16. 4. 2024 21:41
Veľkorysý darca
10 €  •  15. 4. 2024 14:01

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

DOBROkilometre (pre dobrý pocit)
Prispejte 4 € a viac

DOBROkilometre (pre dobrý pocit)

Sumu rozdelíme:
1/2 pre
Centrum pre deti a rodiny v Istebnom
https://cdristebne.sk/
1/2 pre
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči
https://caritas.sk/dom-charitas-sv-hildegardy-z-bingenu/

Odmena

Odmenou vám bude dobrý pocit, že ste pomohli deťom a rodinám.

Vstupenka na státie
Prispejte 10 € a viac

Vstupenka na státie

Zostáva 128/130

Sumu rozdelíme:
1/2 pre Centrum pre deti a rodiny v Istebnom
1/2 pre Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči

Odmena Zostáva 128/130

Miesto na státie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00

Získať túto odmenu
Vstupenka na sedenie
Prispejte 20 € a viac

Vstupenka na sedenie

Zostáva 46/50

Sumu rozdelíme:
1/2 pre Centrum pre deti a rodiny v Istebnom
1/2 pre Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči

Odmena Zostáva 46/50

Miesto na sedenie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00

Získať túto odmenu
2 vstupenky na sedenie + 3 CD + plagát
Prispejte 100 € a viac

2 vstupenky na sedenie + 3 CD + plagát

Zostáva 2/3

Podporíte Centrum pre deti a rodiny v Istebnom (50 EUR) a
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči (50 EUR) a dostanete 2 vstupenky na koncert Katky Koščovej s Danielom Špinerom.

Odmena Zostáva 2/3

2 miesta na sedenie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00 k tomu plagát a 3 rôzne albumy na CD s podpismi.

4 vstupenky na sedenie + osobné stretnutie v zákulisí + 3 CD + plagát + občerstvenie
Prispejte 400 € a viac

4 vstupenky na sedenie + osobné stretnutie v zákulisí + 3 CD + plagát + občerstvenie

Zostáva 1/1

Podporíte Centrum pre deti a rodiny v Istebnom (200 EUR) a
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči (200 EUR) a dostanete 4 vstupenky na koncert Katky Koščovej s Danielom Špinerom.

Odmena Zostáva 1/1

4 miesta na sedenie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00 k tomu plagát a 3 rôzne albumy na CD s podpismi.
Po koncerte osobné stretnutie s Katkou a Danielom v zákulisí pri kofole/pivku.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

DOBROkilometre (pre dobrý pocit)
Prispejte 4 € a viac

DOBROkilometre (pre dobrý pocit)

Sumu rozdelíme:
1/2 pre
Centrum pre deti a rodiny v Istebnom
https://cdristebne.sk/
1/2 pre
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči
https://caritas.sk/dom-charitas-sv-hildegardy-z-bingenu/

Odmena

Odmenou vám bude dobrý pocit, že ste pomohli deťom a rodinám.

Vstupenka na státie
Prispejte 10 € a viac

Vstupenka na státie

Zostáva 128/130

Sumu rozdelíme:
1/2 pre Centrum pre deti a rodiny v Istebnom
1/2 pre Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči

Odmena Zostáva 128/130

Miesto na státie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00

Získať túto odmenu
Vstupenka na sedenie
Prispejte 20 € a viac

Vstupenka na sedenie

Zostáva 46/50

Sumu rozdelíme:
1/2 pre Centrum pre deti a rodiny v Istebnom
1/2 pre Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči

Odmena Zostáva 46/50

Miesto na sedenie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00

Získať túto odmenu
2 vstupenky na sedenie + 3 CD + plagát
Prispejte 100 € a viac

2 vstupenky na sedenie + 3 CD + plagát

Zostáva 2/3

Podporíte Centrum pre deti a rodiny v Istebnom (50 EUR) a
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči (50 EUR) a dostanete 2 vstupenky na koncert Katky Koščovej s Danielom Špinerom.

Odmena Zostáva 2/3

2 miesta na sedenie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00 k tomu plagát a 3 rôzne albumy na CD s podpismi.

4 vstupenky na sedenie + osobné stretnutie v zákulisí + 3 CD + plagát + občerstvenie
Prispejte 400 € a viac

4 vstupenky na sedenie + osobné stretnutie v zákulisí + 3 CD + plagát + občerstvenie

Zostáva 1/1

Podporíte Centrum pre deti a rodiny v Istebnom (200 EUR) a
Dom Charitas sv. Hildegardy z Bingenu v Rabči (200 EUR) a dostanete 4 vstupenky na koncert Katky Koščovej s Danielom Špinerom.

Odmena Zostáva 1/1

4 miesta na sedenie na koncerte vo Vavrečke 31. 5. 2024 o 18.00 k tomu plagát a 3 rôzne albumy na CD s podpismi.
Po koncerte osobné stretnutie s Katkou a Danielom v zákulisí pri kofole/pivku.