Obrancovia na fronte potrebovali auto, tak sme ho skočili kúpiť.

Získaných 0 € 305 €
4 500 €
65 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
27. 2. 2024

Kto kampaň organizuje?

Adam, Oleg a Zuzka. Sme skauti a dobrovoľníci z pod tatier čo majú kamaráta kňaza na Ukrajine. Poznáte nás z projektu Mobilná zubárska ambulancia, a Bograč. Zubárska sanitka je na Donbase a bograč sa stále varí a posiela na front. My všetci sme stále v kontakte a snažíme sa vyrábať nejaké dobro. V lete sme pomáhali s programom mládežníckeho tábora, boli sme na Zakarpatii ako animátori a zdravotníci. Na jeseň opäť animovať program mládežníckeho víkendu. Ja som zdravotník a Zuzka vie bojové umenia. Bolo to silné, učiť v lete druhého roka vojny ukrajinských mladých to čo vime. Prvú pomoc, bojovať, alebo na všetko zabudnúť pri táboraku. To bola pomoc na ktorú stačí mať ochotu a nájsť si čas. Ale prišla aj výzva s ktorou by sme potrebovali vašu darcovskú pomoc.

Komu pomôžeme?

Tento krát nas o pomoc požiadali chlapi zo Zakarpatie, ktorí slúžia armáde v Donetskej oblasti. Vasiľ je Olegov farník. Volal Olegovi že prišli o nejaké autá a potrebovali by nový terénny pickup. Poprosil ho, či by sme vedeli pomôcť, a pripraviť nejaký pickup. On by ho mohol po opušťáku vziať ku svojej brigáde. V ukrajinskej armáde slúži veľa starých dodávok a offroadov z európy. Je to lepšie než staré uazy a žigule. Dáva im to pohyblivosť pri drobných úlohách. Funguje to tak, že keď majú dohodnuté auto na darovanie napríklad na Slovensku, ich veliteľ im dá žiadosť o darovanie na konkrétne auto. Takto Ukrajina prijme auto ako dar. My ako darcovia, ani príjemnca neplatí clo. Do dokumentov však hneď idú pečiatky, a takéto auto musí zostať v rukách vojakov, humanitárnych organizácii a podobne.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Nezdržovali sme sa, kúpili sme staré Mitsubishi a náhradné kolesá.   Zaviezli sme to na Ukrajinu spôsobom darovania ako píšem vyššie. aOdovzdali do rúk miestnych mechanikov. Tí opravili čo bolo treba a bolo toho hodne. Zváranie rámu, úchyty tlmičov a nádrže, únik oleja, súčasti náprav,  nastriekali maskáč, a dali si svoje značky. Kúpa auta, náhradnćh kolies, cesta a opravy stáli 4500 eur. V jeseni sme to raz- dva zorganizovali a zaplatili z vlastného vrecka. Počkali ako dopadnú opravy, kým príde fotka. Vo februári som volal s Olegom. Auto stále existuje, jazdí, pomáha bráni. Ak by ste chceli aby toto auto bolo aj od vás, môžete nám pomôcť  s vyzbieraním týchto nákladov. Ďakujeme

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Dobročiný Darca
10 €  •  8. 4. 2024 17:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  1. 4. 2024 8:56
Láskavý darca
25 €  •  29. 3. 2024 7:55
Veľkorysý darca
50 €  •  27. 3. 2024 15:17
Dobrosrdečný darca
50 €  •  27. 3. 2024 10:09
Veľkorysý darca
10 €  •  27. 3. 2024 6:32
Veľkorysý darca
15 €  •  26. 3. 2024 23:12
Láskavý darca
25 €  •  12. 3. 2024 21:14
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  8. 3. 2024 15:41
Dobrosrdečný darca
5 €  •  28. 2. 2024 14:11
Láskavý darca
5 €  •  28. 2. 2024 13:28
Dobrosrdečný darca
50 €  •  28. 2. 2024 11:23
Ivana
25 €  •  28. 2. 2024 11:21
Aspoň kúsok! Ďakujem! A nech chlapcom na fronte pomáha čo najdlhšie!
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  28. 2. 2024 9:36

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Ivana
25 €  •  28. 2. 2024 11:21
Aspoň kúsok! Ďakujem! A nech chlapcom na fronte pomáha čo najdlhšie!
Dobročiný Darca
10 €  •  8. 4. 2024 17:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  1. 4. 2024 8:56
Láskavý darca
25 €  •  29. 3. 2024 7:55
Veľkorysý darca
50 €  •  27. 3. 2024 15:17
Dobrosrdečný darca
50 €  •  27. 3. 2024 10:09
Veľkorysý darca
10 €  •  27. 3. 2024 6:32
Veľkorysý darca
15 €  •  26. 3. 2024 23:12

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň