Úspešne dokončené:

Pomôžte nám kúpiť šijací stroj a menštruačné vložky pre ženy a dievčatá v meste Kisumu, Keňa

Získaných 0 € 1 000 €
250 €
 -
35 darcov
Celkom sa zapojilo
29 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
8 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte nám kúpiť šijací stroj a menštruačné vložky pre ženy a dievčatá v meste Kisumu, Keňa

Získaných 0 € 1 000 €
250 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
23. 6. 2022

Kto kampaň organizuje?

UPDATE: Za 8 hodin sme zozbierali celú sumu +niečo naviac. Prima z organizácie Homeless of Kisumu mala slzy v očiach! Všetko čo vyzbierame naviac pôjde na menštruačné pomôcky a ak dosiahneme 400eur+ môžeme kúpiť druhý šijaci storj! POĎME NA TO SPOLU!

Priatelia, kamaráti, kolegovia!

Možno ste zaznamenali, že som momentálne v Keni v Afrike. Časť aktivít, ktoré tu máme sú spojené s návštevou miestnych neziskových organizácií a učením sa viac o ich činnosti. Po tom, čo som tu mala možnosť vidieť, Vás prosím o pomoc. Prosím, pomôžte mi získat peniaze na vložky pre dievčatá, ktoré by inak nemohli ísť do školy keď majú menštruáciu a na šijací stroj pre ženy ktorým pomáha organizácia Homeless of Kisumu. Snažíme sa získať iba 250€, takže aj malá čiastka 5–10€ je obrovskou pomocou. Nižšie nájdete príbeh týchto organizácií aby ste vedeli čo robia a prečo im chcem pomôcť.

Komu pomôžeme?

Homeless of Kisumu je organizácia, ktorá pracuje s ľuďmi zo slumov v meste Kisumu. Volajú ich „členovia našej rodiny“ alebo „bratia a sestry“ a nie bezdomovci. Ich snaha je zameraná na integráciu ľudí zo slumov do spoločnosti a najmä na prinavrátenie dôstojnosti týmto ľuďom. Pracujú so všetkými členmi spoločnosti ale najmä so ženami, ktoré učia ako vyrábať tašky, dekorácie, šperky alebo sandále z odpadových materiálov a zarobiť tak trochu peňazí na starostlivosť o ich deti.

Organizácia tiež pracuje s deťmi bez domova zo slumov. Stretli sme sa s deťmi ktoré mali 6 či 8 rokov a už boli závislé. Fetujú lepidlo aby neboli hladné, otupili sa a nevnímali realitu života na ulici alebo potlačili traumy ktoré ich viedli k úteku z domova. Organizácia im poskytuje profesionálnu psychologickú, právnu aj duchovnú pomoc. Dávajú deťom počas svojich akcií vždy jedlo, pravidelne im usporadúvajú športový program a sobotné stretnutia. Priatelia, v živote som nevidela to, čo som videla na lúke minulú sobotu. Skupina chlapcov z ulice v špinavom, otrhanom oblečení, hladní a niektorí napoly otupení. Deti sa však s nami hrali, tancovali sme spolu, chceli sa s nami pozdraviť, podať ruku a usmievali sa, keď sme k nim prišli..... Mladí ľudia pracujúci v tejto organizácií robia túto prácu ako dobrovoľníci. Majú vyštudovanú vysokú školu a mohli by sa otočiť chrbtom k tejto komunite, rozhodli sa ale zostať a pomôcť tým, čo také šťastie ako oni nemali.

Ženy, ktoré organizácia podporuje vyrábajú mimo iné aj tašky. Na to, aby ich mohli zošiť potrebujú šijací stoj. Ak majú možnosť tašky predávať, majú peniaze na zaopatrenie svojich detí, ktoré potom neskončia na ulici. Šijací stroj by im pomohol vytvoriť malú dielničku, kde by sa naučili šiť a boli by samostatnejšie, keďže teraz sú závislé od pomoci krajčíra.

Ďalšia organizácia s ktorou sme sa stretli sa volá KEFIADO (Kenya Female Advisory Organization). Učia dievčatá o menštruačnej hygiene, reprodukčnom zdraví a dávajú im vložky z „Banky menštruačných vložiek“, ktorú vytvorili aby dievčatá mali prístup k hygienickým produktom. Iba aby ste si vedeli predstaviť, čo znamená termín menštruačná chudoba: dievčatá, ktoré nemajú prístup k vložkám sa nie len cítia nepríjemne, lebo ich musia nahrádzať kusom látky, ale nie su schopné ísť do školy. Cesta do školy môže totiž trvať viac ako 2 hodiny. Veľmi často sú dievčatá lákané vodičmi malých motocyklov, slúžiace ako taxíky v Keni, ktorí im prisľúbia  za nízku cenu odvoz do školy, prípadne že im pomôžu kúpiť vložky a následne dievčatá sexuálne obťažujú alebo znásilnia. Sexuálne násilie je v obrovskom množstve priamym dôsledkom menštruačnej chudoby. Balík vložiek (8ks) tu stojí približne 0,65€ a aj napriek takejto nízkej cene si mnohé dievčatá nedokážu vložky kúpiť.

Veľa som premýšľala, kam idú moje peniaze, keďže ich darúvam veľkým medzinárodným organizáciám. Časť z nich pohltí administratíva organizácií a časť korupcia, ktorá je v tejto krajine šialená. Preto som sa rozhodla svoje peniaze dať priamo ľuďom a to prostredníctvom kúpy vecí a nie darovania peňazí, ktoré môžu byť zneužité.

Ďakujem Vám za každý príspevok a za to, že mi pomáhate pomáhať.

Jeden malý krok za druhým.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budú použité na kúpu šijacieho stroja pre ženy v slumoch v Kisumu, ktorým pomáha organizácia Homeless of Kisumu a na kúpu menštruačných vložiek, ktoré budú k dispozícií dievčatám z chudobných rodín a distribuuje ich organizácia KEFIADO

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
15 €  •  30. 6. 2022 12:41
Štedrý darca
50 €  •  30. 6. 2022 12:18
Veľkorysý darca
5 €  •  30. 6. 2022 10:46
Dobročinný Darca
10 €  •  29. 6. 2022 23:25
Dobrosrdečný darca
20 €  •  29. 6. 2022 10:10
Milý darca
20 €  •  28. 6. 2022 19:03
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 6. 2022 15:06
Veľkorysý darca
50 €  •  27. 6. 2022 21:06
Ľudmila
20 €  •  27. 6. 2022 19:59
Som rada, že som mohla pomôcť. Nech sa vám darí! Veľa zdravia!
Milý darca
5 €  •  27. 6. 2022 16:56
Láskavý darca
10 €  •  27. 6. 2022 14:29
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  27. 6. 2022 11:02
Milý darca
5 €  •  26. 6. 2022 7:41
J.O.
200 €  •  24. 6. 2022 21:53
V Keni sú úžasní ľudia. Bol som tam. Z daru obetujem 30 eur na ovocie a sladkosť pre deti, nech vedia, že je to lepšie ako lepidlo.+ Božské Srdce Ježišovo sa stará.
Dobročinný Darca
50 €  •  24. 6. 2022 10:54
Láskavý darca
20 €  •  23. 6. 2022 22:10
Štedrý darca
20 €  •  23. 6. 2022 22:08
Dobrosrdečný darca
10 €  •  23. 6. 2022 21:58
Milý darca
50 €  •  23. 6. 2022 17:54

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň