„Som veliteľom samostatnej prieskumnej jednotky síl bezpilotných systémov. Chcel by som požiadať o pomoc mojich priateľov zo Slovenska, keďže nám už mnohokrát pomohli. Prosím, pomôžte nám kúpiť pozorovacie drony, veľmi ich potrebujeme! Pôsobíme na misii v pokrovskom smere v Doneckej oblasti, na jednom z najťažších a najzložitejších úsekov frontu. Náš nepriateľ má tiež dobré elektronické systémy proti dronom. Utrpeli sme straty a obraciam sa preto s prosbou o pomoc na všetkých, ktorých zaujíma osud Ukrajiny, mojej krajiny. Sláva Ukrajine! Hrdinom sláva!“
Toľko slová plukovníka Oleha, ktorého reportér Andrej Bán spoznal počas svojich ciest na Donbase a vďaka 196 darkyniam a darcom im už takmer rok slúži tento darovaný džíp.
Decembrová reportáž Andreja Bána 👉 Sme tu ako zombie, vravia poslední obyvatelia Pokrovska na Donbase, čo ešte neušli pred mohutnou ruskou ofenzívou










