Výzva ukončená:

Zachráňme spoločnými silami Športový klub Šenkvice

Získaných 0 € 792 €
15 000 €
 -
16 darcov
Celkom sa zapojilo
50 €
Priemerná výška daru
150 €
Najvyšší dar
122 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Zachráňme spoločnými silami Športový klub Šenkvice

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
ŠK Šenkvice
Dátum pridania
20. 7. 2023

Stručná história klubu ŠK Šenkvice

História kolektívneho športu nášho klubu siaha do roku 1924. V tomto roku vzniklo prvé futbalové družstvo. V neskoršom období sa hrala v našej obci aj hádzaná či volejbal. Neskôr v roku 1952 pribudol bandy hokej, ktorý sa časom pretransformoval na pozemný hokej. Krátky čas sa hral aj ľadový hokej. Počas socializmu klub niesol  názov TJ Šenkvice, kde združoval okrem futbalu a pozemného hokeja aj oddiel stolného tenisu, gymnastiky a hádzanej. Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky klub mení názov na ŠK Šenkvice s tromi oddielmi: futbalovým, oddielom pozemného hokeja a gymnastiky.

Futbalový oddiel hral najvyššie štvrtú ligu z čias Československa a Slovenska. Žiaci a dorastenci hrali svojho času 2. Slovenskú ligu, pričom mladší žiaci v roku 2014 ligu vyhrali. Klub vychoval množstvo kvalitných futbalistov. Za všetkých môžeme spomenúť mená: Dušan Maluniak – brankár Interu Bratislava, Ivan Bilský – hráč Dukly Banská Bystrica ( reprezentant Československa ) Marián Tibenský a Ivan Lietava – hráči Spartaka Trnava.

Oddiel pozemného hokeja hral 1. Federálnu ligu ako jediná obec v bývalom Československu. Najväčší úspech bolo 5.miesto v roku 1976. V novodobej histórii klubu sa stal oddiel pozemného hokeja viacnásobným Majstrom Slovenska na umelej hracej ploche 14 krát a v halovom hokeji 16 krát. Klub hráva pravidelne medzinárodné súťaže Pohára majstrov pod záštitou EHF ( Európskej hokejovej federácie ).  V súčasnosti hrajú naše družstvá žiakov a dospelých slovenskú a českú ligu. Klub vychoval množstvo reprezentantov Československa a Slovenskej republiky.

Gymnastický oddiel je úzko spätý so Šenkvickým rodákom Františkom Bočkom, ktorý reprezentoval Československo na dvoch Olympijských hrách / Tokio 1964, Mexico city 1968 /. Pán Bočko vychoval desiatky gymnastov, pričom pod jeho vedením získal oddiel množstvo individuálnych aj kolektívnych ocenení. V súčasnosti je jeho detský odchovanec Matej Nemčovič  Majster  Slovenska / teraz člen gymnastického centra v Bratislave /.

Náš príbeh: Záchrana ŠK Šenkvice

Sme Športový klub s takmer storočnou históriou.

V súčasnosti v našom klube prebieha výzva na jeho záchranu. Dôvod  siaha ešte do roku 2014.

V našom športovom areáli sa stal nešťasný úraz, na základe ktorého sme rozhodnutím súdu povinný zapalatiť, pre nás likvidačnú čiastku,  takmer : 35 000 €.

Nešťastný incident sa stal ešte v roku 2014 počas zápasu Slovenského pohára vo futbale. Cez prestávku sa maloletý podávač futbalových lôpt zdržiaval medzi ihriskami, ležiac na trávniku. Jeden z hráčov zo susedného ihriska pri streľbe na brankára loptičkou pozemného hokeja prerazil pletivo a trafil mladého chlapca nešťastne do hlavy, čím mu spôsobil vážny úraz s trvalými následkami.

Polícia SR strelca identifikovala, avšak neklasifikovala udalosť ako trestný čin. Okresný súd v Pezinku rozhodol o rovnakej zodpovednosti návštevníka ihriska a Športového klubu. Krajský odvolací súd v Bratislave však v roku 2021 rozhodol o plnej zodpovednosti klubu ŠK Šenkvice pričom zodpovednosť návštevníka ihriska zamietol. Súd zároveň nariadil klubu ŠK Šenkvice uhradiť nemajetkovú ujmu, ktorá bola vyčíslená súdnym znalcom. 

Náš klub sa však k danému rozsudku postavil čelom a vyvinul maximálne úsilie aby požadovanú čiastku uhradil. Za týmto účelom sme vytvorili TRANSPARENTNÝ účet, na ktorý nám množstvo súkromných osôb, ale aj firiem značne prispelo. Podarilo sa nám získať prostriedky predstavujúce istinu súdneho rozhodnutia. Zostávajú nám však uhradiť ešte úroky z omeškania a súdne trovy. Suma celkom vrátane uhradenej istiny je vo výške  35 000 €.

Ak sa nám požadovanú čiastku uhradiť nepodarí, tak nášmu klubu hrozí LIKVIDÁCIA. Budeme vďační za každý finančný príspevok, aby náš klub mohol naďalej fungovať a takmer 15O detí mohlo naďalej športovať.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze z kampane budú použité hlavne na finančné vyrovnanie pre poškodeného.

Náš klub si splní svoju zákonnú povinnosť a poškodenému zmiernime fyzickú, ale aj psychickú traumu, keďže jeho možnosti športovať sú obmedzené.

Ak by sa nám podarila získať väčšia suma, tak by sme ich radi investovali do našej mládeže, ako aj na zabezpečenie celého areálu, aby sa podobná situácia nezopakovala.                                                         

V tejto oblasti už náš klub značne pokročil a to svojpomocným vybudovaním nových oplotení. 

Ako amatérsky klub sa potýkame so štandardným nedostatkom finančných prostriedkov a celá táto situácia nás značne všetkých vyčerpala. Naším prvoradým cieľom je všetko finačne vyrovnať a sústrediť sa opäť len na výchovu  malých športovcov.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
25 €  •  4. 11. 2023 18:08
Veľkorysý darca
10 €  •  15. 9. 2023 20:58
Veľkorysý darca
50 €  •  15. 9. 2023 14:59
Dobrosrdečný darca
50 €  •  15. 9. 2023 14:25
Dobročinný Darca
25 €  •  15. 9. 2023 11:40
I+Z+D+D
150 €  •  24. 8. 2023 16:17
🙏🙏🙏🏑🏑🏑🏑🏑 Ďakujeme.
Dobrosrdečný darca
100 €  •  11. 8. 2023 6:38
Milý darca
30 €  •  7. 8. 2023 19:11
Štedrý darca
25 €  •  6. 8. 2023 17:29
Veľkorysý darca
11 €  •  5. 8. 2023 21:31
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 8. 2023 11:49
Milý darca
40 €  •  4. 8. 2023 23:41
Štedrý darca
50 €  •  4. 8. 2023 16:06
Zuzana
100 €  •  4. 8. 2023 15:52
Za nás všetkých🙏
Darca, ktorý je za každú dobrosť
1 €  •  4. 8. 2023 7:37
Dobročinný Darca
100 €  •  4. 8. 2023 7:25

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň