Výzva ukončená:

Pomôžme Františkovi zdolať následky mozgového infarktu pomocou špeciálnych rehabilitácií

Získaných 0 € 0 €
6 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Františkovi zdolať následky mozgového infarktu pomocou špeciálnych rehabilitácií

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
František Cingeľ
Dátum pridania
24. 10. 2023
Posledná aktualita

24. 10. 2023 23:47

Špeciálne rehabilitácie ❤️

Ďakujeme za pomoc. 🙏

Zobraziť celú aktualitu

V jedinú sekundu sa našej rodine zmenil celý život

Môj 53-ročný otec František zatiaľ tento príbeh písať nedokáže, preto ho píšem za neho. 

Od 7. 6. 2023 sme trávili dni, týždne a mesiace v Nemecku v nemocnici. Pre nás súrodencov a mamku to bolo veľmi ťažké obdobie a hlavne finančne náročné. Všetci robíme čo môžeme, ale už potrebujeme aj Vašu pomoc.

Náš ocko bol zdravý človek plný života, samostatný, pracovitý, milujúci manžel, otec štyroch deti a najlepší dedko. Živiteľ rodiny. Vždy každému pomáhal. No teraz potrebuje pomoc on sám. V jedinú sekundu sa nám a hlavne jemu zmenil celý život. 

Pracoval ako šofér v zahraničí, no v jedno ráno sa už nikomu neozval. Hľadali ho snáď všetci. Podarilo sa ho nájsť o 12:00 hod. 7. 6. 2023 na parkovisku v kamióne. Ležal tam v bezvedomí nikto nevie ako dlho. Bolo to v Nemecku, blízko mesta Lipsko. Hneď ho previezli do Univerzitnej kliniky v Lipsku, kde mu diagnostikovali Maligný mozgový infarkt (nezvratné poškodenie mozgu), čo značne poškodilo väčšiu časť mozgu na pravej strane. Ešte v tú noc podstúpil náročnú a dlhú operáciu hlavy, kde mu odstránili časť lebky a tak uvoľnili veľký tlak a opuch. 

Františkova cesta po mozgovom infarkte

Ten prvý týždeň bol pre našu rodinu najťažší v živote. Každý deň sme sa modlili a čakali, že sa niečo zlepší ale opak bol pravdou, opuch neustupoval a začal napádať aj zdravú stranu mozgu. Poškodenie bolo veľké, k tomu sa pridala trombóza krčnej žily, zistená srdcová vada a zápal pľúc. Vtedy mu lekári dávali 15% šancu na prežitie. Ďakovali sme Bohu za každý ďalší deň, ktorého sa ocko dožil. Asi po 10 dňoch opuch začal ustupovať a my sme začali mať nádej. Bol napojený na rôzne prístroje, aby ho udržali pri živote. Po 2 týždňoch v kóme ho začali preberať, čo trvalo asi týždeň. Pomaly nás začal vnímať a slabo reagovať, veľmi sme sa tešili keď nám stlačil ruku, alebo sa mu podarilo otvoriť oči.  Najväčšia vďaka patrí pánu Bohu, lekárom a zdravotnému personálu z kliniky (Uniklinik Leipzig), ktorí sa o neho s vytrvalosťou starali. 
12. 7. 2023 ho previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti do Neurologického rehabilitačného centra v meste Bennewitz v Nemecku, kde mal procedúry aké mu jeho zdravotný stav dovoľoval. Našťastie to všetko hradila zdravotná poisťovňa.

Jeho aktuálny zdravotný stav je taký, že sa dokáže jednou rukou najesť, napiť a potichu rozprávať. Na všetko ostatné potrebuje pomoc. Bohužiaľ celá ľava strana tela je absolútne nehybná. Ocko je ležiaci pacient odkázaný na pomoc druhých, najhoršie sú preňho plienky, každý deň nás prosí aby mohol ísť na wc ale bohužiaľ to nedokáže. Nemôže chodiť ani sam sedieť. 

12. 9. 2023 absolvoval opäť operáciu hlavy v nemocnici v Lipsku, kde mu vrátili časť lebky resp. implantát, aby nemusel každý deň nosiť špeciálne upravenú prilbu, ktorá mu chránila pravú časť mozgu. 
Po operácii sme ho museli previesť na vlastne náklady do Českej republiky, lebo ďalší pobyt v nemeckej nemocnici už poisťovňa nepreplácala. Tento prevoz do najbližšej nemocnice v CZ prebehol bez komplikácií. Teraz ho čaká ďalší prevoz na rehabilitačnu kliniku kde suma presiahne 2000€. Poisťovňa to žiaľ nehradí. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Momentálne sú pre ocka najdôležitejšie pravidelné a intenzívne rehabilitácie. Samozrejme, poisťovňa nehradí špeciálne neurologické rehabilitácie. Všetko sú to súkromne kliniky a pacient si celú liečbu hradí sám. Mesiac liečby stojí od 6 000€, a proces bude potrebné opakovať 2× až 3×.

Po konzultácii s lekármi je to preňho jediné riešenie.

Chceli by sme Vás dobrí ľudia poprosiť o zdieľanie a finančnú pomoc na tieto rehabilitácie. Aby mal náš ocko ľahší život.

Veríme že si jedného dňa sám sadne a postaví sa na nohy. 

Zo srdca ĎAKUJEME ❤️🙏❤️

František s rodinou

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

24. 10. 2023 23:47

Špeciálne rehabilitácie ❤️

Ďakujeme za pomoc. 🙏

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň