Úspešne dokončené:

Prekonávajme bariéry s Irenou – pomôžme jej získať schodovú plošinu

Získaných 0 € 1 536 €
1 400 €
 -
44 darcov
Celkom sa zapojilo
35 €
Priemerná výška daru
110 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prekonávajme bariéry s Irenou – pomôžme jej získať schodovú plošinu

Získaných 0 € 1 536 €
1 400 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Irena Jandzikova
Dátum pridania
20. 1. 2023
Posledná aktualita

28. 3. 2023 11:10

Vďaka🙏

Vďaka Vám všetkým kto prispel, zdieľal. Nesmierne si to vážim.

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Dobrý deň, volám sa Irena Jandzíková, no všetci priatelia ma volajú Ika, mám 41 rokov a diagnózu svalová dystrofia. Postupom času som kvôli tomuto ochoreniu začala fungovať na invalidnom vozíku, čo mi však na chuti zažívať bežné aj menej bežné veci vôbec neubralo. Veľmi rada cestujem a popritom skúšam rôzne nové veci, viď foto, ale nie moc extrémne, na to už mi chýba odvaha😉

Mám veľmi rada prírodu, viem sa v nej krásne zrelaxovať, milujem zvieratá, hlavne tie videné vo voľnej prírode, ktoré žijú svojím nespútanými životom, veľmi rada čítam, milujem kvety a záhradu ktorej sa venujem s mojím asistentom, tvorím rôzne DIY veci a v neposlednom rade som veľkou milovníčkou mačiek. Ale dokážem veľmi oceniť aj to,čo vytvoril človek, architektúru a umenie, som toho veľkou obdivovateľkou ako laik.

Komu pomôžeme?

Žiadam takouto cestou o pomoc prvýkrát. V minulom roku som sa pustila do viacerých vecí naraz, všetky sa mi našťastie podarilo úspešne vybaviť, už len táto sa mi preklopila do roku 2023 a to z finančného hľadiska. Nechýba mi už k dokončeniu taká závratná suma ako na začiatku🙏. Podarilo sa mi cez nadácie vyzbierať krásnych 4 000 €, čomu doteraz neviem uveriť  a som vďačná, že sa mi to podarilo. Chýba mi uz “iba” 1 400€. Touto cestou vás chcem poprosiť o pomoc.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Roky som odkladala túto vec úpravy na dome. Pokiaľ sily stačili po schodoch ma s vozíkom dávali asistenti aj blízka rodina. Ale starneme všetci a síl ubúda, namontovaním schodovej plošiny chcem odbremeniť moje okolie čo najviac. Lenže takáto záležitosť nieje len otázkou chcenia, ale bohužiaľ aj peňazí.

ÚPSVaR príspevok odsúhlasil, no stále zostáva dosť veľká suma na doplatok, keďže cena tejto plošiny sa vyšplhala na  16 962€, z toho mi ÚPSVaR uhradí 11 617,88€. Stále zostava doplatiť 5 345€, viem, že teraz je ťažšia doba, všetci si odopierame viac ako v minulosti, ale chcela by som Vás poprosiť prispieť na moju vec iba máličkom a keď nás bude viac, čo dajú len málo, myslím, že to dáme✊.

Ďakujem každému jednému človeku zvlášť ktorý mi prispel.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

28. 3. 2023 11:10

Vďaka🙏

Vďaka Vám všetkým kto prispel, zdieľal. Nesmierne si to vážim.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
30 €  •  17. 2. 2023 12:23
Veľkorysý darca
75 €  •  5. 2. 2023 10:33
Veľkorysý darca
100 €  •  3. 2. 2023 12:01
Dobrosrdečný darca
6 €  •  3. 2. 2023 10:47
Láskavý darca
100 €  •  29. 1. 2023 19:01
Dobrosrdečný darca
25 €  •  29. 1. 2023 16:29
Veľkorysý darca
25 €  •  27. 1. 2023 9:29
Veľkorysý darca
20 €  •  26. 1. 2023 16:22
Sima
25 €  •  26. 1. 2023 10:44
Držím palce ❤️
Darca, ktorý je za každú dobrosť
50 €  •  25. 1. 2023 19:18
Anička
100 €  •  25. 1. 2023 15:55
Ika,nech je už plošina na mieste a uľahčí ti život 😘
Lenka
100 €  •  25. 1. 2023 13:59
Drzim palce, nech je plošina čím skôr namontovaná :)
Milý darca
15 €  •  25. 1. 2023 12:05
Dobročinný Darca
30 €  •  25. 1. 2023 11:32
Milý darca
15 €  •  25. 1. 2023 11:03
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  25. 1. 2023 8:13

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň