Úspešne dokončené:

Buldočka Lexi potrebuje operáciu – pomôžme jej

Získaných 0 € 2 268 €
od 124 darcov
 -
124 darcov
Celkom sa zapojilo
18 €
Priemerná výška daru
200 €
Najvyšší dar
12 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Buldočka Lexi potrebuje operáciu – pomôžme jej

Získaných 0 € 2 268 €
od 124 darcov

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Ivan Baska
Dátum pridania
25. 1. 2023
Posledná aktualita

7. 2. 2023 14:46

Lexi nás navždy opustila

Dobrý deň, 

ďakujem všetkým za nezištnú pomoc, veľmi si to vážim. Včera ma Lexi bez rozlúčky opustila po reoperácii, jej srdiečko už nezvládlo ten nápor. Získané peniažky použijem na uhradenie jej posledných 2 operácií.

Ďakujem, spinkaj sladko anjelik môj, bola si statočná. 

Petra Bašková

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Zdravím všetkých psíčkarov, nepsíčkarov, tých, ktorým nie je osud nemej tváre ľahostajný a prosím z celého srdca o pomoc. 

Komu pomôžeme?

Mám 4,5-ročnú buldočku, ktorá sa iba v auguste 2022 dostala z tažkej meningomyelitídy. Bolo to pre nás obe veľmi ťažké obdodie, ako psychicky, tak i finančne. Celková liečba s diagnostikou nás vyšla na 2 500 €. Neprešiel ani polrok a v decembri sme museli opäť absolvovať MRI za 700 €, potvrdená bola neuritída, ktorá je veľmi bolestivá.

Od posledného MRI vyšetrenia ubehli 3 týždne a opäť sme museli absolvovať toto vyšetrenie. Diagnóza znie, poškodená platnička medzi 2. a 3.stavcom. Je nutná operácia a následné rehabilitácie. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Operácia spolu s hospitalizáciou bude stáť cca. 1 700 €. Po toľkých výdavkoch za posledných 6 mesiacov neviem bez vašej pomoci túto liečbu uhradiť. Následne bude potrebné, aby absolvovala aj rehabilitácie, čo predstavuje ďalšie náklady. 

Prosím dobrých ľudí, pomôžte mi ju zachrániť, je pre mňa všetkým. Iba vďaka nej sa mi zmenil život k lepšiemu a chcem jej iba vrátiť to, čo ona dáva mne dennodenne. 🙏

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

7. 2. 2023 14:46

Lexi nás navždy opustila

Dobrý deň, 

ďakujem všetkým za nezištnú pomoc, veľmi si to vážim. Včera ma Lexi bez rozlúčky opustila po reoperácii, jej srdiečko už nezvládlo ten nápor. Získané peniažky použijem na uhradenie jej posledných 2 operácií.

Ďakujem, spinkaj sladko anjelik môj, bola si statočná. 

Petra Bašková

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobročinný Darca
28 €  •  7. 2. 2023 10:00
Štedrý darca
5 €  •  6. 2. 2023 22:08
Láskavý darca
5 €  •  6. 2. 2023 20:50
Veľkorysý darca
10 €  •  6. 2. 2023 15:24
Dobrosrdečný darca
2 €  •  4. 2. 2023 12:25
Dobročinný Darca
5 €  •  4. 2. 2023 6:30
Štedrý darca
10 €  •  3. 2. 2023 18:58
Štedrý darca
10 €  •  3. 2. 2023 18:55
PetraN.
10 €  •  3. 2. 2023 16:57
Drzim Lexi prsty, nech je v poriadku :)
Darca, ktorý je za každú dobrosť
5 €  •  3. 2. 2023 15:44
Darca, ktorý je za každú dobrosť
2 €  •  3. 2. 2023 14:39
Láskavý darca
5 €  •  3. 2. 2023 14:30
Milý darca
5 €  •  3. 2. 2023 13:53
Láskavý darca
5 €  •  3. 2. 2023 13:28
Dobrosrdečný darca
10 €  •  3. 2. 2023 13:18

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň