Ukáž LYSEJ, že jej kopce a lesy potrebuješ!

Míľnik 1/3

Ďakujeme priatelia, pokryjeme 1/3 potrebnej sumy.

Získaných 0 € 15 498 €
5 000 €
6 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Neuveriteľné, už len kúsok do cieľovej sumy.

Získaných 0 € 15 498 €
10 000 €
6 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Ste skvelí, pokryjeme náklady na letnú prevádzku.

Získaných 0 € 15 498 €
15 000 €
6 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Kamila Mikolajová
Dátum pridania
3. 6. 2024
Posledná aktualita

13. 6. 2024 8:01

Už sme blízko k dosiahnutiu míľnika, ktorý ukáže LYSEJ, čo s letom! ☀️

ČO MÔŽEŠ PRÍSPEVKOM PODPORIŤ?

Vami, milí podporovatelia Lysej, vyzbierané peniaze z Donia poslúžia na čo najdlhší udržiavací režim, ako ochrana pred úplným vypnutím energií a nevyhnutné mzdy.

Snažíme sa o predĺženie reakčného času na hľadanie nového investora, alebo hľadanie iného riešenia, ktoré zachráni stredisko. 

Spoločne sa nám podarilo dosiahnuť už druhý míľnik zbierky. Pomôžte nám s tretím. Prispieť môžete ľubovoľnou sumou, každé euro sa počíta. 🙏

Ďakujeme a veľmi si vážime všetkých, ktorí prispeli. Ste fantastickí! Aj naďalej vás prosíme, ak máte možnosť vyvinúť tlak na VÚC, alebo inak pomôcť stredisku napríklad tipom na seriózneho investora, budeme vám veľmi vďační. ❤️

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Lysá  ❤️

Čarovné miesto uprostred Čergovských vrchov na východnom Slovensku, blízko mesta Prešova. Kopce, kde mnohí absolvovali svoj prvý lyžiarsky kurz ešte na drevených lyžiach. Sedačka, na ktorej ste sa vedeli z obce Drienica vyviezť až na vrchol Lysej. A stamadiaľ sa vydať po vlastných, na bicykli či bežkách po vrcholoch Čergova. A zakončiť svoj výlet pivkom na Horskej Chate Šport. Ach, aké sladké spomienky!

Aké prekvapenie nastalo, keď sa partii srdciarov pred troma rokmi podarilo Lysej znova vliať život do koreňov a žíl. Spustením sedačky (ktorá nefungovala cez desať rokov!), vlekov, zavlažovacieho systému, rekonštrukciou chaty, vybudovaním trailov a mnohým iným.

Odhodlanie, odmakané množstvo prác a obrovská túžba pomáhať rozvíjať region nestačili. Prišiel covid, energetická kríza, slabé zimy. Lysá potrebovala finančnú pomoc, aby prežila. Dlhé mesiace verila v pomoc VÚC, ktorú po vzore susedných krajín požiadala.

Pomoc neprišla a a so zlomeným srdcom musela nám všetkým povedať: “KONČÍME. ☹

Správa o ukončení prevádzky strediska nás zasiahla.

Mnohí si vraveli, že veď nie je to tak dávno, kedy stredisko ožilo a ľudia mohli okrem Tatier a Poľska chodiť za prechádzkou, cyklistikou či lyžovaním do krásnych vrchov Čergova. A to tuto blízko, len pár desiatok kilometrov od Prešova.

Kampaň vznikla na základe obrovskej podpory či už priaznicov Lysej, športu, rozvoju miestneho regiónu. Proste všetkých, ktorým záleží na tom, aby krásne obnovujúce projekty na Slovensku nemuseli končiť. A my sme nemuseli jazdiť ďaleko, keď to tu máme tak krásne. Vážime si, čo máme a chceme to podporiť.

Nevzdávame sa. Pomôžte nám pokračovať.

Cieľom zbierky je ukázať, že si Lysú nedáme. Ukážme, že sme srdciari a Lysú podporujeme! Niektorí sa môžu pýtať: „A to vám 15 000 € postačí?“ Na celkovú záchranu strediska nie. Tam musí pomôcť región.

Avšak, peniaze vyzbierané z tejto zbierky budú slúžiť na prevádzkovanie Horskej Chaty Šport v stredisku. Garantujeme vám, že váš príspevok určite nevyjde nazmar a peniaze budú účelovo využité na pokrytie neodkladných prevádzkových nákladov.

„Potiahnime“ spoločne letnú sezónu a ukážeme regiónu, že o miestne športové strediská máme záujem! Myslíme lokálne, jednáme  lokálne, podporujeme lokálne. Nedovoľme Lysej zhasnúť svetlá.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

13. 6. 2024 8:01

Už sme blízko k dosiahnutiu míľnika, ktorý ukáže LYSEJ, čo s letom! ☀️

ČO MÔŽEŠ PRÍSPEVKOM PODPORIŤ?

Vami, milí podporovatelia Lysej, vyzbierané peniaze z Donia poslúžia na čo najdlhší udržiavací režim, ako ochrana pred úplným vypnutím energií a nevyhnutné mzdy.

Snažíme sa o predĺženie reakčného času na hľadanie nového investora, alebo hľadanie iného riešenia, ktoré zachráni stredisko. 

Spoločne sa nám podarilo dosiahnuť už druhý míľnik zbierky. Pomôžte nám s tretím. Prispieť môžete ľubovoľnou sumou, každé euro sa počíta. 🙏

Ďakujeme a veľmi si vážime všetkých, ktorí prispeli. Ste fantastickí! Aj naďalej vás prosíme, ak máte možnosť vyvinúť tlak na VÚC, alebo inak pomôcť stredisku napríklad tipom na seriózneho investora, budeme vám veľmi vďační. ❤️

4. 6. 2024 8:13

Za pár hodín sme vďaka vám dosiahli prvý míľnik, ĎAKUJEME! ❤️

Ahojte, milí podporovatelia Lysej,

Chceme vám povedať, že sme dojatí! Včera večer sa vám za štyri  hodiny podarilo vyzbierať cez neuveriteľných 5 000 eur. Vau! ĎAKUJEME, naši historicky prví darcovia! 

Chceme sa s vami podeliť o TELEVÍZNU REPORTÁŽ, ktorá bola včera odvysielaná v poobedných správach. Pozrite si príbeh, ktorému ste pomohli. 💞

S malou dušičkou si dovolíme vás poprosiť, ak ste náš príbeh ešte nezdieľali, budeme vďační ak našu zbierku „sharnete“ medzi vašich blízkych cez sociálne siete či akokoľvek.

Toľko dobrá správa na ráno.

Prajeme krásny deň z Lysej!

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Slovan Hooligans
28 €  •  24. 6. 2024 21:59
Dojdem na poharik
Láskavý darca
15 €  •  24. 6. 2024 21:53
Veľkorysý darca
20 €  •  24. 6. 2024 21:29
Dobrosrdečný darca
15 €  •  24. 6. 2024 21:24
Štedrý darca
10 €  •  24. 6. 2024 21:22
Veľkorysý darca
20 €  •  24. 6. 2024 21:21
Láskavý darca
10 €  •  24. 6. 2024 21:16
Láskavý darca
10 €  •  24. 6. 2024 21:04
Milý darca
30 €  •  24. 6. 2024 21:02
Veľkorysý darca
20 €  •  24. 6. 2024 20:49
Láskavý darca
80 €  •  24. 6. 2024 20:45
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 6. 2024 20:43
Milý darca
800 €  •  24. 6. 2024 20:41
Milý darca
20 €  •  24. 6. 2024 20:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 6. 2024 20:39
Štedrý darca
100 €  •  24. 6. 2024 20:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  24. 6. 2024 20:27
Milý darca
50 €  •  24. 6. 2024 20:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  24. 6. 2024 20:26

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Prispej ľubovoľnou čiastkou a podpor fungovanie strediska v letnej sezóne.

Získať túto odmenu
Adoptuj si svoju sedačku
Prispejte 50 € a viac

Adoptuj si svoju sedačku

Zostáva 118/183

Naša ikonická sedačková dráha má dokopy 183 dvojsedadlových sedačiek. Nechcel by si si jednu z nich adoptovať?

Zostáva 118/183
Cyklodres LYSÁ
Prispejte 80 € a viac

Cyklodres LYSÁ

Zostáva 2/27

Podpor Lysú kúpou cyklodresu na tvoju jazdu (napríklad aj po Čergovských vrchoch).

Odmena Zostáva 2/27

1× cyklodres

Získať túto odmenu
Čelenka a buffka LYSÁ
Minuli sa

Čelenka a buffka LYSÁ

Zostáva 0/40

Podpor Lysú kúpou balíčka s čelenkou a buffkou.

Odmena Zostáva 0/40

1× čelenka

1× buffka

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Prispej ľubovoľnou čiastkou a podpor fungovanie strediska v letnej sezóne.

Získať túto odmenu
Adoptuj si svoju sedačku
Prispejte 50 € a viac

Adoptuj si svoju sedačku

Zostáva 118/183

Naša ikonická sedačková dráha má dokopy 183 dvojsedadlových sedačiek. Nechcel by si si jednu z nich adoptovať?

Zostáva 118/183
Cyklodres LYSÁ
Prispejte 80 € a viac

Cyklodres LYSÁ

Zostáva 2/27

Podpor Lysú kúpou cyklodresu na tvoju jazdu (napríklad aj po Čergovských vrchoch).

Odmena Zostáva 2/27

1× cyklodres

Získať túto odmenu
Čelenka a buffka LYSÁ
Minuli sa

Čelenka a buffka LYSÁ

Zostáva 0/40

Podpor Lysú kúpou balíčka s čelenkou a buffkou.

Odmena Zostáva 0/40

1× čelenka

1× buffka