Výzva ukončená:

Spríjemnime onkologickým pacientom čas počas náročnej liečby

Získaných 0 € 1 232 €
3 000 €
 -
70 darcov
Celkom sa zapojilo
18 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
54 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Spríjemnime onkologickým pacientom čas počas náročnej liečby

Získaných 0 € 1 232 €
3 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
7. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Onkologické ochorenia sú v súčasnosti veľmi časté. V okamihu, kedy zasiahnu do života človeka a celej jeho rodiny, mnoho vecí sa mení a život je zrazu iný. Je ťažko pacientovi, ale aj najbližším príbuzným, ktorí sú mnohokrát zmätení a bezradní viac ako samotný pacient.

Občianske združenie Smaragdy vzniklo z potreby onkologických pacientov a ich príbuzných nachádzať podporu, rady, poradenstvo počas náročného boja s onkologickým ochorením.

Preto OZ Smaragdy vytvára priestor pre pacientov a aj ich manželov, manželky, deti, vnúčatá, širšie príbuzenstvo, ale aj blízkych priateľov, ktorí potrebujú pomôcť, nasmerovať, poradiť.

Počas existencie združenia sa nám podarilo zorganizovať mnoho aktivít, za ktoré sú pacienti vždy veľmi vďační a najmä im pomáhajú vidieť svetlo na konci tunela.

Najvyužívanejšou službou sú stretnutia s onkopsychologičkou. Desať terapií  majú pacienti v plnej miere uhradené priamo Občianskym združením Smaragdy, aby sme im aspoň takto uľahčili ich zložitú situáciu. 

Komu pomôžeme?

Pomáhať budeme pacientom, ktorí budú absolvovať liečbu rádioterapiou na našom onkologickom pracovisku. V pláne máme podporiť 50 pacientov, ktorí pri začatí liečby od nás obdržia podporný balíček. Veríme, že táto pomoc ich povzbudí v tom, aby liečbu zvládli čo najlepšie a s čo najmenšími vedľajšími účinkami. 

Celá suma bude použitá na prípravu balíčkov. V prípade, že sa vyzbiera viac, ako je cieľová suma, pripravíme o to viac balíčkov. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z výzvy budú použité na prípravu podporných balíčkov pre onkologických pacientov, ktorí podstupujú liečbu rádioterapiou na našej Ambulancii radiačnej onkológie v nemocnici v Rimavskej Sobote. Každý balíček bude obsahovať jednak užitočné veci a jednak veci, ktoré potešia dušu a spríjemnia pobyt pacienta počas liečby. To, čo má balíček obsahovať, sme komunikovali priamo s pacientami, pretože oni sami nám vedia najlepšie povedať, čo potrebujú. 

Preto pacienti v balíčkoch nájdu fľašu na pitie, lebo mnohí zabúdajú dodržiavať pitný režim, papierové vreckovky, povzbudivú knižku, balíček vitamínov, žuvačky, rôzne materiály a dobré rady k tomu, ako čo najlepšie zvládať onkologické ochorenie a jeho liečbu. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
100 €  •  29. 4. 2022 13:27
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  20. 4. 2022 21:20
Milý darca
20 €  •  20. 4. 2022 20:55
Dobrosrdečný darca
20 €  •  11. 4. 2022 8:41
Veľkorysý darca
20 €  •  6. 4. 2022 18:38
Darca, ktorý je za každú dobrosť
20 €  •  5. 4. 2022 8:34
Láskavý darca
10 €  •  4. 4. 2022 19:49
Láskavý darca
20 €  •  30. 3. 2022 20:56
Láskavý darca
20 €  •  30. 3. 2022 6:55
Láskavý darca
10 €  •  29. 3. 2022 20:25
Jana
10 €  •  28. 3. 2022 13:42
Prajem všetkým skoré uzdravenie.
Darca, ktorý je za každú dobrosť
5 €  •  27. 3. 2022 17:46
Darca, ktorý je za každú dobrosť
10 €  •  25. 3. 2022 20:27
Dobrosrdečný darca
20 €  •  25. 3. 2022 17:07
Veľkorysý darca
10 €  •  25. 3. 2022 9:20

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň