Výzva ukončená:

FIREMEDICAL o.z. pomáha ľuďom z Ukrajiny, teraz potrebujú vašu pomoc

Získaných 0 € 0 €
117 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

FIREMEDICAL o.z. pomáha ľuďom z Ukrajiny, teraz potrebujú vašu pomoc

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
FIREMEDICAL o.z.
Dátum pridania
7. 12. 2022

Kto kampaň organizuje?

Sme FIREMEDICAL občianske združenie, ktoré pôsobí v Humanitárnom centre Gabčíkovo. Pôsobíme v ňom od marca 2022 ako zdravotná služba, ktorá pomáha tisícke Ukrajincom utekajúcim pred vojnou medzi ktorých patria matky s deťmi, novorodenci, seniori. Poskytujeme im 24/7 zdravotnú službu, poradenstvo, objednávame ich ku špecialistom na vyšetrenia, kde ich aj vozíme a sme im 100% nápomocní. Dostávajú od nás všetko potrebné pre zdravie, rovnako aj lieky, zdravotnícky materiál a zdravotnícke pomôcky, nakoľko si tieto veci nemôžu dovoliť.

Komu pomôžeme?

Zabezpečujeme zdravotnú službu pre 1000 utečencov, ktorá nie je financovaná zo strany štátu. Kde sa staráme o 88 seniorov (poberajú starobný dôchodok z Ukrajiny v maximálnej hodnote 80€) o matky s deťmi (matky s deťmi s onkologickými ochoreniami, ktoré nemôžu ísť pracovať nakoľko by ohrozili zdravie svojho dieťaťa) matky, ktoré majú viacero detí v rôznych vekových kategóriach kde je obmedzená ich sociálna integrácia v pracovnom pomere, ľudia na s rôznymi zdravotnými postihnutiami, ktoré ich obmedzujú pri výkone práce, ľudia s HIV postihnutím, ľudia s chronickými ochoraniami ako sú srdcové ochorenia, epilepsie, cukrovka. Matky s novorodencami a matky s mentálnou poruchou detí. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z tejto výzvy budú použité na pokrytie nákladov v humanitárnom centre. Všetky získané prostriedky sa použijú na lieky všetkého druhu (lieky na vysoký krvný tlak, lieky na cukrovku, lieky od teploty, vitamíny…) nakoľko si ich nevedia ľudia žijúci v Humanitárnom centre zabezpečiť sami. Zdravotnícky materiál, ako sú (obväzy, ihly, striekačky, gázové krytia, dezinfekčné prostriedky, kolostomické pomôcky, invalidné vozíky, barle, postele pre imobilných pacientov, dezinfekčné matrace, jednorázové plienky pre deti aj dospelých…) a množsto iného, zdravotnícka technika, ako je defibrilátor, EKG, tlakomer, ABR prístroj (acidobazická rovnováha pre deti na diagnostiku dehydratácie), CRP prístroj (creaktívny proteín, zápalový faktor) a iné potrebné materiálno technické zabezpečenie.  

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň