Projekt ukončený:

Be:cycle – rozbicyklujme všetkých od Bratislavy po Marchegg

Získaných 0 € 520 €
1 000 €
 -
25 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
21 €
Priemerná výška daru
50 €
Najvyšší dar
17 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Be:cycle – rozbicyklujme všetkých od Bratislavy po Marchegg

Zakladateľ
cShop SK s. r. o. r.s.p.
Dátum pridania
3. 6. 2024
Posledná aktualita

21. 6. 2024 22:12

Cyklojazda bude! Už zajtra sa na všetkých tešíme- smer Devínska – Marchegg

Ahojte priatelia,

ďakujeme za vašu podporu a tešíme sa na zajtrajšiu jazdu (22.6 – Sobota).

Stretávame sa pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi o 11:00 hod. Tam si dáme komunitné raňajky a odtiaľ vyrazíme do Zámku Marchegg (cca príchod 13:00), kde sa pripojíme k programu Festivalu Bocianov.

Tešíme sa na Vás.

PS: Nezabudnite si prilby, v Rakúsku je to povinná výbava.

Zobraziť celú aktualitu

Dupnime do pedálov a zabavme sa na skvelej cyklojazde do Rakúska…

Bicyklovanie je skvelá činnosť, ktorá pomáha vášmu zdraviu, zvyšuje kondičku, je šetrná k prírode a zároveň spája rôznorodých ľudí. Rozhodli sme sa preto zorganizovať prvý ročník festivalovej cyklojazdy Be:cycle, ktorá pôjde z Bratislavy do rakúskeho Marcheggu, kde participujeme vrámci cezhraničnej spolupráce na Festivale bocianov. Uvedomujeme si, že ľudia chcú spoznávať čoraz viac svoje okolie, čo však prináša aj negatívne dôsledky v podobe záťaže na environmentálne prostredie.

Preto ich chceme motivovať k tomu, aby sa nebáli použiť bicykel ako aktívny dopravný prostriedok a zároveň využili bohatú sieť cyklotrás, ktoré sa za posledné obdobie podarilo vybudovať na oboch stranách susediacich krajín – Slovenska a Rakúska, ako aj cyklomostov spájajúcich Slovensko a Rakúsko.

Podmienky upravíme tak, aby si túto cyklojazdu mohli užiť všetci – zdraví aj znevýhodnení cyklisti. Pevne veríme, že z tohto prvého ročníka sa stane tradícia, na ktorej sa budeme stretávať každý rok s ďalšími zaujímavými trasami a sprievodným programom.

Pre koho je jazda určená?

Vlastne pre všetkých. Či ste mladí, starší, radi bicyklujete, alebo by ste chceli skúsiť dlhšiu trasu, no nemáte s kým. A nezabúdame ani na tých, ktorí chcú a nie úplne môžu. Naša jazda do Marcheggu a späť bude zážitkom pre všetkých.

Stretávame sa 22. 6. 2024 pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi o 11:00 hod. Presné miesto nájdete podľa hudby :). Do Marcheggu plánujeme príchod okolo 13:30 hod.

Čo chceme cyklojazdou zmeniť / zlepšiť

 • Podporovať lokálne komunity
 • Propagovať ekologickú dopravu / bicykel
 • Urobiť osvetu o zamestnávaní ľudí so zdravotným znevýhodnením
 • Spolupracovať so susednými krajinami

Kto za kampaňou stojí?

Spoločnosť cShop SK s. r. o. r.s.p. posobí na trhu už od roku 2009. Od svojho začiatku sa primárne venuje sociálnemu podnikaniu. Sme komunita, ktorá pomáha ľudom k inklúzii. Vznikla, aby mohla zamestnávať šikovných ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorí inak majú problém s uplatnením sa na trhu práce. Momentálne funguje ako sociálny podnik zameraný na bicykle a všetko s tým spojené. Touto cyklojazdou chce urobiť krok k inklúzii, dosiahnuť viac ohľaduplnosti na cestách pre cyklistov, ktorí majú nejaký druh zdravotného znevýhodnenia a zároveň sa zviditeľniť.

Podobným krokom bola aj spolupráca na vernisáži Martiny Begerovej, ktorá taktiež chcela poukázať, že rozdielnosť neexistuje, všetci sme si rovní.

Martina Bégerová je súčasnou slovenskou umelkyňou žijúcou v Bratislave. Doktorátom ukončila štúdium marketingovej komunikácie a reklamy. Po 8 rokoch marketingovej praxe opustila fiktívnu komfortnú zónu a rozhodla sa venovať maľovaniu naplno. V Taliansku získala na medzinárodných výstavách štyri ocenenia (2020, 2× 2021, 2023). Má za sebou 11 sólových výstav (Praha, Rím, Bratislava). Participovala na 13 kolektívnych výstavách na Slovensku i v zahraničí.

V decembri 2023 prezentovala 60 diel v Primaciálnom paláci v Bratislave pod názvom Ladenie duše. Inštaláciou bicyklových duší s vlastnými príbehmi chcela zviditeľniť lokálny sociálny podnik cshop.sk. Ready made objekt stvárňoval osobné príbehy rôznych ľudí s akcentom na uchopenie života do vlastných rúk.

www.begerfabrique.com
IG: @beger_fabrique

Na čo získané peniaze použijeme?

 • Komunitné raňajky / občerstvenie pre registrovaných účastníkov
 • Zabezpečenie dopravy cyklorikší pre ľudí na vozíku
 • Organizačný tím na zabezpečenie bezpečnosti na cyklojazde
 • Hudobný program na Festivale bocianov

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

21. 6. 2024 22:12

Cyklojazda bude! Už zajtra sa na všetkých tešíme- smer Devínska – Marchegg

Ahojte priatelia,

ďakujeme za vašu podporu a tešíme sa na zajtrajšiu jazdu (22.6 – Sobota).

Stretávame sa pod Cyklomostom slobody v Devínskej Novej Vsi o 11:00 hod. Tam si dáme komunitné raňajky a odtiaľ vyrazíme do Zámku Marchegg (cca príchod 13:00), kde sa pripojíme k programu Festivalu Bocianov.

Tešíme sa na Vás.

PS: Nezabudnite si prilby, v Rakúsku je to povinná výbava.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
5 €  •  20. 6. 2024 23:18
Katarina K.
10 €  •  20. 6. 2024 21:51
Za šport a zábavu.
Dobrosrdečný darca
15 €  •  19. 6. 2024 22:48
Milý darca
50 €  •  19. 6. 2024 17:10
Darca, ktorý je za každú dobrosť
30 €  •  19. 6. 2024 13:31
Štedrý darca
20 €  •  19. 6. 2024 9:35
Milý darca
30 €  •  16. 6. 2024 20:05
Milý darca
50 €  •  14. 6. 2024 21:01
Dobrosrdečný darca
20 €  •  14. 6. 2024 17:13
Štedrý darca
5 €  •  14. 6. 2024 11:57
Markus Quo
10 €  •  13. 6. 2024 11:55
príjemnú jazdu každému
Štedrý darca
50 €  •  13. 6. 2024 10:23
Milý darca
5 €  •  12. 6. 2024 8:01
Milý darca
5 €  •  11. 6. 2024 10:12
Dagmar V.
25 €  •  8. 6. 2024 7:39
Nech sa akcia dobre podari.🚴‍♂️
Dobrosrdečný darca
20 €  •  7. 6. 2024 15:43
K+S
50 €  •  6. 6. 2024 22:00
Peter H.
10 €  •  6. 6. 2024 21:43
Super, tesím sa na jazdu!
Naty T.
25 €  •  6. 6. 2024 19:38
Nech sa akcia pekne podarí 💙
Darca, ktorý je za každú dobrosť
5 €  •  6. 6. 2024 19:11
Dobrosrdečný darca
10 €  •  6. 6. 2024 18:50

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu