Úspešne dokončené:

Všetci milujeme svoje deti – pomôžme škôlkarkám a škôlkarom z Ukrajiny

Získaných 0 € 1 653 €
od 22 darcov
 -
22 darcov
Celkom sa zapojilo
75 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
16 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Všetci milujeme svoje deti – pomôžme škôlkarkám a škôlkarom z Ukrajiny

Získaných 0 € 1 653 €
od 22 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
25. 4. 2022

Komu pomôžeme?

Názov tejto výzvy je parafrázou staršej piesne od Stinga. Ako sám hovorí v nedávnom videu: nikdy si nemyslel, že táto pesnička bude opäť aktuálna. Vznikla za čias Studenej vojny a Sting spieva o nádeji, že aj Rusi majú radi svoje deti.

Dnes si 22 ukrajinských detí vo veku 3–6 rokov v škôlke v Prievidzi spieva Kolo, kolo mlynské. Alexander, Olesia, Mark, Kira, Karolina, Polina, Myhailo, Kyrylo, Sofia a ďalší… oni a ich rodiny museli utiecť pred vojnou.

Mesto Prievidza nedávno otvorilo pre tieto deti samostatnú triedu materskej školy, aj s ukrajinsky hovoriacimi učiteľkami. Asi nie je potrebné popisovať, v akej náročnej situácii sa nachádzajú rodiny týchto detí, vrátane existenciálnych problémov, strachu o svojich blízkych na Ukrajine či neistoty, kedy sa budú môcť vrátiť domov. Počúvať o tom, ako jedno z dievčatiek chce odložiť časť desiaty maminke, lebo nemajú čo jesť, je srdcervúce. Chceme tiež predísť tomu, aby niektoré deti museli prestať chodiť do škôlky, lebo si nebudú môcť dovoliť zaplatiť mesačné školné a stravné.

Zmapovali sme preto potreby všetkých rodín a pomáhame. Podarilo sa nám pripraviť adresné balíčky, ktorými sme pokryli časť potrieb – topánočky, bundičky ale napr. aj spodné prádlo. Niektoré deti potešili autíčka, nálepky, stavebnice či bábiky. V čase vytvorenia výzvy sú na ceste aj pyžamká. Ďalší dobrí ľudia pomohli s dovybavením triedy, napríklad aj švihadlami, loptami či hračkami do piesku.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Najakútnejšou potrebou sú momentálne základné hygienické balíčky, ktoré by pomohli deťom aj mimo škôlky.

Chceli by sme im tiež skvalitniť vyučovací proces nákupom  hudobných nástrojov (drevené paličky, triangle, tamburíny či penové tyče použiteľné pri hre na telo). Deti sú veľmi šikovné a rýchlo sa učia – hudba ich zvlášť baví a učia sa popritom aj slovenský jazyk.

A priebežne budeme reagovať na aktuálne potreby, napríklad aj dvoch nových škôlkarov, ktorí začnú navštevovať škôlku krátko po zverejnení tejto výzvy.

Ak môžte – pomôžte! 100% vášho daru pomôže deťom v škôlke a ich rodinám, žiť v rámci možností dnešnej situácie normálny život.

ĎAKUJEME!

Kto kampaň organizuje?

Chceme dlhodobo pomáhať ľuďom, ktorí prichádzajú z Ukrajiny do  nášho regiónu. Vytvorili sme preto iniciatívu Prievidza pomáha Ukrajine. Na tejto iniciatíve spolupracuje mesto Prievidza, Galéria Jabloň, občianske združenie BERKAT, ukrajinská komunita a aktívni občania v Prievidzi a okolí.

Od začiatku vojny realizujeme pomoc ľudom Ukrajiny v Prievidzi a okolí a aj priamo na Ukrajine. Zabezpečili sme ubytovanie pre viac ako 200 ľudí z Ukrajiny. Každý týždeň vydávame trvanlivé potraviny desiatkam rodín (vrátane všetkých rodín detí zo škôlky). Dodávame na Ukrajinu veľmi potrebný zdravotnícky materiál. Viac si o nás prečítajte na www.prievidzapomaha.sk.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
50 €  •  8. 5. 2022 9:57
Milan
20 €  •  8. 5. 2022 0:02
Zelam detom z Ukrajiny len to najlepšie
Veľkorysý darca
100 €  •  5. 5. 2022 0:02
Láskavý darca
1 000 €  •  4. 5. 2022 16:53
Dobročinný Darca
20 €  •  3. 5. 2022 11:19
Láskavý darca
50 €  •  30. 4. 2022 10:42
Dobrosrdečný darca
15 €  •  29. 4. 2022 14:01
Dobrosrdečný darca
20 €  •  29. 4. 2022 5:53
Dobrosrdečný darca
100 €  •  28. 4. 2022 19:49
Milý darca
10 €  •  28. 4. 2022 19:43
Štedrý darca
20 €  •  28. 4. 2022 12:40
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 4. 2022 7:13
Milý darca
25 €  •  27. 4. 2022 19:49
Milý darca
14 €  •  27. 4. 2022 10:27
Štedrý darca
9 €  •  27. 4. 2022 7:34
Dobročinný Darca
20 €  •  26. 4. 2022 23:02
Dobročinný Darca
20 €  •  26. 4. 2022 13:18
Štedrý darca
50 €  •  26. 4. 2022 10:25
Štedrý darca
10 €  •  26. 4. 2022 9:25
Láskavý darca
50 €  •  26. 4. 2022 7:47

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň