Nakoľko sa môj krimi román Anjelik stal úspešným a prejavilo o neho záujem aj české nakladateľstvo, rozhodol som sa, okrem českého jazyka, nechať knihu preložiť aj do angličtiny.
Aj napriek ťažkej téme, dovolím si tvrdiť, že problém pedofílie je nočnou morou každého rodiča a preto treba o tomto otvorene hovoriť aj písať.
Tušíte správne! Dej je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Vďaka anglickému prekladu sa kniha môže dostať k širšiemu spektru čitateľov. Vlastne do celého sveta! Pomôžte mi to prosím zrealizovať.
O čom kniha je?
Z areálu základnej školy zmizlo dievčatko. Tretiačka Natálka Blažejová. Jej spolužiačka Sonička bola poslednou osobou, ktorá ju v ten deň videla. Mávala Natálke cez okno školskej družine, keď opúšťala školský dvor, držiac za ruku neznámeho muža. Odvtedy akoby sa pod Natálkou prepadla zem. Polícia spustila pátraciu akciu a v spolupráci s kriminalistami okamžite uzatvorili všetky výjazdy z mesta. Ešte tej istej noci sa stratené dievčatko našlo. Znetvorené a dobité v hustom krovinatom poraste. Niet najmenších pochýb, že sa stalo obeťou pedofila.
Reakcie čitateľov a recenzentov
- Pekný názov, ktorý však ukrýva veľmi smutný príbeh. Nehanbím sa priznať, že mi pri čítaní riadkov, keď jedna narušená ohava ubližuje tomu nevinnému deväťročnému dievčatku, vyšli slzy.
- Nikto by sa nechcel ocitnúť v koži rodičov, keď im unesú dieťa a dokonca, keď ho zneužijú. Je to fakt silná káva.
- Od prvej strany autor zaútočí na vaše nervy, zdvihne vám tlak a emócie vami budú lomcovať. A nech ste akokoľvek silní, ani jedno oko nezostane suché.
- Milujem knihy od tohto autora. Úžasné kriminálky, ktoré sa čítajú samé. Dej je tak pútavý, že knihu nepustíte z ruky, pokiaľ ju nedočítate.
- Nič pre slabé žalúdky. Silný, megasilný smutný príbeh z pera skvelého slovenského spisovateľa. Máloktorý rodič toto dokáže podľa mňa prečítať… ale aj napriek tomu, by po tejto knihe mal siahnuť každý, aby vedel, aké nebezpečenstvo môže hroziť deťom…
- Fúúú, už pri tom názve, že Anjelik, sa mi rozbúchalo srdce. Prečítala som prológ a hovorím si, že toto asi nedám. Od strany 70 nastal čudný pocit v žalúdku a slzavé oči. Najemotívnejšia kniha, ktorá mňa doslova šokovala. Takým hyenám by som odrezala orgány a denne solila…
- Strhujúci dej, miestami až mrazí aké monštrá žijú medzi nami a čo je najhoršie, veľa krát sú to vzdelaní ľudia
- V tomto prípade ide ozaj o ťažkú tému zneužívania detí, o čom sa nečíta ľahko, najmä nie rodičom.
- Kniha je písaná drsne a kruto, ale žiaľbohu veľmi realisticky. Hlavná téma bola ťažká, niektoré stránky sa mi čítali veľmi ťažko a na niektoré scény a opisy treba mať silný žalúdok.
- Autor od samého začiatku píše pútavo. Kniha vás doslova vtiahne do deja. Ja som musela od polovice knihy skončiť. Bola dosť ťažká na mozog.
- Človek, ktorý niečo také spácha si nezaslúži byť nazvaný človekom. Tak sa nadýchnite, naberte v sebe všetku silu a po knihe naozaj siahnite… kniha si zaslúži byť čítaná každým!

















