Výzva ukončená:

Pomôžme zlepšiť kvalitu života nielen Elene, ale aj ďalším osamelým seniorom

Získaných 0 € 250 €
od 16 darcov
 -
16 darcov
Celkom sa zapojilo
16 €
Priemerná výška daru
25 €
Najvyšší dar
67 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme zlepšiť kvalitu života nielen Elene, ale aj ďalším osamelým seniorom

Získaných 0 € 250 €
od 16 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Misia úsmev a nádej, OZ MISIA ÚSMEV A NÁDEJ
Dátum pridania
30. 9. 2022

Životný príbeh pani Eleny

Tento príbeh je len jedným z mnohých osudov ľudí, ktorí si siahli na svoje dno a sú vďační aj za málo, čo im človek dá – za milé slovo, pocit priateľstva, za sprostredkovaný zážitok, drobnosť, ktorá nestojí veľa a predsa má obrovskú hodnotu.             

"Volám sa Elena, mám 56 rokov. Momentálne bývam v Domove pre seniorov, pretože pre zdravotné a sociálne dôvody nie som schopná samostatného fungovania.

Detstvo som prežila v dedinke pod Vysokými Tatrami, ako najmladšia zo štyroch detí. Vyrastali sme v skromných podmienkach. S mamkou sme tkali na krosnách, rada som jej pri tejto činnosti pomáhala. Mám ukončené ZŠ vzdelanie, na roky strávené v škole nerada spomínam. Súrodenci postupne odišli z domu a ja som sa zamestnala ako skladníčka. Vydala som sa ako 33 ročná, ale s manželom sme ostali bezdetní. Už 12 rokov som vdova.  

Keď mi umreli rodičia, ostala som s bratom bývať v starom rodičovskom dome, ktorý už nebol v dobrom technickom stave – tiekla strecha, na stenách sa vytvorila pleseň, kúrili sme drevom v starej peci. Veľmi som sa bála, pretože sa mi v čase, kedy som chcela riešiť problém s bývaním, zhoršil aj zdravotný stav.

Nedokázala som sa samostatne pohybovať – opuchli a sčervenali mi nohy, mala som silné bolesti, bola som odkázaná na pomoc iných. V tom období som aj veľmi schudla. Nemala som príbuzných, priateľov, ktorí by mi pomohli, brat sa o mňa nezaujímal. Dostala som sa do nemocnice a tam mi poradili, aby som zvážila možnosť podať si žiadosť o poskytovanie pobytovej sociálnej služby. Táto možnosť riešenia mojej nepriaznivej situácie sa mi zdala ako dobré riešenie.

   

V Domove pre seniorov som si našla priateľov, voľný čas rada trávim lúštením krížoviek, čítaním. S poskytovanými službami som spokojná a som vďačná aj za to, že mi zamestnanci pomohli vybaviť invalidný dôchodok, lebo v čase keď som bývala doma, som poberala len dávku v hmotnej núdzi.

Napriek tomu, že mám kde bývať, aj čo jesť, je pre mňa finančne náročné zabezpečiť si základné hygienické potreby, lieky, ktoré nie sú na lekársky predpis, oblečenie, ktoré mám opotrebované. To sú výdavky, na ktoré moje finančné prostriedky nepostačujú.“

Spoločne pomáhame osamelým seniorom

Naša organizácia sa stretáva s množstvom ľudí a rodín, ktorí trpia chudobou, ale najviac ohrozenými sú osamelí seniori. Pomôžme pani Elene a ďalším osamelým seniorom v okrese Stará Ľubovňa, aby si mohli dovoliť aspoň životu dôležitý základ, celodennú stravu, hygienické pomôcky, oblečenie, atď..

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Financie budú použité na úhradu a rozvoz obedov pre osamelých seniorov a pre osamelých seniorov v domove sociálnych služieb úhrada stravy. Zabezpečíme hygienické prostriedky, čistiace prostriedky, veci do domácnosti, oblečenie, atď..

Pomôžte nám pomáhať. Spoločne môžeme zlepšiť kvalitu života mnohým. Ďakujeme! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  6. 12. 2022 19:40
Dobrosrdečný darca
14 €  •  4. 12. 2022 21:40
Milý darca
25 €  •  29. 11. 2022 21:16
Milý darca
25 €  •  29. 11. 2022 20:50
Dobrosrdečný darca
20 €  •  29. 11. 2022 19:52
Veľkorysý darca
25 €  •  29. 11. 2022 19:44
Dobrosrdečný darca
25 €  •  29. 11. 2022 17:19
Láskavý darca
20 €  •  29. 11. 2022 12:49
Štedrý darca
10 €  •  28. 11. 2022 22:04
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  28. 11. 2022 19:21
Dobročinný Darca
10 €  •  19. 11. 2022 8:28
Veľkorysý darca
6 €  •  13. 11. 2022 20:17
Dobrosrdečný darca
5 €  •  4. 11. 2022 21:41
Veľkorysý darca
10 €  •  1. 11. 2022 17:42
Dobrosrdečný darca
25 €  •  16. 10. 2022 21:19
Dobrosrdečný darca
10 €  •  11. 10. 2022 10:26

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň