Výzva ukončená:

Pomôžme Patrikovi vykročiť vpred

Míľnik 1/3

Prvý krôčik pre Patrika

Získaných 0 € 3 115 €
1 000 €

Míľnik 2/3

Druhý krôčik 💜

Získaných 0 € 3 115 €
3 000 €

Míľnik 3/3

Zabezpečenie potrebných rehabilitácii 💜💜

Získaných 0 € 3 115 €
5 000 €
 -
75 darcov
Celkom sa zapojilo
42 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
118 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Patrikovi vykročiť vpred

Míľnik 1/3

Prvý krôčik pre Patrika

Získaných 0 € 3 115 €
1 000 €

Míľnik 2/3

Druhý krôčik 💜

Získaných 0 € 3 115 €
3 000 €

Míľnik 3/3

Zabezpečenie potrebných rehabilitácii 💜💜

Získaných 0 € 3 115 €
5 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Patrik Matejka
Dátum pridania
22. 11. 2022

Kto kampaň organizuje?

Ahojte, volám sa Martin a s manželkou Ivankou sme rodičia malého Patrika. Motívom a naším cielom je postaviť Patrika na svoje vlastné nohy a pomôcť mu spraviť jeho prvý krok v živote.

Patrikov príbeh

Milí darcovia,
volám sa Patrik  a prezývajú ma aj „bojovník“.

Narodil som sa predčasne v 26. týždni tehotenstva s mierami 640 gramov a 32 centimetrov – bola zo mňa taká malá Palculienka. O život som bojoval ako lev a bojujem doteraz. Môj štart na tomto svete bol veľmi náročný. Najhoršie bolo odlúčenie od maminky a tatina, ktorí so mnou pre pandémiu Covid-19 po narodení nemohli byť. Mamina sa ma mohla prvýkrát dotknúť po vyše troch mesiacoch odlúčenia.

Prvých desať dní môjho života som dýchal sám. Na jedenásty deň sa však moje mini telíčko unavilo, skolabovalo a museli ma intubovať.

Intubovaný som bol 14 dní a celkovo 54 dní som strávil na kyslíku a podpornej ventilácii. Prekonal som sepsu – otravu krvi, krvácanie do mozgu 2–3 stupňa a štyrikrát som prijal transfúziu krvi. Mám za sebou aj operáciu očí v Bratislave, následkom čoho trpím strabizmom na ľavom oku. Trápi ma aj hypotónia, ale s rodičmi sa nevzdávame a cvičím Vojtovu metódu. Absolvujem rôzne rehabilitácie, medzi nimi aj plávanie a masáže, a navštevujem rehabilitačné centrum.

Mojim veľkým snom a snom mojich rodičov je to, aby som konečne začal sedieť, neskôr štvornožkovať a nakoniec chodiť.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Chceme Vás poprosiť o pomoc pre nášho syna Patrika, ktorý je veľmi šikovný, ale potrebuje veľa, veľa cvičiť a preto mu chceme dopriať rehabilitácie, ktoré sú finančne veľmi náročné, aby už konečne mohol vykročiť vpred. 

Financie z projektu budú hlavne použité na potrebné rehabilitácie v špecializovanom rehabilitačnom centre, ktoré musí navštevovať, na potrebné ortopedické pomôcky a špeciálne cvičebné postupy,vďaka ktorým Patrik bude môcť dalej napredovať k nášmu vysnívanému cielu.

Ďakujeme! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobročinný Darca
10 €  •  20. 3. 2023 22:43
Dobročinný Darca
25 €  •  20. 3. 2023 13:12
Láskavý darca
25 €  •  18. 3. 2023 0:58
Dobrosrdečný darca
25 €  •  10. 3. 2023 20:33
Dobrosrdečný darca
10 €  •  8. 3. 2023 20:42
Dobročinný Darca
20 €  •  7. 3. 2023 1:42
Veľkorysý darca
104 €  •  5. 3. 2023 20:22
Láskavý darca
5 €  •  27. 2. 2023 0:00
Dobročinný Darca
2 €  •  16. 2. 2023 20:13
Bauerovi
50 €  •  16. 2. 2023 19:59
Držíme palce!!! Bauerovi, Domažlice
Veľkorysý darca
25 €  •  16. 2. 2023 8:00
Veľkorysý darca
10 €  •  16. 2. 2023 6:35
Dobročinný Darca
50 €  •  16. 2. 2023 1:49
Dobrosrdečný darca
4 €  •  15. 2. 2023 23:44
Veľkorysý darca
5 €  •  15. 2. 2023 22:27
Milý darca
4 €  •  15. 2. 2023 22:20

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň