Projekt ukončený:

Podporte anglické vydanie knihy Cez hory – inšpirovanej láskou k Tatrám

Míľnik 1/3

Preklad prvej polovice knihy CEZ HORY zo slovenského jazyka do anglického. Prekladá novinár Peter Murphy z Veľkej Británie.

Získaných 0 € 3 107 €
3 000 €

Míľnik 2/3

Preklad druhej polovice knihy CEZ HORY zo slovenského jazyka do anglického. Prekladá novinár Peter Murphy z Veľkej Británie.

Získaných 0 € 3 107 €
6 000 €

Míľnik 3/3

Zaslanie preloženej aj graficky spracovanej knihy CEZ HORY do tlače.

Získaných 0 € 3 107 €
8 000 €
 -
17 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
183 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
91 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Podporte anglické vydanie knihy Cez hory – inšpirovanej láskou k Tatrám

Míľnik 1/3

Preklad prvej polovice knihy CEZ HORY zo slovenského jazyka do anglického. Prekladá novinár Peter Murphy z Veľkej Británie.

Získaných 0 € 3 107 €
3 000 €

Míľnik 2/3

Preklad druhej polovice knihy CEZ HORY zo slovenského jazyka do anglického. Prekladá novinár Peter Murphy z Veľkej Británie.

Získaných 0 € 3 107 €
6 000 €

Míľnik 3/3

Zaslanie preloženej aj graficky spracovanej knihy CEZ HORY do tlače.

Získaných 0 € 3 107 €
8 000 €
Zakladateľ
M KREO, s. r. o.
Dátum pridania
1. 3. 2024
Posledná aktualita

9. 6. 2024 17:31

Poďakovanie darcom

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí podporili anglické vydanie knihy Cez hory – inšpirovanej láskou k Tatrám. Veľmi si to vážime.

Zobraziť celú aktualitu

Radi by sme ukázali krásu našich Tatier vo svete

Na konci roka 2023 sme s láskavou podporou ľudí, nadšencov turistiky, milovníkov Tatier a našich partnerov vydali knihu CEZ HORY – Kniha inšpirovaná láskou k Tatrám. Kniha vyšla v slovenčine a dnes je už takmer vypredaná. Mali sme veľa ohlasov od ľudí, či ju nemáme aj v angličtine, lebo by ju chceli darovať svojim blízkym, priateľom a mnohí dokonca aj obchodným partnerom ako zaujímavý prezent o Slovensku. Čitatelia nás povzbudzovali, aby sme ju vydali v anglickom jazyku, že by o ňu mali záujem, pretože by radi ukázali krásu našich Tatier vo svete. 

Slovenskú verziu knihy sme písali s láskou, o čom svedčí aj podtitul knihy. Lásku, ktorú možno vnímať z rozhovorov, z postojov ľudí, ktorí sa pod Tatrami narodili alebo v nich prežili kus života. Je o ich blízkom vzťahu, úcte, ale aj rešpekte k Tatrám.

Kniha Cez hory je výberom toho najlepšieho, čo v poslednom období jej tvorcovia o našich veľhorách publikovali na stránke www.cezhory.sk. Okrem zaujímavých rozhovorov má jej obsah ambíciu motivovať vás na pekné tatranské túry do dolín, jaskýň, na štíty alebo chaty a nájdete v nej aj tipy na cyklovýlety, skialp či bežecké lyžovanie.

Knihu sme vydali v náklade tisíc kusov a v súčasnosti dopredávame posledné kusy v našom e-shope cezhory.sk Ako sme písali vyššie, tak od spustenia jej predaja nám ľudia opakovane písali, či ju máme aj v angličtine, pretože by ju chceli darovať ako pekný darček o Slovensku. Vydať knihu v anglickej mutácií sú pre nás ďalšie veľké náklady, s ktorými sme nepočítali, a tak sme skúsili poprosiť ľudí na platforme donio.sk

Slovenskú verziu knihy nájdete tu: Kniha CEZ HORY – Cez Hory

Kto za kampaňou stojí?

Sme skupinou nadšencov, milovníkov Vysokých, Belianskych, Západných a Nízkych Tatier. Na našom portáli www.cezhory.sk , ale aj sociálnych sieťach približujeme Tatry čo najväčšiemu domácemu, ale aj zahraničnému publiku, prinášame aktuálne spravodajstvo a zaujímavosti prostredníctvom pravidelného obsahu. Vytvárame okrem iného jedinečný autentický obsah v podobe relácií z tatranského prostredia. Láskou k Tatrám spájame ľudí naprieč generáciami, politickými názormi, vzdelaním či miestom bydliska. Naším cieľom je učiť ľudí láske k horám a motivovať ich tráviť čas v prírode.

Zľava: Roman Lončík, Ľudo Andok, Gabika Kinčoková, Janka Kucharčíková, Monika Janigová, Betka Kucbelová, Veronika Tkáčová a Jarko Kizek.

Na čo získané peniaze použijeme?

Peniaze použijeme výlučne na anglický preklad a tlač knihy, ktorá bude vytlačená na recyklovanom papieri s ekologickými farbami, tak ako to bolo pri slovenskej verzii knihy. Preklad zabezpečí Peter Murphy, anglický novinár, ktorý žije na Slovensku.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

9. 6. 2024 17:31

Poďakovanie darcom

Ďakujeme všetkým darcom, ktorí podporili anglické vydanie knihy Cez hory – inšpirovanej láskou k Tatrám. Veľmi si to vážime.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Miroslava M.
23 €  •  13. 5. 2024 20:18
👍
Milý darca
8 €  •  8. 5. 2024 17:01
Dobrosrdečný darca
20 €  •  8. 5. 2024 16:57
Veľkorysý darca
400 €  •  8. 5. 2024 8:27
Milý darca
1 000 €  •  2. 5. 2024 17:24
Štedrý darca
1 000 €  •  30. 4. 2024 16:17
Štedrý darca
500 €  •  24. 4. 2024 13:02
Veľkorysý darca
8 €  •  11. 3. 2024 19:43
Láskavý darca
8 €  •  11. 3. 2024 19:39
Štedrý darca
5 €  •  3. 3. 2024 19:59
Dobrosrdečný darca
100 €  •  1. 3. 2024 15:16
Veľkorysý darca
5 €  •  1. 3. 2024 11:35
Veľkorysý darca
5 €  •  1. 3. 2024 11:32
Štedrý darca
5 €  •  1. 3. 2024 11:31
Láskavý darca
10 €  •  1. 3. 2024 11:27
Darca, ktorý je za každú dobrosť
5 €  •  1. 3. 2024 11:16
Štedrý darca
5 €  •  1. 3. 2024 11:13

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu