Projekt ukončený:

Podpor vydanie knihy Batalión a markytánka

Míľnik 1/2

Pokryjem časť nákladov na prípravu knihy

Získaných 0 € 25 €
1 500 €

Míľnik 2/2

Pokryjeme náklady na korekcie a čiastočne na tlač

Získaných 0 € 25 €
3 000 €
 -
1 podporovateľ
Celkom sa zapojilo
25 €
Priemerná výška daru
25 €
Najvyšší dar
31 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podpor vydanie knihy Batalión a markytánka

Míľnik 1/2

Pokryjem časť nákladov na prípravu knihy

Získaných 0 € 25 €
1 500 €

Míľnik 2/2

Pokryjeme náklady na korekcie a čiastočne na tlač

Získaných 0 € 25 €
3 000 €
Zakladateľ
Ján Valchár
Dátum pridania
5. 10. 2023

Predstavenie príbehu

Začiatkom 16. storočia sa mladý Jean z dediny v severnom Francúzsku zaprisahá, že vstúpi do vojska. Keďže sa blíži vojna medzi domovinou, Nemeckou ríšou a Anglickom Henricha VIII., utečie z domu a hľadá vojsko.

Sľub síce splní, ale všetko vystrelí pre neho inak ako si zaumienil. Mladý vojak má často viac šťastia ako rozumu, takže napokon ovplyvní bitku o severné francúzske mestá viac ako jeho bratia v zbroji. Po sérii bitiek sa blíži finálne stretnutie troch armád v blízkosti mesta Thérouanne – a Jean rozmýšľa, či dá prednosť vojsku alebo novonájdenej láske.

Príbeh som napísal vďaka vnuknutiu (bývalej) priateľky, ktorú som posadil do jednej z hlavných postáv. Väčšia časť dejovej línie je napísaná podľa skutočných udalostí, tzv. vojny Cambraiskej ligy, a vyžiadalo si to desiatky hodín zhromažďovania informácií a historických údajov. Čitateľ sa dozvie reálie o dnes už neznámom meste Thérouanne s jednou z najkrajších gotických katedrál Francúzska, detaily o kampani a výzbroji ranej renesancie. 

Kniha bude mať dve vlastnoručné farebné ilustrácie (väzba spredu a zozadu) a zhruba desať ČB perokresieb. Neplánujem prequel ani sequel.

Kto za kampaňou stojí?

Pomerne nový a prekvapivo čítaný bloger na sme.sk, autor muzeálnej zbierky fosílií a archeologických nálezov v Brezovej pod Bradlom. Už šesť rokov mám vydanú knihu V tieni Yggdrasilu, dve dopísané historické knihy a zhruba dva tucty rozpísaných titulov z kategórie fantasy, sci-fi, historická fikcia, politický thriller. Touto cestou hľadám spôsob vydania menších titulov, teda kníh do dvesto strán.

Na čo získané peniaze použijeme?

Náklady na vydanie, zalamovanie, ilustrácie a samozrejme hlavnú položku, tlač. Predpokladané náklady nebudú vysoké, pretože titul sa bude vydávať po vlastnej osy a s prispením partie dobrovoľníkov. Plánovaný termín vydania je koniec roku 2023 (možno to stihnem do Vianoc).

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  18. 10. 2023 21:51

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu