Výzva ukončená:

Noviny “O KRAJINE“ – kompas pre agresiu Ruska na Ukrajine

Získaných 0 € 200 €
2 500 €
 -
2 darcovia
Celkom sa zapojilo
100 €
Priemerná výška daru
150 €
Najvyšší dar
46 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Noviny “O KRAJINE“ – kompas pre agresiu Ruska na Ukrajine

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
30. 5. 2022

O čom sú noviny „O KRAJINE“?

Vnímame, že dialóg je dnes dôležitejší než kedykoľvek predtým. Predpokladom preň sú však relevantné informácie. Preto sa Bystriny, rozhodli, že okrem diskusií iniciatívy Zastavme ich bratia! pripravíme k Ukrajine aj špeciálne noviny. Nazvali sme ich „O krajine" a mapujú vojnu u našich susedov.

Nájdete v nich odpovede na otázky, ktoré si mnohí kladieme, vysvetľujúce rozhovory aj silné príbehy.

Rozprávali sme sa s premiérom Eduardom Hegerom, reportérom Tomášom Forróom, historikom Jakubom Drábikom aj so saleziánom Petrom Jackom. Ponúkame pohľad na ruskú inváziu od Róberta Bezáka, Rusky žijúcej na Slovensku, psychologičky aj dobrovoľníkov, ktorí neúnavne pomáhali na hraniciach.

Naše-vaše noviny rozvážame po celom Slovensku, aby mohli byť kompasom, zdrojom informácií a sily aj pre ostatných.

Nájdete ich na rôznych miestach a v komunitných centrách týchto miest a obcí: Banská Bystrica, Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Čadca, Raslavice, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Modra, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Trenčín, Trnava, Žilina, Hnúšťa, Lučenec, Hlohovec, Zamagurie, Brezno, Bratislava.

Zároveň sa noviny a články chystáme šíriť aj online, aby sa dostali ku všetkým, ktorí chcú alebo sa potrebujú zorientovať.

TU si môžete pozrieť noviny „O krajine" v elektronickej podobe. 

Páči sa vám „O krajine"? Pomôžte nám

Nápad na noviny „O krajine" vznikol spontánne – zo silnejúcej potreby priniesť relevantné informácie čo najširšiemu okruhu ľudí, ktorí si v týchto týždňoch kladú dôležité otázky. 

Rozhodli sme sa pre formu klasických papierových novín.

– Náklad 20 000 ks

– Noviny sú pre ľudí ZADARMO

– Distribúcia do všetkých kútov Slovenska

Ako to už pri printových materiáloch býva, náklady sú nemalé, rovnako aj energia, ktorú sme do projektu vložili. Preto potrebujeme aj vašu pomoc.

Ak vás naše noviny oslovili, prosíme vás o podporu. 

Pomôžte nám dofinancovať špeciálne vydanie novín „O krajine". 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Napriek tomu, že takmer celý prvý náklad novín (20.000 ks) je už rozdistribuovaný po Slovensku, stále nám chýbajú prostriedky na jeho dofinancovanie. 

Vaše dary použijeme výhradne na dofinancovanie novín a výdavky s nimi spojené: distribúciu, produkciu a grafické práce.

Ak by sa vyzbieralo viac peňazí, než je plánovaná suma, radi by sme spravili dotlač. 

ĎAKUJEME!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
50 €  •  13. 6. 2022 21:44
Štedrý darca
150 €  •  31. 5. 2022 10:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň