Výzva ukončená:

Šitím k lepšiemu svetu

Získaných 0 € 305 €
1 000 €
 -
11 darcov
Celkom sa zapojilo
28 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Šitím k lepšiemu svetu

Získaných 0 € 305 €
1 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Maják nádeje
Dátum pridania
19. 10. 2023

Milí darcovia,

Sme tu s nesmierne dôležitou výzvou, ktorá zvýrazňuje silu spoločenstva a podporuje silu dávania. Získavame finančné prostriedky na zakúpenie látok pre osamelé matky v núdzi, ktoré sa nachádzajú v ťažkých životných podmienkach. Tieto ženy s láskou a zručnosťou šijú rozmanité produkty.

Vaše príspevky nie sú len financiami; sú prejavom solidarity a podpory pre ženy, ktoré prostredníctvom šitia hľadajú cestu k samostatnosti a lepšiemu životu. Každý meter látky je symbolom nádeje, ktorú poskytujete a každý produkt, ktorý z týchto látok vznikne, je dielom lásky, sily a odhodlania.

Poskytnime dôležitú pomoc skupine osamelých a týraných matiek s deťmi

Pomocou tejto výzvy poskytneme dôležitú pomoc skupine osamelých a týraných matiek s deťmi, ktoré sa nachádzajú v ťažkých životných podmienkach. Tieto ženy majú v sebe obrovský potenciál, no často im chýbajú príležitosti a zdroje na to, aby mohli rozvinúť svoje schopnosti a nádeje do budúcnosti.

Naše úsilie je zamerané na zabezpečenie látok pre tieto ženy, ktoré majú v sebe zručnosti v oblasti šitia. Tieto látky nie sú len materiálom na výrobu produktov, ale sú symbolom príležitosti a nástrojom, ktorým tieto ženy môžu vyjadriť svoju kreativitu a snahu zlepšiť svoj život. Každý meter látky, ktorý poskytneme, je investíciou do ich samostatnosti a sebarealizácie.

Získané finančné prostriedky nebudú len prostriedkom na nákup látok, ale aj cestou k podpore žien, aby mohli prevziať kontrolu nad svojím životom.

Tým, že sa zapojíte do tejto výzvy, stávate sa súčasťou príbehu zmien a nádeje pre tieto ženy. Vaša štedrosť je mostom medzi možnosťami a ich usilovným snažením dosiahnuť viac vo svojom živote. Ďakujeme vám za to, že spolu s nami podporujete túto dôležitú misiu.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Naša výzva má konkrétny a hmatateľný cieľ: získať finančné prostriedky na zakúpenie kvalitných látok pre skupinu osamelých matiek v núdzi, ktoré s láskou a zručnosťou šijú produkty.  Získané finančné prostriedky budú využité na nákup látok, ktoré bude nielen materiálom pre ich tvorivé diela, ale aj nástrojom, ktorým si budú môcť vytvárať lepší život.

Je pre nás veľmi dôležité, aby každý finančný príspevok bol využitý s maximálnym možným prínosom pre životy týchto žien. Zároveň sme zaviazaní k transparentnosti voči našim darcom,  ktorých budeme pravidelne informovať o tom, ako sú financie využívané.

Vaše dobré srdce a ochota prispieť majú moc meniť svet.

Ďakujeme za Váš čas a podporu.

S úctou,

OZ Maják nádeje

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  3. 12. 2023 19:34
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  28. 11. 2023 13:26
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 11. 2023 22:55
Láskavý darca
25 €  •  20. 11. 2023 0:34
Darca, ktorý je za každú dobrosť
30 €  •  13. 11. 2023 2:54
Veľkorysý darca
25 €  •  9. 11. 2023 17:36
Štedrý darca
25 €  •  24. 10. 2023 13:40
Láskavý darca
10 €  •  21. 10. 2023 8:00
Štedrý darca
100 €  •  20. 10. 2023 23:09
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 10. 2023 12:44
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 10. 2023 11:47

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň