Výzva ukončená:

Pomôžme Alexandre získať aktívny vozík s pohonom a zabezpečiť samostatný život

Míľnik 1/1

Spätné zrkadielka na pohon 👌🙂

Získaných 0 € 0 €
3 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Alexandre získať aktívny vozík s pohonom a zabezpečiť samostatný život

Míľnik 1/1

Spätné zrkadielka na pohon 👌🙂

Získaných 0 € 0 €
3 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Alexandra Švecová
Dátum pridania
23. 2. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Alexandra a mám 34 rokov. Som obyčajná mladá slečna, z obyčajnej malej dedinky pri Košiciach. Napriek tomu je môj život výnimočný, keďže mám diagnostikovanú spastickú kvadruparézu s hyperkinézami (pekelná kombinácia). Snažím sa byť čo najsamostatnejším človekom.

Z odborného hľadiska je to však nemožné. Avšak stále sa nad tým pousmejem a poviem si, nemožné? Pravidelne si dokazujem, že všetko sa dá svojim spôsobom, tvrdou drinou a chcením. V interiérovom prostredí, ktoré mám upravené, som samostatná skoro vo všetkom. Vďaka rehabilitáciám, ktoré absolvujem pravidelne, netuhnem a zlepšujem si koordináciu. Vďaka neurostimulácií, ktorú som si nechala voperovať pred pár rokmi, sa mi trochu lepšie chodí s chodítkom po interiéri a učím sa samostatnej chôdzi.

https://youtu.be/7DTEQtseQ0Y

https://youtu.be/3T_g9od-SdI

Problém nastáva, ak chcem ísť von

Na mechanickom vozíku sa sama nedokážem posúvať, kvôli nekoordinovateľnosti rúk. Preto ma musí vždy niekto tlačiť. Mám elektricky vozik, lenže ten je potrebné vždy naložiť a vyložiť z auta, čo je náročné už pre rodinných príslušníkov i asistentov. Otec ma problémy s kolenami a mama pred pol rokom dostala zápal nervu v strednom uchu a má problém s chôdzou. Prognóza je dlhodobá. Prestáva byť reálne, aby ma niekto tlačil na mechanickom vozíku. Ak idem s asistentmi na výlet, je to skôr boj pre nich ako výlet pre nás. Elektrický vozík už nemám kde a ako používať aj keď je ako nový málo používaný, stojí mi doma.

Dlho som rozmýšľala, ako byť samostatná aj vonku a nezaťažovať zdravie iných. Nádej vidím v prídavnom pohone k mechanickému vozíku. Ide o prídavné predné koleso s volantom, ktoré sa jednoducho pripojí k mechanickému vozíku a z mechanického vozíka sa stáva razom aktívny elektrický vozik. Takýchto pohonov je viacero a možno si teraz poviete, že prečo si nekúpim ten najlacnejší. Bola som pohon skúšať a žiaľ, pre moje ruky nevyhovuje každý typ ovládania. Ovládanie pohonu Klaxon je pre mňa najvyhovujúce. Lenže takýto pohon stojí kolo 4 000€. Tieto pomôcky náš štát neprepláca vôbec. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Pohon k invalidnému vozíku je najlepšie pre aktívny invalidný vozík. Ani takýto vozík poisťovňa neuhradí pri mojej diagnóze. Pretože, tým že nie som schopná samostatného pohybu na vozíku, mám nárok iba na klasický vozík, ktorý má dosť ďaleko stupačky a plné vyššie bočnice. Tým, že taký vozík má dosť ďaleko stupačky a nie v uhle 90 stupňov, ako aktívny vozík, pri pripojení pohonu, je pohon dosť ďaleko k rukám. Aktívne vozíky sú drahšie a ešte aj nepreplácané v mojom prípade.

Preto sa obraciam na Vás s prosbou o pomoc s dofinancovaním kúpy mechanického aktívneho vozíka a poprípade aj k pohonu. Ide o pomôcky, ktoré mi otvoria dvere von a ktoré pomôžu aj tým, ktorí pôjdu so mnou. 

Tento rok sa chystám osamostatniť sa a splniť si môj najväčší sen, bývať v Košiciach a žiť samostatný život s malou pomocou asistenta. Týmto krokom chcem byť aktívna, samostatná a začleniť sa do spoločnosti. Nájsť si nové koníčky a ísť príkladom ostatným. 

Ak sa rozhodneš pomôcť mi nejakými drobnými alebo zdieľaním, tak moje veľké Ďakujem patrí aj Tebe.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň