Výzva ukončená:

Pomôžme matke so synom, ktorí utiekli z Kyjeva

Získaných 0 € 380 €
od 12 darcov
 -
12 darcov
Celkom sa zapojilo
32 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
61 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme matke so synom, ktorí utiekli z Kyjeva

Získaných 0 € 380 €
od 12 darcov

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
22. 4. 2022

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Ilona, mám 35 rokov a môj syn Tihan má 6 rokov. Naša cesta na Slovensko sa začala 3. marca, keď to začalo byť v Kyjeve nebezpečné a môj syn ma požiadal, aby sme odišli na bezpečnejšie miesto. Rozhodli sme sa pre najbližšiu krajinu – Slovensko. 

Ako sme sa dostali na Slovensko?

Kyjev sme opustili vďaka evakuácii, ktorú organizovala armáda. Cesta do mesta Chmeľnyckyj nám trvala 11 hodín, odkiaľ sme ďalších 10 hodín pokračovali smerom na Ľvov. Na ďalší deň, 5. marca, sme sa vybrali smerom na slovenské hranice. Cesta cez slovenské hranice bola náročná. Utiecť z Ukrajiny sa snažilo veľké množstvo ľudí s malými deťmi, takže sme sa rozhodli stráviť noc v dedine Malý Berezný.  Keď sme na druhý deň po ôsmich hodinách prekročili hranice, dobrovoľníci nám zabezpečili vodu, jedlo a základné hygienické potreby. Vďaka Facebooku sa nám podarilo nájsť ubytovanie v Chorvátskom Grobe. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na Slovensko sme prišli na začiatku marca a všetky úspory sa nám už minuli. Financie, ktoré sa nám podarí vyzbierať použijeme na zabezpečenie základných potrieb, ako sú oblečenie, jedlo a školské potreby pre syna.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  22. 6. 2022 10:04
Dobrosrdečný darca
20 €  •  21. 6. 2022 19:52
Milý darca
20 €  •  19. 6. 2022 13:42
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  13. 6. 2022 2:09
Láskavý darca
20 €  •  10. 5. 2022 18:58
Láskavý darca
10 €  •  6. 5. 2022 20:48
Veľkorysý darca
20 €  •  3. 5. 2022 11:34
Tamara
20 €  •  27. 4. 2022 18:20
Držím vám palce! ❤️
Štedrý darca
20 €  •  26. 4. 2022 9:28
Veľkorysý darca
20 €  •  23. 4. 2022 13:57
Dobrosrdečný darca
10 €  •  22. 4. 2022 21:04
Milý darca
100 €  •  22. 4. 2022 21:03

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň