Výzva ukončená:

Podporme Matyaska, aby mohol napredovať

Získaných 0 € 10 598 €
15 000 €
 -
392 darcov
Celkom sa zapojilo
27 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
59 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporme Matyaska, aby mohol napredovať

Získaných 0 € 10 598 €
15 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Vladimír Bariak
Dátum pridania
8. 6. 2023

Kto kampaň organizuje?

Matyasko je dvojročný usmievavý chlapček, ktorému najväčšiu radosť robí lezenie na nočný stolík, posteľ, gauč a neváha urobiť aj bezhlavý kotrmelec, má svoj svet, do ktorého my nezapadáme.

Nerozumie našim pokynom, nerozpráva a ani neukazuje na veci, ktoré chce. Keď sa mu niečo nepáči, dokáže to dať najavo mrnčaním alebo plačom. Zatiaľ bolo vyslovené podozrenie na autizmus.

Komu pomôžeme?

O Matyaskovom bytí a nebytí sa rozhodovalo už v dvadsiatom týždni, kedy musela maminka absolvovať zákrok a následný niekoľkotýždňový pobyt v nemocnici.

Pôrod prebehol v poriadku, ale ďalšie dni Matyaskovho života boli náročné. Od malička nechcel jesť a trápil ho reflux. Okrem problémov s jedením sa pridali problémy so svalmi – nekoordinovaný svalový tonus. Špeciálne mlieko a rehabilitácie pomohli Matyaskovi napredovať. 

Ako šťastní rodičia sme sa dočkali prvých Matyaskových krokov v jedenástich mesiacoch. Keď sme si mysleli, že je všetko v poriadku, tak sme začali pozorovať, že Maty je iný ako ostatné deti. Neukazoval nám, čo ho zaujalo, nereagoval na svoje meno, nedokázal urobiť jednoduché pokyny, prestal používať slabiky: mama, baba, dede.

V osemnástich mesiachoch sme neprešli M-Chat-R-ovým dotazníkom. Podozrenie na autizmus bolo vyslovené psychológom, neurológom, atď. 

Už po prvom podozrení sme sa rozhodli pomôcť Matyaskovi rôznymi terapiami aby sme u neho rozvinuli nielen reč, zlepšili komunikáciu, očný kontakt, ale aj problémy s jedením (terapia Dr. Veľ v Martine, ergoterapia, fyzioterapia, logopédia, snoezelen, oxy terapia v hyperbarickej komore, CTA,  podanie kmeňových buniek atď)

Po návšteve u troch rôznych doktorov sme zistili, že náš syn trpí blokádami, ktoré spôsobovali reflux. 

Matyasko absolvoval aj 1. podanie kmeňovými bunkami, ktoré musíme opakovať.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Získané prostriedky by sme chceli použiť na ďalší turnus u Dr. Veľa, podanie kmeňových buniek, návštevu fyzioterapeuta, logopéda a odstránenie blokád aby náš Matyasko napredoval a aby sa mohol zaradiť do života.

Vopred ďakujeme za Vašu pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
20 €  •  6. 8. 2023 23:04
Milý darca
100 €  •  6. 8. 2023 22:45
Dobrosrdečný darca
10 €  •  6. 8. 2023 11:29
Veľkorysý darca
27 €  •  6. 8. 2023 10:14
Dobročinný Darca
3 €  •  5. 8. 2023 21:58
Veľkorysý darca
10 €  •  5. 8. 2023 21:49
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  5. 8. 2023 9:51
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  4. 8. 2023 21:12
Láskavý darca
10 €  •  4. 8. 2023 20:19
Láskavý darca
100 €  •  4. 8. 2023 18:23
Štedrý darca
10 €  •  4. 8. 2023 16:53
Milý darca
50 €  •  4. 8. 2023 15:57
Láskavý darca
25 €  •  4. 8. 2023 6:54
Milý darca
3 €  •  4. 8. 2023 6:49
Láskavý darca
5 €  •  4. 8. 2023 1:20
Štedrý darca
10 €  •  4. 8. 2023 0:14
Veľkorysý darca
25 €  •  3. 8. 2023 22:56
Dobrosrdečný darca
20 €  •  3. 8. 2023 21:51
antonia
20 €  •  3. 8. 2023 21:51
drzim palce, pozdravujem rodicov. Janina kamaratka

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň