Staň sa súčasťou 35. ročníka odovzdávania najstarších filmových cien IGRIC 2024!

Míľnik 1/2

Prvým míľnikom je pokryť náklady na výrobu unikátnych bronzových zliatín sošky Igric podľa návrhu sochárky Erny Masarovičovej.

Získaných 0 € 670 €
1 000 €
52 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Pokryjeme náklady na prenájom priestorov DK Zrkadlový háj, kde sa jubilejný 35. ročník odovzdávania cien IGRIC bude konať.

Získaných 0 € 670 €
5 000 €
52 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Slovenský filmový zväz
Dátum pridania
11. 6. 2024

Vedeli ste, že …

…dejiskom prvého udeľovania cien IGRIC, ktorý v roku 1967 vyhlasoval Slovenský filmový a televízny zväz sa stal Bratislavský hotel Devín?

Slávnostnému večeru dominoval film režiséra Štefana Uhra – Panna zázračnica. Zúčastnil sa ho aj čestný predseda FITESU Martin Frič, zakladatelia IGRICA Martin Slivka a Stanislav Barabáš a mnohí ďalší významní filmári.

V nasledujúcom ročníku získal svojho prvého IGRICA napríklad Juraj Jakubisko za hraný debut Kristove roky.

Štvrtý ročník sa konal až v roku 1993, ale IGRIC zostal aj po dvadsať ročnom nedobrovoľnom zákaze v sedemdesiatych rokoch normalizácie nezmenený.

Soška IGRIC vznikla na základe návrhu akademickej sochárky Erny Masarovičovej. Sošky Alegória múz a Hudba sa modifikovali do dnešnej podoby IGRICA.

Výroba je pomerne náročná. Odlieva sa z bronzu a každá je jednoznačný unikát. Už viac ako desať rokov ju umelecky stvárňuje Andrej Margoč.

Soška ktorú vlastnia najväčšie Slovenské filmové a televízne, herecké, režisérske aj scenáristické hviezdy je pomenovaná po stredovekom potulnom spevákovi, komediantovi a nekonformnom hercovi Igricovi. Ten bol tvorcom stredovekej kultúry a bol nesmierne umelecky všestranný…

Kto za kampaňou stojí?

Za podujatím stojí Slovenský filmový zväz, Únia slovenských televíznych tvorcov a Literárny fond. V tvorivom kolektíve zapálene pracujú: renomovaná režisérka a scenáristka, Yvonne Vavrová, zároveň producentka odovzdávania týchto najstarších slovenských filmových cien, animátorka Gabika Klaučová, fotografka a publicistka Lenka Strelecká, filmový producent Viliam Richter, fotografka a Social media expert Vivienne Strelecká, mladý nádejný režisér Kristián Druga, absolventka masmediálnej komunikácie Veronika Trnková, filmový strihač Milan Cmarko,  umelecká strihačka Alena Šichmanová, moderátor Peter Kočiš, televízny produkčný Jozef Fulop, fotograf Tobias Bomm a množstvo ďalších nadšencov naprieč všetkými generáciami a profesiami filmu a televízie.

Podporuje nás taktiež Slovenský filmový ústav.

Partnerom je aj RTVS, vďaka čomu sa jubilejný ročník bude môcť odvysielať na :Dvojke.

Na čo získané peniaze použijeme?

Umenie v jeho čírej forme je čoraz častejšie tlačené na hranicu zabudnutia. Naprieč všetkými jeho oblasťami umelci pociťujú znižujúcu sa podporu a tým pádom aj čoraz náročnejšie podmienky na ich existenciu. Odovzdávanie cien IGRIC slúži okrem toho, že je to jedna z najprestížnejších cien, aké môže filmár získať aj na motiváciu autorov do ich ďalšej tvorby. 

Všetky získané prostriedky použijeme na organizáciu jubilejného galavečera a výdavky spojené s jeho prípravami.

Prvým míľnikom je pokryť náklady na výrobu unikátnych bronzových zliatín sošky Igric podľa návrhu akademickej sochárky Erny Masarovičovej, ktoré dostanú najlepší filmári a filmárky, ako hmotné vyznamenanie za ich doterajšiu tvorbu.

Druhý míľnik nám pomôže pokryť náklady na prenájom priestorov DK Zrkadlový háj, kde sa jubilejný 35. ročník odovzdávania cien IGRIC bude konať.

Tretí míľnik nám pokryje všetky náklady spojené so záverečnou recepciou.

So štvrtým miľníkom sa nám podarí pokryť všetky náklady spojené s priamym prenosom a celkovým priebehom večera. Zároveň sa nám podarí finančne podporiť aj filmových nadšencov a dobrovoľníkov, ktorí nám počas celého roka pomáhajú pri príprave galavečera.

Piaty, posledný míľnik využijeme na budovanie istoty do ďalších rokov, že najstaršie filmové ocenenie na Slovensku neprestane existovať.

ĎAKUJEME!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
55 €  •  11. 7. 2024 18:53
Dobrosrdečný darca
15 €  •  21. 6. 2024 20:11
Veľkorysý darca
10 €  •  18. 6. 2024 12:25
Štedrý darca
5 €  •  18. 6. 2024 7:24
Štedrý darca
10 €  •  17. 6. 2024 11:01
PL
35 €  •  16. 6. 2024 16:21
Vydrzte !
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  15. 6. 2024 13:56
Dobrosrdečný darca
15 €  •  13. 6. 2024 17:04
Milý darca
165 €  •  13. 6. 2024 12:21
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  12. 6. 2024 19:59
Darca, ktorý je za každú dobrosť
100 €  •  12. 6. 2024 18:26
Veľkorysý darca
60 €  •  11. 6. 2024 20:14
Veľkorysý darca
25 €  •  11. 6. 2024 18:10
Láskavý darca
10 €  •  11. 6. 2024 12:22
Láskavý darca
35 €  •  11. 6. 2024 10:00
Láskavý darca
10 €  •  11. 6. 2024 9:09

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Vstupenka na galavečer
Prispejte 35 € a viac

Vstupenka na galavečer

Zostáva 48/50

Ako odmenu za podporu získate jednu vstupenku na galavečer, v ktorej je zahrnutá aj pozvánka na záverečnú recepciu.

Zostáva 48/50
Zvýhodnené dve vstupenky na galavečer
Prispejte 60 € a viac

Zvýhodnené dve vstupenky na galavečer

Zostáva 23/25

Ak máte svoje plus jeden, za túto sumu dostanete ako odmenu dve vstupenky na galavečer za zvýhodnenú cenu. V cene je aj pozvánka na záverečnú recepciu.

Zostáva 23/25
Podpisová karta
Prispejte 10 € a viac

Podpisová karta

Zostáva 96/100

Ako odmenu dostanete kartu podpísanú vybranými tohtoročnými laureátmi ceny IGRIC.

Odmena Zostáva 96/100

Osobné vyzdvihnutie

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Ďakujeme, že Ti podpora Slovenského filmového a televízneho umenia nie je ľahostajná!

VIP miesto pod svetlami reflektorov
Prispejte 55 € a viac

VIP miesto pod svetlami reflektorov

Zostáva 11/14

Chcete mať perfektné miesta, z ktorých nie len že uvidíte celý program zblízka, ale budete aj snímaný kamerami, ktoré budú celý galavečer zaznamenávať? VIP vstupenka je pre Vás.

Zostáva 11/14
Získať túto odmenu
Skupinový masterclass s p.Božidarou Turzonovovou – Práca herca na javisku
Prispejte 150 € a viac

Skupinový masterclass s p.Božidarou Turzonovovou – Práca herca na javisku

Zostáva 15/15

Legendárna Božidara Turzonovová Vás na svojej skupinovej prednáške prevedie hereckou prácou a porozpráva, čo všetko obnáša. V prípade, že máte zájem stať sa hercom dá Vám potrebné praktické aj teoretické rady. Ako odmenu za Vašu podporu budete mať na prednáške rezervované jedno miesto.

Zostáva 15/15
Filmárske legíny: A predsa sa točí
Prispejte 99 € a viac

Filmárske legíny: A predsa sa točí

Zostáva 50/50

Patríte k tým, čo bez návštevy kina nevydržia viac ako týždeň, alebo ste jedným zo státisíc filmových profesionálov, ktorí sa snažia dennodenne vytvoriť  ilúziu a virtuálnu mágiu, ktorá nás očarí a privedie na iné myšlienky? V každom prípade nie je na svete žiadne iné médium, ktoré by “svedčalo” malým aj veľkým, starým aj mladým, ženám a mužom. A keď chcete vzdať hold všetkým tým skvelým ľuďom za kamerou, neváhajte a podporte našich filmárov, ktorí sa uchádzajú o prestížnu sošku Igric a ešte k tomu získate originálne značkové legíny  Yvonne Design. Legíny sa vyrábajú presne na objednanú veľkosť a preto prosím nezabudnite nám napísať, ktorú veľkosť si želáte: XS, S, M, L, XL.

Odmena Zostáva 50/50

Osobné vyzdvihnutie v sobotu v predvečer galavečera počas inštalácie techniky v DK Zrkadlový háj.

Filmové líčenie
Prispejte 150 € a viac

Filmové líčenie

Zostáva 10/10

Nechajte sa individuálne nalíčiť filmovou maskérkou Alžbetou Tešedikovou na filmové postavy, ako napríklad Barbie, zažiarte v štýle Marilyn Monroe, alebo 20. rokov ako Veľký Gatsby. Fantázii sa medze nekladú a správny make-up Vás zaručene dostane do Vášho obľúbeného príbehu.

Odmena Zostáva 10/10

Po individuálnej dohode je možné overiť si možnosť na líčenie postavy podľa vlastného výberu. Obdržite voucher, ktorý Vás bude oprávňovať na osobné nalíčenie podľa Vašich a maskérkiných časových možností.

Bronzový donor
Prispejte 250 € a viac

Bronzový donor

Zostáva 10/10

Vaše meno bude uvedené v záverečných titulkoch, na plagáte podujatia aj v bulletine.

Zostáva 10/10
Strieborný donor
Prispejte 500 € a viac

Strieborný donor

Zostáva 2/2

Vaše meno bude uvedené v záverečných titulkoch, na plagáte podujatia aj v bulletine. 

Zároveň budete mať možnosť odovzdať tvorivú prémiu za herecký výkon mužský, alebo ženský a môžete sa odfotiť s laureátmi jubilejného večera.

Zostáva 2/2
Zlatý donor
Prispejte 1 000 € a viac

Zlatý donor

Zostáva 2/2

Vaše meno bude uvedené v záverečných titulkoch, na plagáte podujatia aj v bulletine. 

Zároveň budete mať možnosť odovzdať cenu IGRIC za herecký výkon mužský, alebo ženský a môžete sa odfotiť s laureátmi jubilejného večera.

Zostáva 2/2

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Vstupenka na galavečer
Prispejte 35 € a viac

Vstupenka na galavečer

Zostáva 48/50

Ako odmenu za podporu získate jednu vstupenku na galavečer, v ktorej je zahrnutá aj pozvánka na záverečnú recepciu.

Zostáva 48/50
Zvýhodnené dve vstupenky na galavečer
Prispejte 60 € a viac

Zvýhodnené dve vstupenky na galavečer

Zostáva 23/25

Ak máte svoje plus jeden, za túto sumu dostanete ako odmenu dve vstupenky na galavečer za zvýhodnenú cenu. V cene je aj pozvánka na záverečnú recepciu.

Zostáva 23/25
Podpisová karta
Prispejte 10 € a viac

Podpisová karta

Zostáva 96/100

Ako odmenu dostanete kartu podpísanú vybranými tohtoročnými laureátmi ceny IGRIC.

Odmena Zostáva 96/100

Osobné vyzdvihnutie

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Ďakujeme, že Ti podpora Slovenského filmového a televízneho umenia nie je ľahostajná!

VIP miesto pod svetlami reflektorov
Prispejte 55 € a viac

VIP miesto pod svetlami reflektorov

Zostáva 11/14

Chcete mať perfektné miesta, z ktorých nie len že uvidíte celý program zblízka, ale budete aj snímaný kamerami, ktoré budú celý galavečer zaznamenávať? VIP vstupenka je pre Vás.

Zostáva 11/14
Získať túto odmenu
Skupinový masterclass s p.Božidarou Turzonovovou – Práca herca na javisku
Prispejte 150 € a viac

Skupinový masterclass s p.Božidarou Turzonovovou – Práca herca na javisku

Zostáva 15/15

Legendárna Božidara Turzonovová Vás na svojej skupinovej prednáške prevedie hereckou prácou a porozpráva, čo všetko obnáša. V prípade, že máte zájem stať sa hercom dá Vám potrebné praktické aj teoretické rady. Ako odmenu za Vašu podporu budete mať na prednáške rezervované jedno miesto.

Zostáva 15/15
Filmárske legíny: A predsa sa točí
Prispejte 99 € a viac

Filmárske legíny: A predsa sa točí

Zostáva 50/50

Patríte k tým, čo bez návštevy kina nevydržia viac ako týždeň, alebo ste jedným zo státisíc filmových profesionálov, ktorí sa snažia dennodenne vytvoriť  ilúziu a virtuálnu mágiu, ktorá nás očarí a privedie na iné myšlienky? V každom prípade nie je na svete žiadne iné médium, ktoré by “svedčalo” malým aj veľkým, starým aj mladým, ženám a mužom. A keď chcete vzdať hold všetkým tým skvelým ľuďom za kamerou, neváhajte a podporte našich filmárov, ktorí sa uchádzajú o prestížnu sošku Igric a ešte k tomu získate originálne značkové legíny  Yvonne Design. Legíny sa vyrábajú presne na objednanú veľkosť a preto prosím nezabudnite nám napísať, ktorú veľkosť si želáte: XS, S, M, L, XL.

Odmena Zostáva 50/50

Osobné vyzdvihnutie v sobotu v predvečer galavečera počas inštalácie techniky v DK Zrkadlový háj.

Filmové líčenie
Prispejte 150 € a viac

Filmové líčenie

Zostáva 10/10

Nechajte sa individuálne nalíčiť filmovou maskérkou Alžbetou Tešedikovou na filmové postavy, ako napríklad Barbie, zažiarte v štýle Marilyn Monroe, alebo 20. rokov ako Veľký Gatsby. Fantázii sa medze nekladú a správny make-up Vás zaručene dostane do Vášho obľúbeného príbehu.

Odmena Zostáva 10/10

Po individuálnej dohode je možné overiť si možnosť na líčenie postavy podľa vlastného výberu. Obdržite voucher, ktorý Vás bude oprávňovať na osobné nalíčenie podľa Vašich a maskérkiných časových možností.

Bronzový donor
Prispejte 250 € a viac

Bronzový donor

Zostáva 10/10

Vaše meno bude uvedené v záverečných titulkoch, na plagáte podujatia aj v bulletine.

Zostáva 10/10
Strieborný donor
Prispejte 500 € a viac

Strieborný donor

Zostáva 2/2

Vaše meno bude uvedené v záverečných titulkoch, na plagáte podujatia aj v bulletine. 

Zároveň budete mať možnosť odovzdať tvorivú prémiu za herecký výkon mužský, alebo ženský a môžete sa odfotiť s laureátmi jubilejného večera.

Zostáva 2/2
Zlatý donor
Prispejte 1 000 € a viac

Zlatý donor

Zostáva 2/2

Vaše meno bude uvedené v záverečných titulkoch, na plagáte podujatia aj v bulletine. 

Zároveň budete mať možnosť odovzdať cenu IGRIC za herecký výkon mužský, alebo ženský a môžete sa odfotiť s laureátmi jubilejného večera.

Zostáva 2/2