Výzva ukončená:

Pomôžme Jakubovi splatiť dlhy a zrekonštruovať starý dom

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Jakubovi splatiť dlhy a zrekonštruovať starý dom

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Jakub Karhan
Dátum pridania
5. 9. 2023
Posledná aktualita

17. 9. 2023 11:32

Po 12 dňoch

Tak zatiaľ to ide pomaly ale našli sa darcovia ktorým ďakujem za každé euro :) veľmi si to vážim. Do konca ostáva 48 dní verím že sa ešte ďalší ľudia pripoja a pomôžu hocijakým príspevkom. 

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Ahoj volám sa Jakub, mám 25 rokov a hľadám pomoc aby som čím skôr vyplatil záväzky voči banke a zrekonštruoval starý dom. Pred 3 rokmi som stratil otca, ktorý zomrel na následky pracovného úrazu. V tomto prípade sa 4 roky ťahá súdny proces s majiteľom objektu kde sa úraz stal a vyzerá to že sa to ešte nejako potiahne. Finančne sa snažím vypomáhať aj mame ktorá žije sama a z minima. Od detstva ma viedla k slušnosti, pokore a vďačnosti a dala mi všetko čo som v detstve a dospievaní potreboval a teraz by som jej to rád oplatil.

Komu pomôžeme?

Mojím cieľom je rozbehnúť podnikanie, vzdelávať sa a rovnako tak  pomáhať mame a tým ktorí to potrebujú. Avšak v momentálnej situácii si to nemôžem dovoliť kvôli výdajom ktoré mám. 
Mesačné výdaje ktoré sa snažím držať na minime sú cca 1200eur, čo na Slovensku je problém zarobiť. 

Mesačné výdaje

  • Hypotéka – 357,62eur
  • Úver – 144,44eur
  • Energie – 130eur
  • Poistka + poistka dom – 58eur
  • Poistenie – 85eur
  • Cestovanie – cca 300eur
  • Strava -  cca 350eur

Pracujem ako živnostník, takže k výdajom spojeným s hypotékou a bývaním musím platiť odvody a veci spojené s prácou (cesta, ubytovanie, telefón). Posledné mesiace som mal menej príjmov a pravidelne som v mínuse a snažím sa ako tak vykryť všetky výdaje spojené na život. Táto situácia ma dostáva pod obrovský stres a tlak s ktorým bojujem a preto sa obraciam na Vás s prosbou o pomoc. 
Niekoľko dní mi trvalo kým som sa odhodlal písať tieto riadky ale už neviem ako von z tejto situácie, tak naberám odvahu požiadať o pomoc s vierou v lepšie zajtrajšky. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Financie pôjdu na splatenie vecí v banke (Hypotéka a úver), zbytok pôjde na rekonštrukciu pôvodnej strechy na rodinnom dome a úpravy v exteriéri viď. foto. Vďaka Vašej pomoci splatím dlhy, dom dostane novú strechu a interiér, budem môcť viac finančne pomáhať mame, podporovať ľudí ktorí to potrebujú a rovnako tak sa budem môcť začať venovať svojmu vlastnému podnikaniu a nasledovať tak kroky svojho zosnulého otca. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

17. 9. 2023 11:32

Po 12 dňoch

Tak zatiaľ to ide pomaly ale našli sa darcovia ktorým ďakujem za každé euro :) veľmi si to vážim. Do konca ostáva 48 dní verím že sa ešte ďalší ľudia pripoja a pomôžu hocijakým príspevkom. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde má každý možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba. Samozrejme, každá kampaň musí byť v súlade s naším Etickým kódexom a Pravidlami používania.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie dokumentov, ktoré potvrdzujú účel výzvy či skutočnosti uvádzané vo výzve. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité. Pri Naštartuj projekt navyše využívame overenie subjektu treťou stranou a dbáme na to, aby boli odmeny doručené tak, ako bolo v kampani sľúbené.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Po odoslaní príspevku mi od vás neprišiel žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

Ak sa ukončenej kampani nepodarila dosiahnuť želaná cieľová čiastka, ešte to neznamená, že peniaze zakladateľ nezíska. Pri vyplácaní sa riadime pravidlami jednotlivých druhov kampaní. Pri Dobročinných výzvach je podmienkou vyplatenia financií zakladateľovi kampane dosiahnutie minimálnej čiastky 200 € alebo dosiahnutie prvého kampaňového miľníka (ak kampaň pracovala s miľníkmi). Pri Naštartuj projekt je podmienkou vyplatenia dosiahnutie prvého kampaňového miľníka. Ak kampaň spĺňa podmienky, zakladateľovi vyplatíme získanú čiastku v plnej výške. Pokiaľ kampaň nedosiahla ani minimálnu čiastku potrebnú na vyplatenie, príspevky do 14 pracovných dní vrátime späť darcom priamo na účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň