Úspešne dokončené:

Buďte pri zrode prvého útulku v Prešove

Získaných 0 € 6 150 €
6 000 €
 -
257 darcov
Celkom sa zapojilo
24 €
Priemerná výška daru
300 €
Najvyšší dar
39 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Buďte pri zrode prvého útulku v Prešove

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
6. 6. 2022

Nechceme sa len prizerať. Chceme niečo zmeniť

Sme malé občianske združenie ( Budúce OZ Sedem životov  ), ktoré funguje v Prešove už od roku 2003. Vznikli sme ako regionálne stredisko Slobody zvierat  v Prešove. Momentálne sme v procese zmeny názvu a čakajú nás nové výzvy, nová ťažká a dlhá cesta, ktorá bude hlavne finančne náročná.

Chceme byť tí, čo sa nebudú len sťažovať, ale priložia aj ruku k dielu, pretože kým nemáme miesto, máme obmedzené možnosti. Prvé, čo chcme dosiahnuť, je že zriadime prvý útulok, hlavne pre túlavé mačičky v Prešove.  

Chceme pomôcť tým, ktorí to sami nedokážu …

Situácia s túlavými zvieratami je dlhodobo zlá, v meste Prešov dokonca neexistuje žiadny útulok, kde by mohli byť zvieratká (hlavne mačky) umiestnené. Kto žije v Prešove a aspoň trochu sa zaujíma o problematiku túlavých zvierat, pozná kritickosť situácie. Naše OZ sa zameriava hlavne na mačky, keďže v našom meste je to dlhodobý a neriešený problém. Mestská karanténa ma kapacitu 7 mačiek, čo je oproti počtu túlavých a núdznych mačiek žalostne málo.

Takisto udalosti posledných mesiacov nás tiež preverili, keď sme sa zapojili do pomoci zvieratkám zanechaným na hraniciach s Ukrajinou a zvieratkám utečencov, ktorí si zvieratko už ďalej so sebou brať nemohli. Video z cesty na Ukrajinu

Do dnešného dňa sme okrem " našich"  slovenských zvierat pomohli 30 mačkám a 3 psom z Ukrajiny. A tu sme narazili na problém, že pri takomto počte zvierat, už nevieme fungovať na báze dočasiek. Zvieratká je potrebné ošetriť, karanténovať, vakcínovať, atď… A to v dočaskách jednoducho nie je možné. Preto sme sa rozhodli, že spolu s novým názvom, vstúpime do novej etapy a po 19 rokoch fungovania založíme PRVÝ PREŠOVSKÝ ÚTULOK .

Základný predpoklad na splnenie nášho sna sú financie .

A tu začína naša ťažká cesta. Prvé, čo sa nám podarilo, za čo sme nesmierne vďační je, že sme dostali darom pozemok na ktorom by náš útulok mohol stáť. Z vlastných zdrojov sme kúpili prvú staršiu unimobunku, ktorú čaká rekonštrukcia. Tu žiaľ naše finančné možnosti končia.

Aby sme splnili všetky zákonne náležitosti útulku, potrebujeme dokúpiť ešte aspoň dva kontajnery. Potrebujeme ošetrovňu, kanceláriu, karanténu, voliéry, výbeh a pripojenie na infraštruktúru. Je  toho ešte veľmi veľa.
Ale ak by sa nám z tejto výzvy podarilo zakúpiť dva obytné kontajnery,  posunuli by sme sa zas o krok ďalej.

Nie je k dispozícii žiadny popis.

Pridajte sa k nám a pomôžte bezbranným žiť dôstojný život v našom meste. Každé jedno euro pomôže k záchrane ďalšieho zvieracieho života.

ĎAKUJEME 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
50 €  •  15. 7. 2022 23:17
Dobročinný Darca
5 €  •  15. 7. 2022 17:03
Gabika
10 €  •  13. 7. 2022 15:42
Držím palce 🙂
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  12. 7. 2022 22:27
Veľkorysý darca
20 €  •  12. 7. 2022 8:39
Darca, ktorý je za každú dobrosť
5 €  •  11. 7. 2022 17:10
Milý darca
20 €  •  11. 7. 2022 15:48
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  11. 7. 2022 15:10
Veľkorysý darca
23 €  •  11. 7. 2022 14:35
Veľkorysý darca
5 €  •  11. 7. 2022 14:12
Láskavý darca
5 €  •  11. 7. 2022 11:53
Lucia
10 €  •  11. 7. 2022 10:34
držím palce, útulok je v Prešove veľmi potrebný
Gabriela Futová
300 €  •  11. 7. 2022 0:58
Robíte nezaplatiteľné veci. Držím všetky prsty.
Veľkorysý darca
50 €  •  10. 7. 2022 20:04
Dobrosrdečný darca
10 €  •  10. 7. 2022 13:23
Dobrosrdečný darca
10 €  •  10. 7. 2022 12:11
Veľkorysý darca
50 €  •  10. 7. 2022 11:23
Štedrý darca
20 €  •  9. 7. 2022 9:23
Štedrý darca
5 €  •  8. 7. 2022 23:03
Silvia R.
20 €  •  8. 7. 2022 22:56
Ďakujem za záchranu mačiatka 🤗
Dobrosrdečný darca
5 €  •  8. 7. 2022 22:50

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Dokončené Darcovské výzvy

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň