Juraj a Matúš boli 12. októbra 2022 na správnom mieste. V Teplárni mohli byť LGBTI+ ľudia sami sebou, slobodne sa prejaviť a byť v komunite, ktorá im rozumie.
Tepláreň však teraz končí a my chceme vytvoriť nové bezpečné miesto, ktoré bude niesť jej odkaz.
LGBTI+ ľudia na Slovensku sa totiž ani rok od útoku na Zámockej necítia byť v bezpečí. Namiesto podpory čelia hejtu, útokom a nenávisti. Miera akceptácie v spoločnosti ostáva naďalej nízka, čo títo ľudia pociťujú každý deň v bežnom živote.
V novom komunitnom centre v Bratislave nájdu LGBTI+ ľudia podporu, prijatie a rešpekt.
Na to, aby vzniklo, však potrebujeme vašu pomoc.
Nové komunitné centrum má už svoj budúci priestor. Naším cieľom je teraz vyzbierať s pomocou verejnosti 30 tisíc na jeho prestavbu a zariadenie, aby mohlo plniť svoj účel.

















