Projekt ukončený:

Buďte s nami pri vzniku Babiná Linen Festivalu 2024

Míľnik 1/3

Minimálna čiastka, ktorá nám umožní pokračovať v prípravách festivalu

Získaných 0 € 543 €
500 €

Míľnik 2/3

Pokryjeme časť nákladov na technické vybavenie festivalu

Získaných 0 € 543 €
1 500 €

Míľnik 3/3

Pokryjeme aj náklady na odmeny pre účinkujúcich

Získaných 0 € 543 €
2 850 €
 -
32 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
17 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
32 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Buďte s nami pri vzniku Babiná Linen Festivalu 2024

Míľnik 1/3

Minimálna čiastka, ktorá nám umožní pokračovať v prípravách festivalu

Získaných 0 € 543 €
500 €

Míľnik 2/3

Pokryjeme časť nákladov na technické vybavenie festivalu

Získaných 0 € 543 €
1 500 €

Míľnik 3/3

Pokryjeme aj náklady na odmeny pre účinkujúcich

Získaných 0 € 543 €
2 850 €
Zakladateľ
Ingrid Budovska
Dátum pridania
5. 6. 2024
Posledná aktualita

28. 6. 2024 9:05

Poďakovanie milovníkom ľanu.

Priatelia, ďakujeme všetkým, ktorí ste náš výnimočný projekt podporili, veľmi nás to teší a sme Vám vďačné. Samozrejme Vás s radosťou privítame na festivale 🌱🙏💚

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Babiná Linen Festival 2024

Staňte sa aj vy súčasťou 1.ročníka medzinárodného, ľanového festivalu ( slovensko/česko/ukrajinského), na ktorý Vás srdečne pozývame.

Chceme Vás previesť historiou pestovania a spracovania ľanu, a cesta začne pri skutočnom živom poli, kde Vám odborníčky v tejto oblasti ukážu postupne celý náročný proces od sadenia, zberu až po všetky úkony spracovania rastliny. Všetko toto za ich asistencie si budú veľký aj malý môcť vyskúšať.

Tešíme sa na Vás v sobotu 24.augusta 2024 v obci Babiná.

Následne sa prenesieme z historie do súčasnosti a formou zaujímavých prednášok budeme všetci svedkami najnovších poznatkov a informacii, akou dôležitou je pre nás a naše fungovanie Ľanová rastlinka v rôznych priemyselných odvetviach… textilný, stavebný, dizajn nabytku, či športových produktov. Zoznamime sa s menšími, či už etablovanými spoločnosťami, ktoré pracujú v týchto odvetviach.

Aby sme nezabudli na našich najmenších, priebežne medzi prednáškami budeme premietať známu rozprávku, " Krtek a kalhotky", ako sa rôzne zvieratká podieľajú na výrobe ľanových nohavíc pre Krtka.

A to nie je všetko, deti miestnej materskej školy v Babinej spolu s pani učiteľkou už teraz pracujú na svojich umeleckých dielach s témou ĽAN, a tieto predstavia na festivale.

Aby ste všetci, ktorí prídete potešili svoj zrak a srdiečko a mohli si zakúpiť darček pre seba, či svojich známych, budete mať možnosť navštíviť stánky s ľanovými dizajnerskými výrobkami. Už teraz sa na Vás jednotlivé značky tešia a pracujú na najnovších kolekciach a výrobkoch.

Nemysleli sme len na Váš zrak a srdcia, ale aj na Vaše chuťové pohariky, áno opäť všetko v ľanovom duchu. Cítite ten čerstvo upečený chlebik s ľanovej múky a viac neprezradím, čo sa bude pripravovať…

A k tomu nealko a dobrá kávička, pre milovnikov vína, ochutnávka toho najlepšieho z lokálnych viníc.

A na záver, pre tých, čo navštívia náš festival podvečer, spríjemní letnú, augustovú atmosféru a uzavrie tohtoročný festival príjemná jazzova muzika.

Priatelia o Vašu bezpečnosť a zdravie sa počas celého festivalu budu starať odborné ošetrovateľky ,páni s hasičského zboru obce, niekoľko dobrovoľníkov a my dve Ina a Monika.

Vidíme 24.augusta 2024 v obci Babiná.

Kto pre vás festival pripravuje?

Za touto kampaňou stojíme my dve, milovníčky ľanu. 

Ina Budovska – textilno/odevná výtvarníčka z Bratislavy. 

Počas rokov mojej tvorby som si vyskúšala prácu s rôznymi materiálmi. Mojou prioritou vždy boli zamat a hodváb, ale fascinovali ma aj nové technické materiály. Naraz som si tiež uvedomila význam ľanového materiálu, sama som si ho vyskúšala na sebe a rozhodla som sa s ním pracovať. Minulý rok vznikol projekt: „Zmena po 100 rokoch, sláva Slobode a Inakosti“ v ktorom spracovávam starý nevyužitý, ručne tkaný ľanový materiál a pretváram ho v novom dizajne.

Monika Jasenská – farmárka (Farma u Kmotry), tkáčka – obyvateľka obce Babiná. 

Lásku k pestovaniu a spracovaniu ľanu som zdedila po mojich rodičoch. Celý proces som si chcela sama vyskúšať a tak som si založila prvé políčko, kde som sa naučila postupne, ako správne zasiať, ošetrovať a zbierať ľanovu rastlinu a následne ju spracovať na vlánko, tak ako ma to naučila moja mama. Keďže som prácu na krosnách už ovládala bol len malý krôčik k tomu utkat ľanový materiál. Po nadobudnutí týchto skúseností som sa rozhodla svoje poznatky odovzdávať iným. 

Na čo získané peniaze použijeme?

V prvom pláne budú vaše príspevky použité na vytvorenie logotipu a plagátu festivalu.

Následne na zabezpečenie technického a sociálneho vybavenia. 

Veľkú časť finančných prostriedkov budeme potrebovať v závere, po skončení festivalu na vyplatenie honorárov pre pozvaných prednášajúcich, fotografa ktorý zaznamená celý priebeh festivalu, zvukára ktorý sa postará o kvalitné ozvučenie programu aj hudobnej produkcie v závere. 

ĎAKUJEME ZA PODPORU!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

28. 6. 2024 9:05

Poďakovanie milovníkom ľanu.

Priatelia, ďakujeme všetkým, ktorí ste náš výnimočný projekt podporili, veľmi nás to teší a sme Vám vďačné. Samozrejme Vás s radosťou privítame na festivale 🌱🙏💚

15. 6. 2024 8:27

Ďakujeme darcom.

Už máme viac ako 100,00 €. To je úžasné !

Ďakujeme, ľanu to veľmi prospieva 😉.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  5. 7. 2024 11:50
Milý darca
5 €  •  30. 6. 2024 21:53
Štedrý darca
50 €  •  30. 6. 2024 19:25
Veľkorysý darca
15 €  •  30. 6. 2024 17:41
Veľkorysý darca
10 €  •  30. 6. 2024 14:23
Štedrý darca
10 €  •  30. 6. 2024 13:08
Michal L.
10 €  •  30. 6. 2024 10:42
Držím palce.
Štedrý darca
5 €  •  30. 6. 2024 5:30
Štedrý darca
10 €  •  29. 6. 2024 15:47
Veľkorysý darca
10 €  •  29. 6. 2024 14:51
Dobrosrdečný darca
10 €  •  29. 6. 2024 8:11
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  28. 6. 2024 5:54
Anna P.
20 €  •  27. 6. 2024 15:12
Už teraz sa teším a držím palce.
Veľkorysý darca
10 €  •  24. 6. 2024 11:04
Marusia M
5 €  •  23. 6. 2024 18:53
Prajem Vám veľa úspechov ♥ s projektom

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu