Úspešne dokončené:

Podporte Slovensko na najnebezpečnejších pretekoch na svete

Získaných 0 € 5 430 €
5 000 €
 -
123 darcov
Celkom sa zapojilo
44 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte Slovensko na najnebezpečnejších pretekoch na svete

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Miroslav
Dátum pridania
24. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Som Miroslav Laki Sloboda. Mám 44 rokov a som Slovenský pretekár na motocykloch. Moju pretekársku kariéru som začal v roku 2007.

Pretekám na prírodných okruhoch  (road racing) a cieľom mojej kampane je dostať sa späť na nanebezpečnejšie preteky na svete, slávne Tourist Trophy na ostrove Man.

Moja kariéra

Zo začiatku som sa predstavil na motocyklových pretekoch v roku 2007. Spočiatku som jazdil na agentúrnych akciách, ale moja  súťaživosť ma rýchlo priviedla na Majstrovstvá Slovenskej republiky a medzinárodný seriál Alpe Adria Road Racing Championship.

V oboch seriáloch som dosahoval pozoruhodné výsledky, ale preteky na špeciálnych okruhoch typu Slovakia Ring, Hungaroring alebo Masarykov okruh v Brne nevyhovovali úplne mojej náture. V roku 2014 som sa rozhodol vyskúšať si pretekať na prírodných okruhoch, ktoré boli kedysi bežnou súčasťou svetového šampionátu, ale neskôr museli ustúpiť omnoho bezpečnejším uzavretým okruhom. Prírodné okruhy v Európe však v posledných rokoch zaznamenali úspešný comeback, keď oproti tým špeciálnym sa môžu pýšiť nielen veľkým prílivom  pretekárov, ale aj obrovskému záujmu divákov, ktorý ich po celej Európe navštevujú v desaťtisícoch.

Hneď od môjho prvého štartu na prírodnom okruhu som si uvedomil, že práve adrenalín a atmosféra pretekov na týchto tratiach, je presne to, čo úplne napĺňa moju predstavu o správnom pretekaní na motorke. Za dva roky pretekania na českých a slovenských prírodných okruhoch som nazbieral množstvo skúseností, prišli aj prvé úspechy, pódiové umiestnenia, víťazstvo v Ostrave a túžba vyskúšať, ako také akcie vyzerajú v zahraničí.V roku 2016 a 2017 som sa predstavil vo Fínskej Imatre, kde sa pretek konal na kedysi až kultovom okruhu ktorý bol dlhé roky súčasťou svetového šampionátu.

Prvý Slovák na TT

Moje túžby však smerovali ešte ďalej. V roku 2017 som sa ako prvý slovenský pretekár v histórií predstavil na legendárnom 60-kilometrovom okruhu Mountain Course na Ostrove Man v Írskom mori, na najnáročnejšej motocyklovej trati, ktorá každoročne láka stovky jazdcov z celého sveta, navzdory tomu že pri pokuse pokoriť tento okruh prišlo o život 250 motocyklových pretekárov… Na pretekoch Manx GP som sa úspešne umiestnil nielen v preteku nováčikov, kde som obsadil 9. miesto. ale aj v triede do 600 ccm (Junior Manx GP), kde som porazil viac skúsených súperov a v cieli som bol zo 70 tych štartujúcich na 30 tom mieste. Po roku som sa na ostrov Man vrátil. Tentokrát som už zúžitkoval svoje minuloročné skúsenosti, a v triede Junior MGP som obsadil 20 te miesto a v triede Senior GP dokonca 16. miesto! Okrem spomínaných akcií som sa v posledných rokoch úspešne predstavil aj na vybraných akciách medzinárodného seriálu IRRC (International Road Racing Championchip). Výbornú formu v sezóne 2018 som potvrdil aj ziskom titulu majster Slovenska v triede Supersport.

Mojim cieľom pre rok 2023 je vrátiť sa na ostrov Man do najprestížnejšieho a najnáročnejšieho preteku na prírodných okruhoch, Tourist Trophy, ktorý se koná od roku 1907. A môcť tak reprezentovať vás a Slovensko.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Značnú časť rozpočtu na moje pretekanie pokrývajú sponzori, ktorým zas a znova ďakujem.

Samozrejme, časť rozpočtu musím zarobiť. Náš šport rozhodne nie je profesionálny, ako napríklad známejšie okruhové preteky na motodromoch. Bohužiaľ tento rok bojujeme s rozpočtom viac ako kedykoľvek predtým a potreboval by som pomoc od Vás, fanúšikov.

Účasť na TT stojí poriadny balíček. Čiastočne aj preto, že závodný program trvá dva týždne. Celkovo potrebujem na účasť minimálne 20 000 €. Sú v tom prevozné náklady oboch motoriek, náklady na cestu vrátane veľmi drahých trajektov, potrebné poistenie, benzín za závody.

Ďakujem za akúkoľvek pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  12. 5. 2023 22:46
Dobrosrdečný darca
10 €  •  12. 5. 2023 9:49
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  12. 5. 2023 8:29
Veľa šťastia ✊️
Darca, ktorý je za každú dobrosť
150 €  •  11. 5. 2023 12:53
Veľkorysý darca
30 €  •  10. 5. 2023 14:15
Dobrosrdečný darca
25 €  •  10. 5. 2023 9:49
Veľkorysý darca
25 €  •  9. 5. 2023 21:46
Daniel Chovanec #11
25 €  •  9. 5. 2023 20:45
To je najmenej ako sa môžem odvďačiť za všetko, čo ste mi pomohli. Ďakujem a uži si to ✊ Plyn je vpravo 😜
Rišo Chovanec
25 €  •  8. 5. 2023 18:15
Dones merkura💪💪
Dobrosrdečný darca
50 €  •  8. 5. 2023 17:46
Milý darca
10 €  •  8. 5. 2023 13:57
Ivan K.
25 €  •  8. 5. 2023 8:08
Drzim palce Laki!
TD motors
160 €  •  8. 5. 2023 1:22
Go baby Go!
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  7. 5. 2023 22:24
Dobročinný Darca
10 €  •  7. 5. 2023 13:07
Láskavý darca
100 €  •  7. 5. 2023 9:57
Darca, ktorý je za každú dobrosť
25 €  •  7. 5. 2023 9:16
Martin
50 €  •  7. 5. 2023 9:04
Hodně štěstí Laki a snad se brzy uvidíme na IOM🙏💙🍀
Dobročinný Darca
50 €  •  7. 5. 2023 7:29
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  7. 5. 2023 6:43

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň