Výzva ukončená:

Ivetka bojuje s rakovinou. Darujme jej nádej na jej poslednú liečebnú možnosť.

Míľnik 1/2

Ďakujeme, že Ivetke pomáhate zabezpečiť 4 týždne terapie.

Získaných 0 € 28 254 €
28 486 €

Míľnik 2/2

Ďakujeme za naplnenie cieľovej sumy. Zabezpečme Ivetke aj ďalšie potrebné týždňe terapie.

Získaných 0 € 28 254 €
52 000 €
 -
885 darcov
Celkom sa zapojilo
32 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
119 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Ivetka bojuje s rakovinou. Darujme jej nádej na jej poslednú liečebnú možnosť.

Míľnik 1/2

Ďakujeme, že Ivetke pomáhate zabezpečiť 4 týždne terapie.

Získaných 0 € 28 254 €
28 486 €

Míľnik 2/2

Ďakujeme za naplnenie cieľovej sumy. Zabezpečme Ivetke aj ďalšie potrebné týždňe terapie.

Získaných 0 € 28 254 €
52 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Iveta Lanáková
Dátum pridania
13. 12. 2023
Posledná aktualita

8. 3. 2024 19:52

Moji vážení darcovia

Srdečná vďaka všetkým, ktorí ma finančne podporili, len vďaka vám  som mohla začať s Optune terapiou.

Ak sa rozhodnete aj vy ostatní poslať nám finančný dar, budeme radi, pretože terapia má efekt, keď sa využíva dlhé časové obdobie.

Ďakujem za každý príspevok.

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Liečba pre Ivetku

Dobrý deň milí priatelia, kolegovia, známi aj neznámi.

Áno, aj neznámi, keďže som sa ocitla v situácii, keď potrebujem každého, kto je ochotný pomôcť.

Volám sa Iveta Lanáková, mám 61 rokov a do júna tohto roku som „behala“ po horách – pešo, na lyžiach, na bicykli a žila plnohodnotný a zdravý život v obklopení mojej rodiny. V pracovnom živote som vždy rada pomáhala ľuďom, najprv ako učiteľka a neskôr ako zdravotná sestra.

V rytme uponáhľaného života som v júni tohto roku nečakane dostala epileptický záchvat spôsobený nádorom mozgu – glioblastómom, ktorý sa dovtedy neprejavoval žiadnymi príznakmi. V tom okamihu som ešte netušila, čo všetko ma čaká na ceste k vyliečeniu.

Dnes je zo mňa onkologická pacientka. V júli som podstúpila zložitú neurochirurgickú operáciu mozgu, po ktorej nasledovala intenzívna rádio-chemoterapia. Všetky kroky som úspešne zvládla, ale na nádor, akým je glioblastóm to nemusí vždy stačiť. A čo ďalej?…

Moja posledná možnosť: Optune terapia

Glioblastóm je veľmi nepriaznivý nádor, pri ktorom klasické liečebné metódy nemusia stačiť, čo je aj môj prípad. Okrem chirurgického zákroku, ožarovania a chemoterapie je v zahraničí „Optune“ terapia zavedenou formou liečby glioblastómu. Vo veľkej klinickej štúdii sa ukázalo, že „Optune“ v kombinácii s chemoterapiou významne predlžuje a skvalitňuje život pacientov. Spomaľuje až zastavuje rast nádoru a taktiež spôsobuje odumieranie nádorových buniek.

V Nemecku? Žiadny problém!

Úspešnosť tejto terapie je tým vyššia, čím skôr sa začne. Nanešťastie na Slovensku stále čakám na začatie financovania zo zdravotnej poisťovne. Preto Vás teraz, po ukončení chemoterapie prosím o pomoc s čo najskorším začatím liečby, čím mi dokážete skvalitniť môj život najviac, ako sa dá.

V čom potrebujeme pomôcť a na čo budú peniaze použité?

Liečba „Optune“ je nádejou, ktorá môže zabrániť ďalšiemu rastu nádoru. Už v susedných krajinách je táto liečba preplácaná zdravotnou poisťovňou, na ktorej súhlas čakám aj ja. Dovtedy si musím liečbu hradiť sama, pretože skorý začiatok liečby je nevyhnutný pre dobrý výsledok.

Mesačné náklady na liečbu predstavujú 28 486€.

Začiatok terapie sa mi s pomocou rodiny podarí preplatiť, ale na niekoľko ďalších mesiacov potrebujem pomoc, pretože takéto náklady sú pre jednu rodinu neúnosné. Preto mi neostáva nič iné, ako obrátiť sa na dobrých ľudí, vás všetkých, ochotných pomôcť získať finančné prostriedky na liečbu v zahraničí. Verím, že to spolu zvládneme.

Vaša pomoc dokáže viac, ako si myslíte. Ďakujem!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

8. 3. 2024 19:52

Moji vážení darcovia

Srdečná vďaka všetkým, ktorí ma finančne podporili, len vďaka vám  som mohla začať s Optune terapiou.

Ak sa rozhodnete aj vy ostatní poslať nám finančný dar, budeme radi, pretože terapia má efekt, keď sa využíva dlhé časové obdobie.

Ďakujem za každý príspevok.

18. 12. 2023 16:50

Moji dobrosrdeční darcovia!

Už sme takmer v polovici. Touto cestou by som sa Vám chcela veľmi pekne poďakovať za každý jeden dar, zdieľanie, či dobrú myšlienku, čím ma motivujete ísť ďalej.

Úprimne som nečakala takú veľkú podporu a toľko ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť. Neskutočne si to vážim a rovnako cítim veľkú zodpovednosť. Ozývam sa Vám, aby ste vedeli, že Vaša snaha pomôcť a pozitívna energia ma čoraz viacej motivuje a dáva mi nádej na ten najlepší výsledok. Ivetka ❤

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Beata s dcérou
100 €  •  10. 4. 2024 10:49
Milá Ivetka, veľa síl a šťastia v tvojom boji, si super človek.
Veľkorysý darca
10 €  •  8. 4. 2024 21:12
Láskavý darca
25 €  •  6. 4. 2024 21:15
Veľkorysý darca
10 €  •  6. 4. 2024 21:06
Darca, ktorý je za každú dobrosť
11 €  •  22. 3. 2024 10:30
MT
25 €  •  21. 3. 2024 14:42
Držím palce a verím, že sa vidíme na horách!
Dobročinný Darca
10 €  •  18. 3. 2024 19:08
Dobročinný Darca
25 €  •  12. 3. 2024 12:00
Simi
15 €  •  12. 3. 2024 11:47
Milá Ivetka,
Veľkorysý darca
11 €  •  11. 3. 2024 10:00
Štedrý darca
5 €  •  9. 3. 2024 15:48
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  9. 3. 2024 14:21
Veľkorysý darca
10 €  •  8. 3. 2024 20:23
Dobrosrdečný darca
25 €  •  8. 3. 2024 20:05
Milý darca
25 €  •  8. 3. 2024 20:04
Dobrosrdečný darca
10 €  •  8. 3. 2024 20:01
Láskavý darca
17 €  •  5. 3. 2024 17:12
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  4. 3. 2024 22:17
Štedrý darca
10 €  •  20. 2. 2024 20:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň