Výzva ukončená:

Pomôžte seniorom plniť si sny

Získaných 0 € 382 €
600 €
 -
11 darcov
Celkom sa zapojilo
35 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
85 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte seniorom plniť si sny

 -
Získaných 0 € 382 €
600 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Babka Dedko sú nám všetko OZ
Dátum pridania
7. 7. 2023

Podporme seniorov v kreatívnej činnosti

Občianske združenie Babka dedko sú nám všetko sa venuje aktívnemu starnutiu seniorov. Našimi aktivitami pomáhame starším ľuďom udržiavať si duševné zdravie, posilňovať sociálne väzby a cítiť sa plnohodnotne a šťastne. Na rozvoj našich aktivít pre seniorov potrebujeme vašu pomoc. Pomôžte nám pomáhať najohrozenejšej  skupine obyvateľstva. Ďakujeme.

Každý príspevok nad 10 € bude odmenený jedinečným keramickým skvostom vyrobeným seniormi. Za každým výrobkom sa skrýva trpezlivosť a kus lásky.

Ako konkrétne pomáhame?

Pán Ján, ktorý nedávno odišiel do dôchodku sa dostal do novej životnej fázy. Zistil, že jeho dni sa začali javiť prázdne a osamelé. Bol obklopený tichom a úzkosťou, keďže jeho finančná situácia nebola najlepšia. Avšak, jedného dňa zbadal plagáty s informáciami o aktivitách pre seniorov, ktoré boli organizované miestnym občianskym združením babka Dedko sú nám všetko OZ.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHw2ihu33-Y

Pán Ján mal záujem o modelovanie z hliny, cvičenie a tanec, kvízy a precvičovanie mozgu. Aj keď mal obavy týkajúce sa nákladov, rozhodol sa ísť na tieto aktivity. Vstúpil do klubu seniorov, kde sa tieto podujatia konali. Bol príjemne prekvapený, keď sa dozvedel, že sú zdarma. Občianske združenie Babka Dedko sú nám všetko OZ získalo finančnú podporu od dobročinných ľudí, ktorí chceli podporiť aktivity pre seniorov.

Pán Ján sa stal pravidelným účastníkom týchto podujatí. Začal navštevovať workshopy, kde mohol modelovať z hliny a objaviť svoj talent. Cvičil a tancoval spolu so skupinou energetických seniorov, ktorí ho povzbudzovali a vytvorili príjemnú atmosféru. Na kvízoch a precvičovaní mozgu stretával nových ľudí, rozširoval svoje vedomosti a cítil sa mentálne aktívnejší.

Pán Ján si v týchto aktivitách našiel nový zmysel a radosť zo života. Bol šťastný, že ho podporili dobrosrdeční ľudia, ktorí verili v dôležitosť podpory seniorov. Tieto aktivity nie len naplnili jeho dni, ale tiež mu dali nových priateľov a spoločenstvo, ktorého sa cítil súčasťou.

Občianske združenie Babka Dedko sa stalo pre pána Jána zdrojom svetla a nádeje. Vďaka ich práci a podpore mohol využiť svoje voľné chvíle na plnohodnotnú a radostnú činnosť. Jeho odvaha prekonať finančné prekážky a nájsť šťastie v týchto aktivitách ho urobilo vzorom pre ostatných seniorov.

Kto za kampaňou stojí?

Občianske združenie Babka Dedko sú nám všetko OZ  sa s láskou venuje podpore seniorov. Sme tu pre starších ľudí a robíme všetko pre ich dobro a pohodu.

Našim hlavným cieľom je zabezpečiť aktívne a plnohodnotné starnutie. Organizujeme rôzne aktivity, aby sme mohli poskytnúť seniorom rozlet a socializáciu. V rámci našich programov robíme tvorivé dielne, kde môžu starší ľudia objaviť svoje umelecké talenty a modelovať svoje diela. Organizujeme cvičebné hodiny s tancom, kvízové stretnutia, ktoré podporujú mentálne zdravie.

www.babkadedkosunamvsetkooz.sk 

Okrem toho sa staráme o sociálnu prepojenosť seniorov. Pravidelne organizujeme návštevy a stretnutia, kde sa môžu vzájomne podporovať a zdieľať svoje skúsenosti. Sme tu, aby sme vypočuli ich  potreby a poskytli im dôveru a spoločenskú interakciu.

Vždy hľadáme nové spôsoby, ako zlepšiť život seniorom a vytvoriť im príjemné prostredie, kde môžu cítiť poctenie a ocenenie.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHw2ihu33-Y 

Na čo získané peniaze použijeme?

Naše občianske združenie s veľkou vďačnosťou prijme  finančnú podporu od štedrých ľudí. Tieto peniaze budú neoceniteľnou pomocou pre združenie na pokračovanie a rozšírenie aktivít seniorov. Stanovili sme si niekoľko dôležitých oblastí, na ktoré budú peniaze použité.

Rozšírenie ponuky aktivít pre seniorov: Združenie plánuje investovať do nových programov a podujatí pre seniorov. Chceme ešte viac rôznych aktivít, ako sú umelecké workshopy, hudobné podujatia, cvičenia na zdravie a ďalšie aktivity. Týmto spôsobom bude mať každý senior možnosť nájsť si činnosť, ktorá ho napĺňa a zlepšuje jeho pohodu.

Sociálne a zdravotné služby: Združenie má tiež v pláne prispievať k rozvoju sociálnych a zdravotných služieb pre seniorov. Chceme sa sústrediť  na pomoc v domácom prostredí, organizovať poradenstvo ohľadom zdravia a podpory v prípade potreby.

Podpora vzdelávania a informovanosti: Chceme organizovať semináre, prednášky, ktoré budú pomáhať seniorom rozširovať ich vedomosti a zlepšovať ich životné podmienky.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
10 €  •  29. 9. 2023 8:23
Štedrý darca
7 €  •  22. 9. 2023 19:17
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  22. 9. 2023 17:25
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 9. 2023 17:11
Veľkorysý darca
100 €  •  15. 9. 2023 18:59
Dobrosrdečný darca
25 €  •  29. 8. 2023 11:37
Láskavý darca
25 €  •  4. 8. 2023 22:07
Dobrosrdečný darca
25 €  •  17. 7. 2023 15:49
Veľkorysý darca
50 €  •  15. 7. 2023 11:34
Veľkorysý darca
100 €  •  15. 7. 2023 5:33
Štedrý darca
10 €  •  9. 7. 2023 14:26

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň